Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Sharkolia - специалист
Здравейте ,търся си газова горелка за запояване . Намерих едни горелки ,които имат дупки в основата на накрайника и при подаването на газ към дюзата правят завихряне (Циклон- Циклонова Горелка) Едната беше показана с накрайник 14мм при който ако налягането на подаваната газ е 1,5 атмосфери трябва да достига 0,45kW Според описанието без маркучи ,без редуктори и струваше около 110 лв . Другата горелка при същото Ф14мм и 1,5 атмосфери твърдят ,че ще достигне 6.0kW Цената и е по висока ала има маркуч и редуктор ,само дето маркуча е с накрайник за малка, газова бутилка.
Целта ми не е да запоявам ,а да си направиа пещ в която да закалявам дребни елементи. Вече съм се спрял на този вид пещ и ще помоля ако има предложения да калявам на въглища или ел. пещ да не ги пускаме тука в обръщение :)
Другият проблем е ,че неразбирам до край кво има да значат тези kW? Ясно ,че ще е нещо свързано с мощноста ,щото при увеличение на Ф-то се качва и kW-то .
Идеии на ква горелка да се спра ,ква бутилка,редуктор,маркуч, колко да бъде Ф? 20мм беше максимума май ? С 14 мм в камера 150х50х50 дали ще мога да достигна 800-900 градуса или ми триябва по-голямо Ф?Колко време може такава горелка да подава непрекъснат пламък ?
Ако някой може да ми отговори на тези въпроси ?
Последна промяна от Sharkolia на нед юни 14, 2015 10:33 pm, променено общо 1 път.
чет юни 11, 2015 9:30 pmSharkolia написа:
Здравейте ,търся си газова горелка за запояване . Намерих едни горелки ,които имат дупки в основата на накрайника и при подаването на газ към дюзата правят завихряне (Циклон- Циклонова Горелка) Едната беше показана с накрайник 14мм при който ако налягането на подаваната газ е 1,5 атмосфери трябва да достига 0,45kW Според описанието без маркучи ,без редуктори и струваше около 110 лв . Другата горелка при същото Ф14мм и 1,5 атмосфери твърдят ,че ще достигне 6.0kW Цената и е по висока ала има маркуч и редуктор ,само дето маркуча е с накрайник за малка, газова бутилка.
Целта ми не е да запоявам ,а да си направиа пещ в която да закалявам дребни елементи. Вече съм се спрял на този вид пещ и ще помоля ако има предложения да калявам на въглища или ел. пещ да не ги пускаме тука в обръщение :)
Другият проблем е ,че неразбирам до край кво има да значат тези kW? Ясно ,че ще е нещо свързано с мощноста ,щото при увеличение на Ф-то се качва и kW-то .
Идеии на ква горелка да се спра ,ква бутилка,редуктор,маркуч, колко да бъде Ф? 20мм беше максимума май ? С 14 мм в камера 150х50х50 дали ще мога да достигна 800-900 градуса или ми триябва по-голямо Ф?Колко време може такава горелка да подава непрекъснат пламък ?
Ако някой може да ми отговори на тези въпроси ?
Темата е дълга за газовите горелки, а за закаляването още по-дълга. Правил съм пещи за закаляване с газ. Така поставения от Вас въпрос е недостатъчно подробен - Първо за обема на детайла. Второ за това коя повърхност от него трябва да се закалява. Трето дали по целия обем на детайла. Четвърто дали това е обикновена или легирана стомана. Пето дали ще загрявате единичен детайл или цала серия и т.н. Пещите за нагряване с електрически нагреватели имат предимство, че прецизно може да се регулира температурата, но пък не са икономични. Газовите пещи имат икономичност, но прецизвостта на нагряването е много сложен проблем, за да бъде решен с елементарно решение. Без гаранция за успех е простата пламъчна горелка и ръчното и манипулиране, което изисква огромен опит от майстора. Практиката учи, така че с много проби и грешки в единични случаи може да се постигне успех, но ако се прави някаква серийна продукция не е рационален метод. Въобще темата е дълга и изисква диалог!

Тема "Газова Горелка- каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: