• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fore - майстор
Търговците във всички форуми са "неизбежно зло".......... Но има и файда от тях. Примерно аз след като избрах комби телчарка по подобен начин установих че ИГБТ технологията е по от Мосфета.
Телчарката в режим ММА (РЕДЗ) пали и гори и рутиловите и базичните електроди като солети и въобще не я притеснява това дали профила е боядисан или ръждив. Машината е добра. И явно има лифт, анти стик и тнт екстри.

Отделно купихме "козметика" и за служебната техника от там.

Няма да споменавам фирмата защото вече съм го ял и знам какво ще се получи.......... :wink: Но момчетата си разбират от работата.
cholev - майстор
Това , което зачетох за ползата от правия ток е по стабилна дъга и по малко пръски, което разбира се не е лошо, но и усложнява техниката т.е. цената расте.
Одеве реших да пробвам с материал >2мм. За тези дебелини ползвам инвертора, но рекох да видя как е с телчарката: 10мм железна ос от не знам какво (това намерих) заварих към шпилка М8. 90А средно подаване тел. Стана отлично.
batVenci - специалист
Да така си е, форума има голяма нужда от доказани специалисти и търговци на заваръчна техника. Това си един вид обогатяване на темата с идеи, ноу хау и т.н. Аз също съм бил търговец на заваръчна техника, затова веднага познах колегите, които пишат тук във форума. Но въпреки това всички заедно има още много, какво ново да научим. Иначе лидълската телчарка си е най-обикновена заваръчна машина и наистина не бива от нея да се очакват чудеса от заваръчното изкуство. Но за домашна работа, особено на тази цена си е добро предложение...
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 9:37 pmbatVenci написа:
Да така си е, форума има голяма нужда от доказани специалисти и търговци на заваръчна техника. Това си един вид обогатяване на темата с идеи, ноу хау и т.н. Аз също съм бил търговец на заваръчна техника, затова веднага познах колегите, които пишат тук във форума. Но въпреки това всички заедно има още много, какво ново да научим. Иначе лидълската телчарка си е най-обикновена заваръчна машина и наистина не бива от нея да се очакват чудеса от заваръчното изкуство. Но за домашна работа, особено на тази цена си е добро предложение...
Да бе да, ама...
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 9:20 pmfore написа:
Търговците във всички форуми са "неизбежно зло".......... Но има и файда от тях. Примерно аз след като избрах комби телчарка по подобен начин установих че ИГБТ технологията е по от Мосфета.
Телчарката в режим ММА (РЕДЗ) пали и гори и рутиловите и базичните електроди като солети и въобще не я притеснява това дали профила е боядисан или ръждив. Машината е добра. И явно има лифт, анти стик и тнт екстри.

Отделно купихме "козметика" и за служебната техника от там.

Няма да споменавам фирмата защото вече съм го ял и знам какво ще се получи.......... :wink: Но момчетата си разбират от работата.
Фирмата я знаем, ако искаш аз да я кажа, работя и с тях😁
silent - майстор
чет яну 10, 2019 9:58 pmfore написа:
Марката не съм я чувал, но ти пробвал ли си да заваряваш алумин с този апарат ?
И с 90 ампера 3 мм дебело ........ :roll:
Не съм пробвал, така пише в инструкцията за експлоатация.
Марката е английска купувал съм го от Англия през далечната 1995г. , когато вероятно си бил малък професор в предучилищна възраст. Иначе точния модел е CLARKE Weld Pro-90mig... Ако твърдиш че си измислям потърси в нета ръководството за експлоатация има го.
fore - майстор
пет яну 11, 2019 10:11 pmsilent написа:
чет яну 10, 2019 9:58 pmfore написа:
Марката не съм я чувал, но ти пробвал ли си да заваряваш алумин с този апарат ?
И с 90 ампера 3 мм дебело ........ :roll:
Не съм пробвал, така пише в инструкцията за експлоатация.
Марката е английска купувал съм го от Англия през далечната 1995г. , когато вероятно си бил малък професор в предучилищна възраст. Иначе точния модел е CLARKE Weld Pro-90mig... Ако твърдиш че си измислям потърси в нета ръководството за експлоатация има го.
Я се стегни малко ! С ММА траф да заваряваш алуминий............ :prayer: Ти хептен на капалъ чарши го удари.

Погледни по профи сайтовете за продажба какво представлява един АС/DC апарат за заваряване на цветни метали и алуминий и после пиши глупости из форума.

То моя не може да прави добри заварки на алумин........та
Малък професор бях през 77 ма.
borchoyor - специалист
пет яну 11, 2019 10:22 pmfore написа:
пет яну 11, 2019 10:11 pmsilent написа:
чет яну 10, 2019 9:58 pmfore написа:
Марката не съм я чувал, но ти пробвал ли си да заваряваш алумин с този апарат ?
И с 90 ампера 3 мм дебело ........ :roll:
Не съм пробвал, така пише в инструкцията за експлоатация.
Марката е английска купувал съм го от Англия през далечната 1995г. , когато вероятно си бил малък професор в предучилищна възраст. Иначе точния модел е CLARKE Weld Pro-90mig... Ако твърдиш че си измислям потърси в нета ръководството за експлоатация има го.
Я се стегни малко ! С ММА траф да заваряваш алуминий............ :prayer: Ти хептен на капалъ чарши го удари.

Погледни по профи сайтовете за продажба какво представлява един АС/DC апарат за заваряване на цветни метали и алуминий и после пиши глупости из форума.

То моя не може да прави добри заварки на алумин........та
Малък професор бях през 77 ма.
Алуминиева и тиг заварка са най-тегави, то не става ей така, требе и майсторлък, практика, учене, то затва има и категории, ама тука си е направи сам, иначе с тия 70амп надали и черно 3мм може да се завари надеждно...
koveslav - майстор
Уау! Форе помагай бре,търговец ме направиха :D
DMN - майстор
gogo7777 написа:
Лелеее, нямало изправител, баси. Следващият модел ще е без трансформатор. Само 2 кабела фаза и нула. Стават добри заварки .....в комплекта ще дават гумени ботуши и гумена стелка 50kV.
Че как :-D .

Ето, няма проблем :finga: :


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Коментари за 'безгазово' заваряване с тел (отцепена тема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: