• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cholev - майстор
Пичове, давам възможност да блеснете със знания и професионализъм
Въпросното телеподаващо одеве го отворих и действително не се наблюдава изправител.
Значи на изхода имаме променливо напрежение. (ще опитам да премеря все пак- може нещо да не съм видял)
Въпроса е ползата от право напрежение на уреда срещу променливо такова.
borchoyor - специалист
чет яну 10, 2019 9:01 pmfore написа:
Предимствата на телчарката са ясни- по малко прегряване на заваряваният детайл в следствие на по ниският ток и по тънкият електрод - тел подаван на порция. От там може да се точковат или заваряват тънки ламарини и детайли без да се прогарят и деформират температурно. Също така поради липса на обмазка или флюс по телта и ползването на инертен/активен газ МИГ/МАГ заваръчният шев става чист, без шупли и лесен за обработка и полиране.

За да се заварява черно се иска или СО или Каргон- CO 80% / Ar 20%, случая обаче се променя коренно ако искаме да заваряваме неръждавейка- тогава Каргона е в съотношение CO 1% / Ar 99%, ако искаме да заваряваме алумин тогава сме на 100% Ar. Обаче за алумина се иска и пулсово напрежение или както го пишат АС. Дефакто това са модулирани токови импулси с правоъгълна или триъгълна форма симулиращи променливо/пулсово напрежение. Така окиса на алумина се разбива по лесно и това че се топи на по висока температура от тази на самият метал не е проблем за добрата заварка.

ВИГ метода е най добър за Алуминиево заваряване. Но там подаването на добавъчният материал зависи от оператора.

Един добър уред за МИГ/МАГ заваряване или телчарка трябва да имат регулиране на напрежението от 0 до 42 волта, регулиране на тока(подаването на телта) на степени от 1 до ....... и регулиране на индуктивност -трупане на материал.
Отделно апарата може да има и преминаване във ВИГ или ММА (РЕДЗ) режими.

Така спряганият Лидлски апарат с тръбнофлюсова тел вероятно е променливотоков траф поради факта че се управлява с комбинация от две копчета и тяхното положение. Има фиксирано U0- 32 волта.
Регулира тока и скороста на подаване на телта.
С този апарат може да се заварява само черно и то от 1,2 - 1,5мм дебелина. Пръски би следвало да има в повече.
ПВ то при 40А е 60% и 10% при 90А :)

Това е казано на кратко и ясно. Щото аз нищо не разбрах от предходните обяснения.
И сами можете да прецените за какво може да се ползва подобен апарат.

------------
А аз си купих днес една дискова ножица на батерия за ПВЦ и Кожа до 11 мм дебелина. Диска е многоъгълнки контактуващ с право острие -наковалня. Взех я за да режа с нея поликарбонат. И се оказа че го реже отлично и без прах. Ако не беше този поликарбонат никога нямаше да купя подобен странен уред.

Едно може да им се признае на Лидл - правят всевъзможни машинки за всякакви работи. Само трябва да го изфантазираш и машинката е на пазара......

Аз съм сигурен че Чолев е фантазирал за тази орязана телчарка и ето вече тя е на пазара. :)
Ето тука ги бъркаш, после си се поправил, най-добрата смес е С-18, има и други например с кислород, за неръжд. С-2 и пак има и с кислород, както и по-специфични, съответно по-скъпи. А С-20 вече никой не прави освен СОЛ-аджиите. Та така
batVenci - специалист
пет яну 11, 2019 1:27 pmcholev написа:
Пичове, давам възможност да блеснете със знания и професионализъм
Въпросното телеподаващо одеве го отворих и действително не се наблюдава изправител.
Значи на изхода имаме променливо напрежение. (ще опитам да премеря все пак- може нещо да не съм видял)
Въпроса е ползата от право напрежение на уреда срещу променливо такова.
Това вече е коментирано в оффроуд форума. Даже там има колега, който е извършил въпросното подобрение, като е монтирал само мощния грец за изправяне на тока. Въпреки че не е добавил и дросел за изглаждане на пулсациите, то колегата твърди, че само с греца има реално подобрение в работата на телчарката. Реално тази телчарка си е трансформаторен електрожен, работещ с много тънки електроди, тънки като тел. Благодарение на това може да се заваряват тънки детайли, като ламарина например. Само че рутиловата обмазка не е отвън на електрода, а отвътре на телта-електрод. Иначе Лидл с тази телчарка, която е предлага от края на 2016 г., не открива Америка с тази техника. Точно в Америка основно работят с такива безгазови телчарки вече от много години, а Лидл просто ги внася на европейския пазар:
koveslav - майстор
пет яну 11, 2019 1:27 pmcholev написа:
Пичове, давам възможност да блеснете със знания и професионализъм
Въпросното телеподаващо одеве го отворих и действително не се наблюдава изправител.
Значи на изхода имаме променливо напрежение. (ще опитам да премеря все пак- може нещо да не съм видял)
Въпроса е ползата от право напрежение на уреда срещу променливо такова.
Първо кажи едно извинявай,или поне едно ^вярно бе,колеги прави сте^.......(визирам смелия ти и самоотвержен отговор с 31V и т.н. две страници по-назад).
Искрено ви желая да не научите по трудния начин,че НЕВИННОТО домашно заваряване и домашната железарската работа не са чак толкова неотговорна работа и е важно наистина да се заварява надеждно.Дори една нищо и никаква ненадеждно монтирана дворна врата или един слабо заварен парапет могат да направят страшни сакатлъци,недай си Боже....
Моите уважения,към тези които знаят какво правят,но всякакъв народ чете и се амбицира като слуша суперлативи....
Заваръчна техника се купува от хора и фирми разбиращи от заваряване.За под парите на инвертора и телоподаващото взети заедно от Лидъл,може да се вземе много по-добър апарат,дори и комбо електрожен с телоподаващо и съм сигурен че ще ви вършат значително по-добра работа.И не са от Хасково и са с не по-лоша гаранция.Поогледайте се малко по пазара.
comunikator - специалист
Иначе Лидл с тази телчарка, която е предлага от края на 2016 г., не открива Америка с тази техника. Точно в Америка основно работят с такива безгазови телчарки вече от много години, а Лидл просто ги внася на европейския пазар:
[/quote]

Тази като параметри е подобна и се вижда че върши прилична работа! ?
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 5:41 pmkoveslav написа:
пет яну 11, 2019 1:27 pmcholev написа:
Пичове, давам възможност да блеснете със знания и професионализъм
Въпросното телеподаващо одеве го отворих и действително не се наблюдава изправител.
Значи на изхода имаме променливо напрежение. (ще опитам да премеря все пак- може нещо да не съм видял)
Въпроса е ползата от право напрежение на уреда срещу променливо такова.
Първо кажи едно извинявай,или поне едно ^вярно бе,колеги прави сте^.......(визирам смелия ти и самоотвержен отговор с 31V и т.н. две страници по-назад).
Искрено ви желая да не научите по трудния начин,че НЕВИННОТО домашно заваряване и домашната железарската работа не са чак толкова неотговорна работа и е важно наистина да се заварява надеждно.Дори една нищо и никаква ненадеждно монтирана дворна врата или един слабо заварен парапет могат да направят страшни сакатлъци,недай си Боже....
Моите уважения,към тези които знаят какво правят,но всякакъв народ чете и се амбицира като слуша суперлативи....
Заваръчна техника се купува от хора и фирми разбиращи от заваряване.За под парите на инвертора и телоподаващото взети заедно от Лидъл,може да се вземе много по-добър апарат,дори и комбо електрожен с телоподаващо и съм сигурен че ще ви вършат значително по-добра работа.И не са от Хасково и са с не по-лоша гаранция.Поогледайте се малко по пазара.
Да, много си прав, адмирации!!!
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 12:55 amfore написа:
Абе незнам какво бъркам, но в момента съм с Каргон 80/20% или 82/18%. За неръждавейка е логично да се повиши % на аргона и така до чист аргон за алуминий.
Всеки може да бърка каквото иска и да тества за по малко пръски и по добра заварка.

https://www.olx.bg/ad/korgon-butilka-ga ... 6HgP7.html

https://www.deltech.bg/index.php?c=8&p=9
GaSMixer – Е смесител, предназначен за смесване на два газа и получаване на трети. Ако имате бутилка с аргон (Ar) и бутилка с въглероден диоксид (CO2), може лесно да получите смес коргон (80%Ar и 20%CO2). По този начин не се налага закупуването на трета бутилка, която съдържа тази смес. Използването на газ коргон, при МИГ/МАГ заваряване, допринася за много по-добра работа на машината и значително намалява пръските на метал, получили се по време на заваряване.
Доста често се случва процентното съдържание на двата газа в бутилката да бъде различно, при различните газови доставчици и съответно последствие да има и разлика в заваръчният процес. Затова, чрез този смесител, Вие сами може да определите процентното съдържание на единият и другият газ. Като всеки път може да го правите еднакъв. Необходимо е само свързването от редуцир вентилите на двата газа, които искаме да смесим, към двата щуцера (inAr) и (inCO2), на задният панел на смесителя. Смесеният газ излиза на щуцер (MIX). Като настройката на процентното му съдържание става чрез регулиране на разходомери, поставени на предният панел на смесителя.
Като за прецизна настройка за ниското процентно съдържание на единият газ, се използва разходомер с почти 10 пъти по- голяма точност от този за високото. То този начин смесителят може да бъде използван и за смесване на газ за заваряване на неръждаема стомана. А именно (98% Аr и 2% СО2).
Смесителя е компактен и лесен за работа, без никаква необходимост от последващо обслужване. Габаритни му размери 245х131х145
Та къде викаш бъркам газовете borchoyor.......
Е тоя газ миксер ме утрепа, вместо да си вземеш една бутилка готова смес, направена много по-прецизно от това...недоразумение, вземаш 3 бутилки, две с чисти газове и една празна и си правиш творение. Все едно да си направиш Джак Даниелс в домашни условия... Яко???
fore - майстор
Казах и аз че Лидълеца е чист траф !
А за ползите от това изходният ток да е постоянен е говорено много- от това да се работи с всякакви видове електроди и материали, до по стабилната изходна заваръчна дъга и вана.
А за да се заварява алуминий се иска това инвертирано напрежение да се модулира на пулсово......

borchoyor, незнам защо се подиграваш на профи техника която е проектирана от инженери да улеснява промишлените заварчици.
Вярно съм обърнал процентите на газовете в началото.
batVenci - специалист
Тук сега във форума, имам чувството, че има поне двама колеги, които се занимават с продажба на заваръчна техника. Заваръчна техника на цени много по-високаи от предлаганата в Лидл или Хасково например, за аналогични продукти. Да лидълската телчарка си е най-обикновена заваръчна, любителска машина. Но предлаганите подобни в техните магазини струва в пъти по-скъпо. И затова въпросните търговци говорят много лошо за телчарката на Лидл, страхувайки се да не им подбие пазара...
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 8:36 pmbatVenci написа:
Тук сега във форума, имам чувството, че има поне двама колеги, които се занимават с продажба на заваръчна техника. Заваръчна техника на цени много по-високаи от предлаганата в Лидл или Хасково например, за аналогични продукти. Да лидълската телчарка си е най-обикновена заваръчна, любителска машина. Но предлаганите подобни в техните магазини струва в пъти по-скъпо. И затова въпросните търговци говорят много лошо за телчарката на Лидл, страхувайки се да не им подбие пазара...
Ами, аз съм търговец, прав си продавам качество и отдавна съм се отказа да убеждавам клиенти за хасковските вече и лидълските. Всеки си прави сметка на джоба, съпроса е после какво се случва. Иначе работя все с реномирани фирми, гаранция за качество и така, ако искаш да ги изредя. Тва от мен
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Коментари за 'безгазово' заваряване с тел (отцепена тема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: