Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
metal - помощник
имам един самоделно направен електрожен които е на бащами
има 4 болта на които се сменят жиците му и така се сменят степените му като като ги меря с волтметара дават напрежение: 12,2-16-26,9-28,4-43-55 волта ,незнам кой идиот го е правил този електрожен но завяарява само на последните две степени
кажете профили с дебелина на стените 2 мм с какъв електрод и на каква степен да ги заваря
Борис - специалист
Електрожена на бащати е перфектектен,смяната на степените с мост е много по -добра от смяна с ключ,(този който го е правил е всичко друго , но не и идиот,бъди сигурен), а това че не можеш да подбереш нужната степен, когато заваряваш си е само твой проблем(или иди на курс, или вземи по една кутия електроди 2,5 и 3,25 , една камара стари железа и докато не ги употребиш всичките , не се изказвай неподготвен). Електрожен с характеристики , като тоя на бащати в магазина е минимум 400лв. в най-добрия случей.Като мериш , не мери волтовете ,а амперите , те са важни,ако не знаеш как , питай!
Последна промяна от Борис на ср авг 29, 2007 10:31 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
За тези профили ти препоръчвам електроди 2,5 мм. Пробвай на по-малката от двете степени и опитай първо на нещо по-дебело докато свикнеш. Не задържай много като почнеш профилите и поразтегляй дъгата. Два милиметра е идеална стена за заваряване с електрожен, но не знам доколко си опитен. Пожелавам ти успех и ако нещо друго не е ясно - питай.
todor_velikov - специалист
с обикновен мултицет не опитвай да мериш тока защото има опастност да го изгориш :wink:
ср авг 29, 2007 9:07 pmmetal написа:
имам един самоделно направен електрожен които е на бащами
има 4 болта на които се сменят жиците му и така се сменят степените му като като ги меря с волтметара дават напрежение: 12,2-16-26,9-28,4-43-55 волта ,незнам кой идиот го е правил този електрожен но завяарява само на последните две степени
кажете профили с дебелина на стените 2 мм с какъв електрод и на каква степен да ги заваря
С електрод 2,5 нормален-6013,опитай с 60 амп. за начало на парче желязо със същата дебелина...трябва да намериш своята скорост на движение на електрода и от там да прецениш дали да вдигаш или да сваляш амперите....зависи и какъв вид заварка е ....вертикална,таван,хоризонтална....амперите за хоризонтална са повече от колкото при другите...при мен разликата е около 10/15 ампера
Virtex - майстор
За 11 години вероятно човека се е справил вече с въпроса си... ( темата е от 2007 година )

Тема "въпрос за заваряване на профили с дебелина на стените 2 мм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: