• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
silent - майстор
пет яну 11, 2019 10:22 pmfore написа:
пет яну 11, 2019 10:11 pmsilent написа:
чет яну 10, 2019 9:58 pmfore написа:
Марката не съм я чувал, но ти пробвал ли си да заваряваш алумин с този апарат ?
И с 90 ампера 3 мм дебело ........ :roll:
Не съм пробвал, така пише в инструкцията за експлоатация.
Марката е английска купувал съм го от Англия през далечната 1995г. , когато вероятно си бил малък професор в предучилищна възраст. Иначе точния модел е CLARKE Weld Pro-90mig... Ако твърдиш че си измислям потърси в нета ръководството за експлоатация има го.
Я се стегни малко ! С ММА траф да заваряваш алуминий............ :prayer: Ти хептен на капалъ чарши го удари.

Погледни по профи сайтовете за продажба какво представлява един АС/DC апарат за заваряване на цветни метали и алуминий и после пиши глупости из форума.

То моя не може да прави добри заварки на алумин........та
Малък професор бях през 77 ма.
Ей ...... на жена си казвай какво да си стяга...казал съм какво пише... Лъжец ли ме изкарваш ?Ако производителя лъже лъже отделен е въпроса че преди китайците да се появят на хоризонта особено на запад фирмите не си позволяваха да лъжат безогледно... И ако алуминий никога не съм заварявал с този апарат то на другия професор ще отговоря че профили черни с дебелина 2,5мм съм заварявал безпроблемно и с прилично качество с хилавите 90А
Това пише:
Изображение
Последна промяна от silent на нед яну 13, 2019 10:07 am, променено общо 2 пъти.
lov - майстор
пет яну 11, 2019 12:22 pmborchoyor написа:
пет яну 11, 2019 12:15 pmfore написа:
Чолка както и в голфаджийският форум, така и тук има основно професори и много малко разбиращи материята.

Едно разбрах, че тия "професори" мразят знаещите. За това напоследък избягвам да пиша. А при голфаджийте даже не ги и чета, щото само глупости. Там направо, обвиняват, съдят и бесят...... Дивият запад .........
20 години продавам газове, а чак сега разбрах какви са съотношенията, благодаря ви г-да "знаещи"🤩
А случайно КАРГОН да продаваш. Че гледам професора с такъв заварявал. :shock:
:lol:

И вече сериозно към коментара за подобренията на телчарката.
Да става номера да им се сложи грец но освен него иска дросел че и кондензатор. И няколко дена заигравки докато нацелиш кое колко. Правил съм го сигурно преди 15-20 години на една подобна и то защото тръбна тел нямаше от де да се купи. Но колкото и да се пъне човек пак си остава тенекеджийка. :) Сега ако ме кара някой няма да се захвана но за тогава си беше нещо.
fore - майстор
съб яну 12, 2019 2:20 pmsilent написа:
пет яну 11, 2019 10:22 pmfore написа:
пет яну 11, 2019 10:11 pmsilent написа:

Не съм пробвал, така пише в инструкцията за експлоатация.
Марката е английска купувал съм го от Англия през далечната 1995г. , когато вероятно си бил малък професор в предучилищна възраст. Иначе точния модел е CLARKE Weld Pro-90mig... Ако твърдиш че си измислям потърси в нета ръководството за експлоатация има го.
Я се стегни малко ! С ММА траф да заваряваш алуминий............ :prayer: Ти хептен на капалъ чарши го удари.

Погледни по профи сайтовете за продажба какво представлява един АС/DC апарат за заваряване на цветни метали и алуминий и после пиши глупости из форума.

То моя не може да прави добри заварки на алумин........та
Малък професор бях през 77 ма.
Ей ...... на жена си казвай какво да си стяга...казал съм какво пише... Лъжец ли ме изкарваш ?Ако производителя лъже лъже отделен е въпроса че преди китайците да се появят на хоризонта особено на запад фирмите не си позволяваха да лъжат безогледно... И ако алуминий никога не съм заварявал с този апарат то на другия професор ще отговоря че профили черни с дебелина 2,5мм съм заварявал безпроблемно и с прилично качество с хилавите 90А
Това пише:
Изображение
:prayer: Ма крайно време е да пробваш да завариш с това нещо алумин и ако успееш, аз ще си сменя гражданството с Китайско !
И не съм казал че си лъжец, просто си вярваш ......
Пак ти казвам, вземи и погледни какво представлява един апарат за заваряване на цветни метали и ще разбереш че ставаш смешен с тия твърдения. Изобщо не трябва и да го споменаваш това за алумина и твоят апарат.

Жена ми не я меси че е страшна работа и после и двамата не можеме да си намериме место в държавата. :wink: Ще трябва и ти да сменяш гражданството !
А това че си заварявал черно не виждам какво му е чудното. И саксията го прави:?

---------------
Ето с това може и да стане това с алумина, без да правя реклама. Просто там намирам най добри снимки и обяснения.

Ти говореше за електрожен, а сега слагаш спецификации на телчарка........

https://www.argo-market.com/Products/Details/2546

Изображение
borchoyor - специалист
съб яну 12, 2019 3:53 pmlov написа:
пет яну 11, 2019 12:22 pmborchoyor написа:
пет яну 11, 2019 12:15 pmfore написа:
Чолка както и в голфаджийският форум, така и тук има основно професори и много малко разбиращи материята.

Едно разбрах, че тия "професори" мразят знаещите. За това напоследък избягвам да пиша. А при голфаджийте даже не ги и чета, щото само глупости. Там направо, обвиняват, съдят и бесят...... Дивият запад .........
20 години продавам газове, а чак сега разбрах какви са съотношенията, благодаря ви г-да "знаещи"🤩
А случайно КАРГОН да продаваш. Че гледам професора с такъв заварявал. :shock:
:lol:

И вече сериозно към коментара за подобренията на телчарката.
Да става номера да им се сложи грец но освен него иска дросел че и кондензатор. И няколко дена заигравки докато нацелиш кое колко. Правил съм го сигурно преди 15-20 години на една подобна и то защото тръбна тел нямаше от де да се купи. Но колкото и да се пъне човек пак си остава тенекеджийка. :) Сега ако ме кара някой няма да се захвана но за тогава си беше нещо.
Каргон, коргон, старгон, феролайн, микс... все търговски имена на различни фирми за едно и също нещо😁 В момента продавам феролайн😎
borchoyor - специалист
В Македония, май и в Сърбия му викат гасна мешавина😁
zz_stefanov - майстор
Дайте линкче към телоподаваща приставка за моето инверторче, че да си заварявам и аз с безгазова тел. :)
silent - майстор
съб яну 12, 2019 11:25 pmfore написа:
съб яну 12, 2019 2:20 pmsilent написа:
пет яну 11, 2019 10:22 pmfore написа:


Я се стегни малко ! С ММА траф да заваряваш алуминий............ :prayer: Ти хептен на капалъ чарши го удари.

Погледни по профи сайтовете за продажба какво представлява един АС/DC апарат за заваряване на цветни метали и алуминий и после пиши глупости из форума.

То моя не може да прави добри заварки на алумин........та
Малък професор бях през 77 ма.
Ей ...... на жена си казвай какво да си стяга...казал съм какво пише... Лъжец ли ме изкарваш ?Ако производителя лъже лъже отделен е въпроса че преди китайците да се появят на хоризонта особено на запад фирмите не си позволяваха да лъжат безогледно... И ако алуминий никога не съм заварявал с този апарат то на другия професор ще отговоря че профили черни с дебелина 2,5мм съм заварявал безпроблемно и с прилично качество с хилавите 90А
Това пише:
Изображение
:prayer: Ма крайно време е да пробваш да завариш с това нещо алумин и ако успееш, аз ще си сменя гражданството с Китайско !
И не съм казал че си лъжец, просто си вярваш ......
Пак ти казвам, вземи и погледни какво представлява един апарат за заваряване на цветни метали и ще разбереш че ставаш смешен с тия твърдения. Изобщо не трябва и да го споменаваш това за алумина и твоят апарат.

Жена ми не я меси че е страшна работа и после и двамата не можеме да си намериме место в държавата. :wink: Ще трябва и ти да сменяш гражданството !
А това че си заварявал черно не виждам какво му е чудното. И саксията го прави:?

---------------
Ето с това може и да стане това с алумина, без да правя реклама. Просто там намирам най добри снимки и обяснения.

Ти говореше за електрожен, а сега слагаш спецификации на телчарка........

https://www.argo-market.com/Products/Details/2546

Изображение
Нямам никакво намерение да заварявам алуминий и не ми е икономически рентабилно да го правя в къщи, а ако ми се наложи знам къде. А иначе въобще не ми се водят дискусии за тъпотии....и темата въобще не беше моята хоби телчарка за която не мисля и не твърдя, че е върха на сладоледа, само я дадох за пример. Казал съм и съм написал какво пише в ръководството й и приложих частта където производителя е написал възможностите и. Това дали може или не може не го знам нито аз нито ти, аз защото не съм пробвал а ти, защото твоя сравнителен опит не е меродавен в случая. Ти ми казваш, че Трабанта не може да ме закара до Пловдив защото е картонен, дига само 120 а отгоре на това е 20 пъти по-евтин от Мерцедеса и има само три копчета на кръст. А аз отговарям че може и да може, но не съм сигурен защото никога не съм карал Трабант а само съм чел в упътването му, че може да се движи. А споменаването на това че съм заварявал 2,5 дебелини е по повод на твърдението на друг професор че с тези 90 ампера и 2мм не можело да се заваряват. Не мисля да влизам повече в обяснителен режим пред вас великите специалисти и приключвам участието си тук...
nikolov333 - майстор
МММНЕ..много му къс кабела! :-D
fore - майстор
300 Ампера от една фаза си е повече от технология..... :lol:
И маската в комплекта предполага е тази шарената соларна, а не пластмасовата с тъмното стъкло :lol: :lol: :lol:

Ей богуууууууууу....................... :prayer: :prayer: :prayer:
Крафта цепи мрака.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Коментари за 'безгазово' заваряване с тел (отцепена тема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: