• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Фитилчо - майстор
чет яну 17, 2019 12:21 amnikolov333 написа:
Китайците произвеждат всичко, което се продава и за да е изгодно за производителя и купувача прилагат иновации.. :-D От там вече следват различните качества от 1-во до 32-ро.. и произведеното у нас.. :)
:lol: :lol: :lol:
Много точно !
+ че крАднат технология от големиете, които за да им е по ефтинко отиват там да произвеждат!
welder_enthusiast - напреднал
Искам да съм ясен от сега!Темата е малко стара но малко да я свестим.Не споря,не нападам и не желая заядливи коментари.До колко 90А стигат за заварка на 2-3 мм. профил си зависи от заварчика и от машината.Давам пример само ... лятото правих ремарке за трактор.Едноосо гуми 13ки жигули :-D.Телчарката ми е 160А Weldstar китаец дааа..Тръбите които се използваха бяха 3 мм.Нямам дисплей но от скалата от 1 до 9 бях настойл машината на 4 ... предполагам са около 80 А.Всички заварки бяха направени само с теларката.Е ремаркето бе натоварено докато гумите не омекнаха почети до края.Настилката на която минах 1-2 км. беше цялата в дупки.Буквално ремарквто и трактора подскачаха жестоко.Е то издаржа без нито една скъсана,разлепена или както там се казва заварка.Давам цялото това нещо за пример само.Имам опит с инвертор електрожен който също е Weldstar 160A.Правил съм садачка,плугове и тн. с него.Смея да твърдя,че имам известен опит.НЕ съм профи изобщо но имам поне малко опит.Е взех си телчарката от лидл.Бяха я пуснали на промо преди 2 седмици мисля някаде само за 150 лв.Сега в понеделник пак я пускат за 200 лв.Е аз я пробвах и говоря от личен опит.Заварка с нея на около 70-80 % от възможностите и се постига задоволителен резултата като качество на шева почети без пръски и то с телта в комплекта.Според мен човек който ще я ползва като комшията или такав който трябва да прихване нещо дребно и за тея пати е идеална...Даже приятел който доста добре се справя със заварките (опит около 10 г.) доста приятно остана изненадан.Та наистина давайте оценка на база тестове а не на база картинки и параметри.Да не бих правил ремарке с нея или нещо сериозно но гърне на колата или някое желязо до 3-4 мм защо не.Идеята е за някой който иска да завари нещо 3-4 пъти в годината без да дава 600-700 кинта за телчарка и още 200 за вентил и бутилка...
volf - специалист
Такъв инвертор ли е твоят?

Прикачен файл

w.JPG
w.JPG (47.14 KиБ) Видяна 1973 пъти
welder_enthusiast - напреднал
нед фев 14, 2021 6:51 pmvolf написа:
Такъв инвертор ли е твоят?
Да.Взет е преди 2г.Работил съм с него на около 30 гр. но винаги той е бил на сянка.2 дена по около 4 часа.Това е било макс натоварване-130А на 3.25 електрод Askaynak.Случвало се е 5-6 електрода един след друг без да сработва защита и тн
.Иначе често заварявам плугове и др. неща но не толкова часове.Макс час-два.Пак на същите Ампери и със същите електроди.
volf - специалист
Аз го имам от 1 година и съм доволен от машината.И при мен не се е включвала защитата след 3-4
електрода последователно.С рутилови и рутилови-базични Емона електроди и неизвестни като марка неръждаеми елк. машината както се казва пее-пее.Но с базични елк. имам на ESAB OK48.00
ама хич не се долюбват.Как ли не пробвах, е не става с тях.Твоят пробвал ли си го с базични електроди как работи?
welder_enthusiast - напреднал
Пробвах го с Nord.Не ми хареса но се иска и пракрика.Сигурен съм,че проблема е в нас. :-D .Попринцип си ползвам рутилови.
volf - специалист
Благодаря за споделената информация,така отпадна съмнението ми че нещо не е наред с инвертора ми!Поздрави :supz:
auubau - напреднал
Поляритета за съответния електрод спазвате ли?
welder_enthusiast - напреднал
Да.Само,че тряа и умения :-D .
koveslav - майстор
ср фев 17, 2021 10:52 amwelder_enthusiast написа:
Да.Само,че тряа и умения :-D .
Само при паленето е различно.След като тръгне електрода и ако машината е наред би трябвало дори да ви е по-лесно с базичен.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Коментари за 'безгазово' заваряване с тел (отцепена тема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: