• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
konak4iev - специалист
Здравейте имам въпрос може ли да се заварява с пропан вместо ацетилен и ако може дайте инфо благодаря
dob4ii - специалист
Да може, разликата в температурата на пламъка е към 300-400градуса.
Junak - майстор
Става за рязане, но е трудно заваряване...
plamen6703 - майстор
пон сеп 03, 2018 9:47 amkonak4iev написа:
Здравейте имам въпрос може ли да се заварява с пропан вместо ацетилен и ако може дайте инфо благодаря
Здравей, може отлично да се запоява/заварява с горелка за пропан-бутан и ежедневно го правя :wink: Инфото е да се снабдиш с необходимото оборудване и практика докато се научиш да заваряваш/запояваш! :partyman:
konak4iev - специалист
пон сеп 03, 2018 2:44 pmplamen6703 написа:
пон сеп 03, 2018 9:47 amkonak4iev написа:
Здравейте имам въпрос може ли да се заварява с пропан вместо ацетилен и ако може дайте инфо благодаря
Здравей, може отлично да се запоява/заварява с горелка за пропан-бутан и ежедневно го правя :wink: Инфото е да се снабдиш с необходимото оборудване и практика докато се научиш да заваряваш/запояваш! :partyman:
Колега питам за заваряване на стомана иначе си намерих оксижен ова горелка и кислородна бутилка и понеже гледах руснаците да заваряват с пропан та затова питам ако може мисля че ще е по безопасно а и по лесно за работа
шоп - майстор
С бренер + кислород и пропан бутан си заварявам медни тръби и мед за неръдждавейка.
plamen6703 - майстор
пон сеп 03, 2018 4:13 pmkonak4iev написа:
пон сеп 03, 2018 2:44 pmplamen6703 написа:
пон сеп 03, 2018 9:47 amkonak4iev написа:
Здравейте имам въпрос може ли да се заварява с пропан вместо ацетилен и ако може дайте инфо благодаря
Здравей, може отлично да се запоява/заварява с горелка за пропан-бутан и ежедневно го правя :wink: Инфото е да се снабдиш с необходимото оборудване и практика докато се научиш да заваряваш/запояваш! :partyman:
Колега питам за заваряване на стомана иначе си намерих оксижен ова горелка и кислородна бутилка и понеже гледах руснаците да заваряват с пропан та затова питам ако може мисля че ще е по безопасно а и по лесно за работа
Малко по-горе в поста ти се вижда какво питаш и съм ти отговорил, че може :)
Не знам каква стомана искаш за заваряваш с оксижен, но трябва да знаеш, че при заваряване ориентировъчно температурата на пламъка трябва да е около два пъти по-висока от точката на топене на заварявания метал.
Заварявал си до момента с оксижен, ако е "прощъпулник" се запознай много добре с правилата за техника на безопасност! :partyman:
konak4iev - специалист
пон сеп 03, 2018 4:55 pmplamen6703 написа:
пон сеп 03, 2018 4:13 pmkonak4iev написа:
пон сеп 03, 2018 2:44 pmplamen6703 написа:

Здравей, може отлично да се запоява/заварява с горелка за пропан-бутан и ежедневно го правя :wink: Инфото е да се снабдиш с необходимото оборудване и практика докато се научиш да заваряваш/запояваш! :partyman:
Колега питам за заваряване на стомана иначе си намерих оксижен ова горелка и кислородна бутилка и понеже гледах руснаците да заваряват с пропан та затова питам ако може мисля че ще е по безопасно а и по лесно за работа
Малко по-горе в поста ти се вижда какво питаш и съм ти отговорил, че може :)
Не знам каква стомана искаш за заваряваш с оксижен, но трябва да знаеш, че при заваряване ориентировъчно температурата на пламъка трябва да е около два пъти по-висока от точката на топене на заварявания метал.
Заварявал си до момента с оксижен, ако е "прощъпулник" се запознай много добре с правилата за техника на безопасност! :partyman:
Не съм заварявал с оксижен мерак ми е да се науча знам че е доста опасно и затова търся съдействие не намерих почти нищо по темата в нета и си мислех че някой може да е пробвал и да сподели иначе благодаря за отделеното време виждам че си доста наясно с материята и чакам още твоя помощ ще съм задължен
шоп - майстор
Според мен изобщо не е опасно ако се спазват всички мерки за безопасна работа с горими и взривни газове.

Опасно беще преди доста години, когато нямаше ацитилен в бутилки ( или не се намираше) а всеки оксиженист имаше карабитен апарат. Кой фабричен, кой самоделен... вода+карабид=бомба:-)

Сега е лесно и бренери има, и редуцир вентили и фирми за зареждане на бутилките...
plamen6703 - майстор
пон сеп 03, 2018 5:33 pmkonak4iev написа:
Не съм заварявал с оксижен мерак ми е да се науча знам че е доста опасно и затова търся съдействие не намерих почти нищо по темата в нета и си мислех че някой може да е пробвал и да сподели иначе благодаря за отделеното време виждам че си доста наясно с материята и чакам още твоя помощ ще съм задължен
С оксижен заварявам/запоявам сигурно от над 30 години :) Трябва някой на място да ти покаже как се случват нещата, да се научиш как се пали и гаси горелката, има голям спор по този въпрос :-D След това е важно да имаш мерак /ти го имаш/ и със сигурност ще се научиш да заваряваш с оксижен! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Оксижен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: