Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dim_dimov - напреднал
Искам да си направя външни первази за прозорците от ламарина, но не знам на колко градуса се огъват, че да може да се оттича водата. Ще се огъват на абкант, ако някой може да помогне със съвет ще съм ви благодарен. Благодаря.
lov - майстор
При дограмаджиите е пълно с изрезки от такива профили. Изпроси си едно парче отпадък и го мери или ползвай за шаблон.
koveslav - майстор
пет юли 13, 2018 5:41 pmdim_dimov написа:
Искам да си направя външни первази за прозорците от ламарина, но не знам на колко градуса се огъват, че да може да се оттича водата. Ще се огъват на абкант, ако някой може да помогне със съвет ще съм ви благодарен. Благодаря.
Абе ти хубаво ги искаш,но да те светна и за един проблем на ламарината.И аз не пожелах друг вид горни водобрани за изолацията,която си направих на една новозатворена тераса.Сгънах си ги от ламарина каквато аз си избрах и т.н.Но...проблем.Духа ли вятър срещу фасадата докато вали дъжд,дрънчат,та се късат.Сградата ми има стрехи,но въпреки това при наклон на валежа,гонен от вятъра дрънкат,та чак са ме будили.И най-гадното е,че това са вибрации,които се чуват през стената,нещата не опират до шумоизолацията на дограмата.

Тема "Огъване на външни первази за прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: