• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
чет яну 10, 2019 2:03 pmplamen6703 написа:
Не очаквайте чудеса от това телоподаващо :-D все пак машината струва колкото струва.....
Струва толкова, колкото да се заблудят даващите парите. Мислех да си трая до последно, но вече станаха доста нагли търговците.

От де да почна :? ....А, от тръбно-флюсовият тел. Той е създаден за работа с газ, флюса (8 вида са) в него има съвсем друго предназначение и не е тема за този форум. Възможноста за заваряване с подобен тел без газ (FCAW) съществува и си се развива редом с другите методи на заваряване, НО за полуавтоматизираният метод трябва И машина. Машина с минимум 105 волта на празен ход, както и други важни характеристики. Има и Spool Gun, машини само за точковане, за заваряване, комбинирани има и напълно механизирани направени да работят с тръбна тел със или без газ.
Ама кво да се прави....в комерсиален свят живеем. Сега всеки може да продава нещо без хич да му пука какво продава. Етикети, лепенки, тоя пробвал, оня пробвал и това стига заблудата да се превърне в реалност.

Тия дето са се преебали вече с купуването и тези, които ще се преебът да купят това недоразумение от Лидл могат да си отворят машината да преместят кабелите като им сменят полярноста, да сменят шланга и да ползват защитен газ при "заваряванеТО". Значително ще подобрят нещата, макар да не вярвам как с това напрежение и ток ще се осъществи някакъв постоянен (дори за кратко) капкопренос с тръбно-флюсовият тел.....-Това е КС през някакъв импулс - казват някои. -Стигат за заварка, просто е!........да ама козата си остава недоклатена, сака си пръч :wink:
чет яну 10, 2019 5:28 pmcat написа:
Ако има такава тел за неръждаема стомана що да не заварява , с телоподаващо но не с обсъжаното тук може да се заварява неръждаема стомана
Има такава тел. Заварява се със защита от газова смес. :wink:


-------------
Мод.едит:
Темата е отделена от тази :
viewtopic.php?f=57&t=60385

Съответно gogo7777 не е започнал темата, неговото мнение е избрано за начало на тази тема
Последна промяна от Virtex на съб яну 12, 2019 3:26 pm, променено общо 1 път.
borchoyor - специалист
чет яну 10, 2019 6:52 pmgogo7777 написа:
чет яну 10, 2019 2:03 pmplamen6703 написа:
Не очаквайте чудеса от това телоподаващо :-D все пак машината струва колкото струва.....
Струва толкова, колкото да се заблудят даващите парите. Мислех да си трая до последно, но вече станаха доста нагли търговците.

От де да почна :? ....А, от тръбно-флюсовият тел. Той е създаден за работа с газ, флюса (8 вида са) в него има съвсем друго предназначение и не е тема за този форум. Възможноста за заваряване с подобен тел без газ (FCAW) съществува и си се развива редом с другите методи на заваряване, НО за полуавтоматизираният метод трябва И машина. Машина с минимум 105 волта на празен ход, както и други важни характеристики. Има и Spool Gun, машини само за точковане, за заваряване, комбинирани има и напълно механизирани направени да работят с тръбна тел със или без газ.
Ама кво да се прави....в комерсиален свят живеем. Сега всеки може да продава нещо без хич да му пука какво продава. Етикети, лепенки, тоя пробвал, оня пробвал и това стига заблудата да се превърне в реалност.

Тия дето са се преебали вече с купуването и тези, които ще се преебът да купят това недоразумение от Лидл могат да си отворят машината да преместят кабелите като им сменят полярноста, да сменят шланга и да ползват защитен газ при "заваряванеТО". Значително ще подобрят нещата, макар да не вярвам как с това напрежение и ток ще се осъществи някакъв постоянен (дори за кратко) капкопренос с тръбно-флюсовият тел.....-Това е КС през някакъв импулс - казват някои. -Стигат за заварка, просто е!........да ама козата си остава недоклатена, сака си пръч :wink:
чет яну 10, 2019 5:28 pmcat написа:
Ако има такава тел за неръждаема стомана що да не заварява , с телоподаващо но не с обсъжаното тук може да се заварява неръждаема стомана
Има такава тел. Заварява се със защита от газова смес. :wink:
+111 за Гого, познавам един Гого, ама и да не си ти все тая, тва наистина е недоразумение. Един приятел ме пита днеска а тая машина, обясних му, той гледа цената, рекох, като искаш да фърлиш 200лева, дай ми ги на мене🤣
fore - майстор
Предимствата на телчарката са ясни- по малко прегряване на заваряваният детайл в следствие на по ниският ток и по тънкият електрод - тел подаван на порция. От там може да се точковат или заваряват тънки ламарини и детайли без да се прогарят и деформират температурно. Също така поради липса на обмазка или флюс по телта и ползването на инертен/активен газ МИГ/МАГ заваръчният шев става чист, без шупли и лесен за обработка и полиране.

За да се заварява черно се иска или СО или Каргон- CO 20% / Ar 80%, случая обаче се променя коренно ако искаме да заваряваме неръждавейка- тогава Каргона е в съотношение CO 1% / Ar 99%, ако искаме да заваряваме алумин тогава сме на 100% Ar. Обаче за алумина се иска и пулсово напрежение или както го пишат АС. Дефакто това са модулирани токови импулси с правоъгълна или триъгълна форма симулиращи променливо/пулсово напрежение. Така окиса на алумина се разбива по лесно и това че се топи на по висока температура от тази на самият метал не е проблем за добрата заварка.

ВИГ метода е най добър за Алуминиево заваряване. Но там подаването на добавъчният материал зависи от оператора.

Един добър уред за МИГ/МАГ заваряване или телчарка трябва да имат регулиране на напрежението от 0 до 42 волта, регулиране на тока(подаването на телта) на степени от 1 до ....... и регулиране на индуктивност -трупане на материал.
Отделно апарата може да има и преминаване във ВИГ или ММА (РЕДЗ) режими.

Така спряганият Лидлски апарат с тръбнофлюсова тел вероятно е променливотоков траф поради факта че се управлява с комбинация от две копчета и тяхното положение. Има фиксирано U0- 32 волта.
Регулира тока и скороста на подаване на телта.
С този апарат може да се заварява само черно и то от 1,2 - 1,5мм дебелина. Пръски би следвало да има в повече.
ПВ то при 40А е 60% и 10% при 90А :)

Това е казано на кратко и ясно. Щото аз нищо не разбрах от предходните обяснения.
И сами можете да прецените за какво може да се ползва подобен апарат.

------------
А аз си купих днес една дискова ножица на батерия за ПВЦ и Кожа до 11 мм дебелина. Диска е многоъгълнки контактуващ с право острие -наковалня. Взех я за да режа с нея поликарбонат. И се оказа че го реже отлично и без прах. Ако не беше този поликарбонат никога нямаше да купя подобен странен уред.

Едно може да им се признае на Лидл - правят всевъзможни машинки за всякакви работи. Само трябва да го изфантазираш и машинката е на пазара......

Аз съм сигурен че Чолев е фантазирал за тази орязана телчарка и ето вече тя е на пазара. :)
Последна промяна от fore на пет яну 11, 2019 8:10 pm, променено общо 1 път.
silent - майстор
Ако нямах теларка бих си взел тази на Лидл....Не ми е удобна моята да я вадя местя бутилка маркучи.... и я ползвам 1 път в годината...По удобен ми е електрожена на две на три набързо. Колега спомена какво може да се заварява с 90А...Ми моята е Кларк 90амп. сравнително добра марка от началото на 90те и може да заварява алуминий неръждавейка с дебелини ако не се лъжа до 3мм. Не е инвертор не зная дали има изправителен блок...Така че 90А са си 90А и за любителска работа са си напълно ок....Така че не мисля че е чак хвърлени пари на вятъра ...и за вкъщи да прикапеш нещо чат пат си е съвсем ок....
fore - майстор
Марката не съм я чувал, но ти пробвал ли си да заваряваш алумин с този апарат ?
И с 90 ампера 3 мм дебело ........ :roll:
borchoyor - специалист
чет яну 10, 2019 9:01 pmfore написа:
Предимствата на телчарката са ясни- по малко прегряване на заваряваният детайл в следствие на по ниският ток и по тънкият електрод - тел подаван на порция. От там може да се точковат или заваряват тънки ламарини и детайли без да се прогарят и деформират температурно. Също така поради липса на обмазка или флюс по телта и ползването на инертен/активен газ МИГ/МАГ заваръчният шев става чист, без шупли и лесен за обработка и полиране.

За да се заварява черно се иска или СО или Каргон- CO 80% / Ar 20%, случая обаче се променя коренно ако искаме да заваряваме неръждавейка- тогава Каргона е в съотношение CO 1% / Ar 99%, ако искаме да заваряваме алумин тогава сме на 100% Ar. Обаче за алумина се иска и пулсово напрежение или както го пишат АС. Дефакто това са модулирани токови импулси с правоъгълна или триъгълна форма симулиращи променливо/пулсово напрежение. Така окиса на алумина се разбива по лесно и това че се топи на по висока температура от тази на самият метал не е проблем за добрата заварка.

ВИГ метода е най добър за Алуминиево заваряване. Но там подаването на добавъчният материал зависи от оператора.

Един добър уред за МИГ/МАГ заваряване или телчарка трябва да имат регулиране на напрежението от 0 до 42 волта, регулиране на тока(подаването на телта) на степени от 1 до ....... и регулиране на индуктивност -трупане на материал.
Отделно апарата може да има и преминаване във ВИГ или ММА (РЕДЗ) режими.

Така спряганият Лидлски апарат с тръбнофлюсова тел вероятно е променливотоков траф поради факта че се управлява с комбинация от две копчета и тяхното положение. Има фиксирано U0- 32 волта.
Регулира тока и скороста на подаване на телта.
С този апарат може да се заварява само черно и то от 1,2 - 1,5мм дебелина. Пръски би следвало да има в повече.
ПВ то при 40А е 60% и 10% при 90А :)

Това е казано на кратко и ясно. Щото аз нищо не разбрах от предходните обяснения.
И сами можете да прецените за какво може да се ползва подобен апарат.

------------
А аз си купих днес една дискова ножица на батерия за ПВЦ и Кожа до 11 мм дебелина. Диска е многоъгълнки контактуващ с право острие -наковалня. Взех я за да режа с нея поликарбонат. И се оказа че го реже отлично и без прах. Ако не беше този поликарбонат никога нямаше да купя подобен странен уред.

Едно може да им се признае на Лидл - правят всевъзможни машинки за всякакви работи. Само трябва да го изфантазираш и машинката е на пазара......

Аз съм сигурен че Чолев е фантазирал за тази орязана телчарка и ето вече тя е на пазара. :)
Бъркаш процентите с газовете пич.. . А иначе, ако тоя апарат изкара 10% на 90амп, ще си го купя и аз😂
fore - майстор
Абе незнам какво бъркам, но в момента съм с Каргон 80/20% или 82/18%. За неръждавейка е логично да се повиши % на аргона и така до чист аргон за алуминий.
Всеки може да бърка каквото иска и да тества за по малко пръски и по добра заварка.

https://www.olx.bg/ad/korgon-butilka-ga ... 6HgP7.html

https://www.deltech.bg/index.php?c=8&p=9
GaSMixer – Е смесител, предназначен за смесване на два газа и получаване на трети. Ако имате бутилка с аргон (Ar) и бутилка с въглероден диоксид (CO2), може лесно да получите смес коргон (80%Ar и 20%CO2). По този начин не се налага закупуването на трета бутилка, която съдържа тази смес. Използването на газ коргон, при МИГ/МАГ заваряване, допринася за много по-добра работа на машината и значително намалява пръските на метал, получили се по време на заваряване.
Доста често се случва процентното съдържание на двата газа в бутилката да бъде различно, при различните газови доставчици и съответно последствие да има и разлика в заваръчният процес. Затова, чрез този смесител, Вие сами може да определите процентното съдържание на единият и другият газ. Като всеки път може да го правите еднакъв. Необходимо е само свързването от редуцир вентилите на двата газа, които искаме да смесим, към двата щуцера (inAr) и (inCO2), на задният панел на смесителя. Смесеният газ излиза на щуцер (MIX). Като настройката на процентното му съдържание става чрез регулиране на разходомери, поставени на предният панел на смесителя.
Като за прецизна настройка за ниското процентно съдържание на единият газ, се използва разходомер с почти 10 пъти по- голяма точност от този за високото. То този начин смесителят може да бъде използван и за смесване на газ за заваряване на неръждаема стомана. А именно (98% Аr и 2% СО2).
Смесителя е компактен и лесен за работа, без никаква необходимост от последващо обслужване. Габаритни му размери 245х131х145
Та къде викаш бъркам газовете borchoyor.......
borchoyor - специалист
чет яну 10, 2019 11:49 pmcholev написа:
Форката правилно е написал процентите. Кой не верва да чете ръководството.
n_a цената на ножицата е 85лв
Явно и ти не ги знаеш😁 :roll:
fore - майстор
Чолка както и в голфаджийският форум, така и тук има основно професори и много малко разбиращи материята.

Едно разбрах, че тия "професори" мразят знаещите. За това напоследък избягвам да пиша. А при голфаджийте даже не ги и чета, щото само глупости. Там направо, обвиняват, съдят и бесят...... Дивият запад .........
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 12:15 pmfore написа:
Чолка както и в голфаджийският форум, така и тук има основно професори и много малко разбиращи материята.

Едно разбрах, че тия "професори" мразят знаещите. За това напоследък избягвам да пиша. А при голфаджийте даже не ги и чета, щото само глупости. Там направо, обвиняват, съдят и бесят...... Дивият запад .........
20 години продавам газове, а чак сега разбрах какви са съотношенията, благодаря ви г-да "знаещи"🤩
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Коментари за 'безгазово' заваряване с тел (отцепена тема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: