Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
нед яну 20, 2019 1:37 amnikolov333 написа:
Мен ми е интересно от професионална гледна точка, колко ще платиш за услугата за митническото оформяне, понеже българските пощи са еФтини, ама не ги знам вашите.. :?
На българските пощи тарифата за митнически посредник е 12 лева. Доста по малко от други митнически бюра дето предлагат същата услуга.При тях цените тръгват от 30 лева на горе. А най шибаното е че така са направили нещата че няма как да минеш без такъв въпреки че в закона е записано че всеки може да се представлява сам пред митницата. Да ама за да стане това ти трябва да си платиш за софтуера и потдръжката дето ти къса главата от кръста на долу. :x
Сега съм си у нас, но за оная другата поща дето си мислиш услугата е безплатна. И там съм освобождавал доста пратки. И още по големя кеф е че всичко може да подаваш онлайн. Ако си платиш и таксите онлайн пак ти носят пратката на крака. Ако не можеш да извършиш плащането те уведомяват да идеш в най близкия за теб пощенски клон да си платиш и вземеш пратката. А тарифите и митата са абсолютно същите само някои от праговете от които тръгва облагането са по високи.
За не повече от 2-3 дни си получаваш пратката. А с нашите е пълна гълвотия. Имам друга пратка дето вече 2 седмици е с подадени документи и още виси там и не е обработена и освободена. И не зная кога щото не им работела компотената система пардон/компютеризираната /. :-D
nikolov333 - майстор
Точно за това питам, понеже това ми е работата и освобождавам всякакви пратки на Митницата... На 7-ми януари въведоха нова информационна система за вноса по Евро програми и настана хаос.. както всеки път се, но нещата вече се нормализират и скоро сигурно ще си получиш пратката.. Иначе и у нас има така възможност, да си подадеш декларация сам, но трябва да имаш ел.подпис и да се регистрираш в сайта на митниците и попълването на данните за декларацията хич не е проста работа.. за това 30 лв.понякога са малко, за тази работа, особено ако пратката е от няколко вида стоки или има някакви усложнения с документацията.. да не говорим за проверката на документите в митница и преценката на митничаря, че цената според него била ниска.. :-D
lov - майстор
Ще го имам в предвид като закъсам :) . Иначе за другото място са го направили и глупавия да се справи че дори са му стъкнли и преразказ със картинки. :-D всички тарифи са извадени на видно място с примери какво дължиш. Дори калкулатор да си направиш сметката колко ще ти излезе крайната цена преди да поръчаш.

Щом аз се справих още от първия път за няма половин час с тегленето на нужните документи и най лошото е че за пръв път чувах и разни специфични термини на езика. Смятай колко е улеснена процедурата.
nikolov333 - майстор
Сигурен съм.. При нас само ги усложняват нещата и онлайн е изключително заплетен сайта, за това фирмите дето ни правят софтуера искат майка си и баща си, за да улеснят поне до някъде работа.. :partyman:
dragozow - майстор
И при нас вече не е трудно за частно лице. В митницата на улица Веслец освобождавам периодично по нещо, свели с процедурата до три гишета и ~10 - 15 минути.

Първите години съм изкарвал над два часа там:
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01 ... e_mitnica/
nikolov333 - майстор
Интересно ми е как са го организирали по-точно, ако можеш да дадеш подробности... Ако пратката се получава с Българските пощи, на тях им дадоха разрешително за освобождаването на колетни пратки по опростена процедура специално за тях, но с DHL, UPS и т.н.драмата си е същата..
lov - майстор
Педерастия от всякъде. Моите ги освободиха таман след 3 седмици ами ме мързеше да пиша. Пък беше яд щото освен митницата и пощите се чудят как да щипнат нещо. Митото и ДДС са си толкова както коментирахме по горе. Всъщност в случая имам само 20% ДДС щото не надвишава лимита за мито ама пощата си прибра освен 12-те лева за посредник още 6 щото да ми доставела колетчето от митницата до вкъщи. Да си платиш още еди път за нещо за което им е платено е вече върха на наглостта. Но най ме вбесиха за една друга пратка дето уж минавала през митница та си взеха едни 4 лева и някакви стотинки. И то за колет който съм изпратил сам на себе си и то с лични вещи. Да не говорим че аха да го изгубят та имаше и гюролтия щото не знаят къде е. Па не им мина номера тоя път, че изпращача можел само да се интересува къде е. :lol:
dragozow - майстор
Ами не ме учудва.
lov - майстор
Ето обещаната фотосесия със дисекцията. :)
Прикачен файл:
IMG192541.jpg
Прикачен файл:
IMG001845.jpg
Прикачен файл:
DSC875.JPG
Прикачен файл:
DSC82.JPG
Че даже и заварява :lol:
Прикачен файл:
IMG192420.jpg
А на всичко отгоре ми хареса и как се държи дъгата. Тестовете ги почнах с 2мм електроди на едни тенекета. Изгорих две клечки последователно и не усетих на пипане нещо да грее че да се опасявам в последствие. После последва тест с електроди ОК 2,5 и 3,25. Добре че беше комшията да даде едни остатъци и за това толкова заварка а и ми беше интересно да мерна максималния ток. двете късиките са от 2,5мм а дългата и топката до нея е от 3,25 на максимален ампераж от потенциометъра. Та при показания на дисплея 190 което му е максимума по време на заварката варираше от 110-120 а на топката го напънах да прогоря винкела стигна до 140 и нещо си но успя да го прогори и то доста бързо. Чак на мен ми хареса как се държа.
Относно схемното изпълнение имат думата специалистите но честно казано за сега спаси кожата и няма да го ползвам и ще си диря друг токоизточник за това дето го бях намислил. Пък колкото изкара за $50 толкова. :lol:

п.п. В режим на празен ход напрежение 65V без да се променя от настройките за ампеража.

Тема "Инвертор директно от китайците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: