Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kabel96 - специалист
Няма да изпадам в подробности но от 7-8 проби на матрици и последващ ремонт на няколко в 7-8 различни места само в Пазарджик закалени работят като хората.
fox_vt - майстор
Подкарахме я гадта,след два пъти задънване с последващо разпробиване на 480 дупки със 4мм свредло със 20 презаточвания,викам на колегата дупчи аз отивам да забъркам адската смес. 1/5 пясък то направо си е вар де,дървен материал пет части и литър М10Д. След 15 мин беше готова. Има десетина неработещи дупки но след ден два ще тръгнат и те. Предния път явно не уцелих пропорциите на адската смес пясъка беше в повече за сметка на маслото и това доведе до износване на матрицата поне със 0,5мм
Lov да ти се намира някой термометър със външен датчик за поне 250 градуса че искам да бодна на фланеца странично на матрицата един датчик контактен,ей така за текуща информация.
lov - майстор
http://izgodniceni.com/%D1%82%D0%B5%D1% ... -10sm.html

Един такъв и си в джаза. :) Пак да поясня линка е примерен. В китайските магазини и по левче са около 5 кинта. Термодвойката е на върха и тръбичката можеш да я гънеш че да я нагласиш.Кабелчетата вътре са със силиконова изолация и доста тънки и носи това издевателство.
fox_vt - майстор
Не не панелен с кабел поне два метра. Все ми излизат такива с датчик NTC ама нискотемпературни. Трябва ми мобе би нещо с PTC датчик и метална оплетка. За 15 кинта пид регулатор без датчик от китайците ама само за едно инфо няма смисъл да слагам чак регулатор.
lov - майстор
Ще ме извиниш ама днеска не можах да ти направя снимките. Изникнаха доста неща и на края ми беше толкова напищяло че никак не ми беше до снимки. А щом ти трябва по дълго кабелче на това термометърче можеш спокойно да си го удължиш. Сондата е залята в тази пласмасовата част но тя е на резба към корпуса. Развиваш я внимателно и я изтегляш. Темодвойката се изважда от тръбичката. Ако искаш режеш кабелчетата и ги снаждаш или направо ги отпояваш от платката и удължаваш с кабел. Иска сръчни ръце но така съм си направил няколко.
Нямам никакви термометри иначе на драго сърце щях да ти отслужа. Скъпи са и избягвам да държа нещо да ми събира прах. :)
Преди потдържах доста резервни части но вече се отказах. Сега само строго специфични дето няма от къде да се купят. Вече магазини дал господ.
Ако не му потдържах много други машини на този нямаше да му се разправям на този с пелетарката. Още не мога да се изчистя от пепеляка. :lol: А по моята техника нямам термометри.
Мисля че в единия куфарите имам едно такова и утре ако не забравя ще му ударя едно кадро да видиш как се разглабя.
lov - майстор
Ето как се разглабя и какво представлява всъщност термодвойката. Бялото е термопаста която аз съм я слагал за да не ме лъже много. :) Всъщност мерят учудващо доста точно.

Прикачен файл

IMG_20180828_200054.jpg

Тема "Премахване на нагар от закален детайл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: