Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
radius - майстор
пет юни 08, 2018 9:21 ampodride написа:
Затова вече търся не майстор, а майстор ентусиаст
Не, вече ти го казаха, търсиш конструктор за без пари.
пет юни 08, 2018 10:30 amradius написа:
пет юни 08, 2018 9:21 ampodride написа:
Затова вече търся не майстор, а майстор ентусиаст
Не, вече ти го казаха, търсиш конструктор за без пари.
Това да търсиш конструкторска работа от стругари и шлосери е все едно да търсиш счетоводителски услуги от магазинер. Очевидно не се вързва, но за някои хора разликата не е ясна.
radius - майстор
Но ти не търсиш стругари и шлосери, а творци. Не че няма, но ще е трудно да намериш.
zz_stefanov - майстор
Ся, кажи кой ще твореца, кой изпълнителя, кой инвеститора. Маркетинга на кого ще повериш.
Аз вече не се притеснявам, като намериш "хора с домашна металообработваща работилница", всичко ще тръгне. :)
Предложиха ти на лични решение, ако не се е получило, понеже тук е направи си сам а не намери ми майстор, в обвивката на форума има 5000 оферти за майстори. Убеден съм, че там е пълно с творци :)
Иначе си пуснал тема която не поставя какъвто и да е направи сам проблем, но искаш решение.
Andri01 - майстор
Питащия още от първият си пост не е наясно със себе си! не знае какво иска,а още по-малко пък да зададе смислен въпрос. И така 2 страници празни приказки,нищо повече!!! :?
koveslav - майстор
пет юни 08, 2018 9:21 ampodride написа:
По отношение на липсата на конкретика в мнението ми - в някакъв смисъл съм принуден да го правя, заради неприятен придобит опит. Вариантът да се поръчва нещо на някой, който изобщо не го интересува какво ще стане вече съм го минал. Но тук не ми се коментират моите неуспехи...
Вляза ли при майстор,всичко става ясно на момента,защото: 1. Преди всичко съм се информирал по темата обработка или услуга,която той извършва и знам защо съм точно при този вид занаятчия(не го занимавам напразно).2.Знам точно какво искам(благодарение и на първа точка),какво е възможно и какво не с неговия профил на майсторлъка-т.е. не очаквам от него и неща,които може и да са невъзможни с наличното му оборудване и вида на майсторлъка му.Ако го попиташ "Можеш ли и еди какво си" ще сгрешиш,защото на нашенеца ще му е най-малкото неудобно(ако не е от лакомия) да ти отговори отрицателно,но после като нищо ще ти оака нещата,ако не му е това работата.3.Информирал съм се за цените на неговия вид услуги и на материалите и правя пазарлъка моментално,без да се чудя после набутал ли съм се,или той се е минал,или всичко е точно....
Моя стария беше майстор дърводелец и имаше един лаф: "Клиента е най-големия майстор".С годините и аз като човек извършващ услуги(добре де и аз се барам майстор) разбрах на гърба си колко е бил прав,дано и всички други майстори и клиенти го разберат...
plamen6703 - майстор
съб юни 09, 2018 8:43 pmkoveslav написа:
Ако го попиташ "Можеш ли и еди какво си" ще сгрешиш,защото на нашенеца ще му е най-малкото неудобно(ако не е от лакомия) да ти отговори отрицателно,но после като нищо ще ти оака нещата,ако не му е това работата.3.Информирал съм се за цените на неговия вид услуги и на материалите и правя пазарлъка моментално,без да се чудя после набутал ли съм се,или той се е минал,или всичко е точно....
Моя стария беше майстор дърводелец и имаше един лаф: "Клиента е най-големия майстор".С годините и аз като човек извършващ услуги(добре де и аз се барам майстор) разбрах на гърба си колко е бил прав,дано и всички други майстори и клиенти го разберат...
Нито ще сгрешиш, ако попиташ някой дали може да направи нещо, нито има проблем да ти каже, че не може да го направи.
Можеш да се информираш приблизително за цени на услуги, но пазарлък обикновено се прави на пазара и то ако мине.
До момента нямам спомен клиент да се е пазарил с мен и да е станало по неговата.
Имам ценоразпис на услугите, с материали на клиента не извършвам услуги!
На който му харесват условията ми получава услугата, която предлагам, на който не му харесват отива на друго място!
С годините съм се убедил, че на клиента да му робуваш не можеш да му угодиш и в тази връзка съм си наел приемчик да работи с клиентите, а аз да си гледам моята работа! :partyman:
Чираче - майстор
съб юни 09, 2018 9:15 pmplamen6703 написа:

До момента нямам спомен клиент да се е пазарил с мен и да е станало по неговата.
Много, ама много АРОГАНТНО изказване. Клиента е този, който плаща. И майстора ще прави това, което иска клиента. Със съответното качество. Ако не може, прав му път.
plamen6703 - майстор
съб юни 09, 2018 9:59 pmЧираче написа:
съб юни 09, 2018 9:15 pmplamen6703 написа:

До момента нямам спомен клиент да се е пазарил с мен и да е станало по неговата.
Много, ама много АРОГАНТНО изказване. Клиента е този, който плаща. И майстора ще прави това, което иска клиента. Със съответното качество. Ако не може, прав му път.
Клиента е този, който плаща, но ако намери своя човек да му вземе парите!
Лично аз не търся никой за работа, мен ме търсят за работа и съм обявил на видно място в търговския ми обект какви са цените на предлаганите от мен услуги!
Никой не може да ме накара да работя на цени, които не ме удовлетворяват!
Качеството не се обсъжда, то е по подразбиране и се дължи, гаранцията за качеството на услугата също!
Пазарлъци от сорта "давам ти толкова и го правиш" минават /ако минават/ при "бракониери", който работят в сивият сектор и каквото гушнат за след работно време е добре дошло!

Тема "Има ли хора с домашна металообработваща работилница?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: