• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
welder_enthusiast - напреднал
пон фев 22, 2021 12:07 amkoveslav написа:
ср фев 17, 2021 10:52 amwelder_enthusiast написа:
Да.Само,че тряа и умения :-D .
Само при паленето е различно.След като тръгне електрода и ако машината е наред би трябвало дори да ви е по-лесно с базичен.
Като тръгне си заварява без проблем.Паленето поне на мен ми е по-трудно.Не съм свикнал и нямам опит.Разпали ли се си заварява.
silent - майстор
Абе нещо ме гложди....имам телчарка Кларк про нещо си 90ампера в началото съм писал ма това мъкнене на бутилки не ме кефи а така или иначе всичко праскам с един 20 годишен Ейнхел....та ко и купя тръбно флюсова тел дали ще го подкара....
gogo7777 - майстор
ср яну 16, 2019 4:33 pmkoveslav написа:
Аз така и не можах да си отговоря-траф дето след себе си няма изправител,няма дросел,няма газ,но не е и електрожен.....що е то и за какво и как се ползва..разправям ви аз,че има някаква магия в цялата работа,ама пусто като сме далече от тази материя....
Ами разчита се на флюса в тела, в който основните съставки са рутил и йонизиращ халоген.
Титаниев оксид и някакъв флуорид (мисля, че калциев беше)
silent - майстор
Пичоуе...мисля че много високо летите...форума е направи сам...т.е. в основната си част хоби техника и любителски умения....дори и да се навъртат хипер профта те рядко пишат....а хипер активните профита не знам колко са профита....та тук се говори сковеш кокошарника и прикапиш асмалъка....та гледам бързо сте забравили ръчно навития траф на дедо с квот има ....и пружината на масата- за какво ли :lol: ....та по скромно....тоз дет си го може и те с такъв таф ще ви сложи в джоба ако ще и с супер дупер инвертори да заварявате.....та без да се засягате за всеки влак си има пътници....
gogo7777 - майстор
Ама ние тука не говорим за електрожен.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Коментари за 'безгазово' заваряване с тел (отцепена тема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: