Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
borchoyor - специалист
чет фев 14, 2019 2:22 pmborchoyor написа:
чет фев 14, 2019 11:57 amlov написа:
Е колко скъпички най много два електрода му стигат даже са му и много. Но дори и да са супер пупер пак си иска подгряване за да стане добре. А той питащия само пусна питането и повече не се е мяркал.
Без подгряване заваряват, точно на некъв тракторен чарк от хидравликата беше
Въпроса е дали можеш да намериш само два, даже ще са му много...
borchoyor - специалист
ОК9415 и 9425 са електродите
ZEDYCUS - майстор
В Пловдив съм вземал само 3 бр електроди за чугун от магазина на Редко. Имат си кантар и смятат цената. :wink:
lov - майстор
В магазините които знам само половинки не продават. :lol: Всякакви най-обикновенни електроди се продават и на брой.
То иначе ще им умре и бизнеса. :) А пък и кой ще си купи някоя цяла кутия специфични електроди освен ако не си вади хляба с това. Нормална практика е.
Чираче - майстор
Не разбирам какво толкова се палите? Човека зададе въпрос, и избяга. И тук всеки се надпреварва да доказва "мозък". Нека тогава и аз си кажа мнението. За да се реши правилно казуса, бих подходил по следния начин: Първо трябва да се установи какъв е детайла и какво е предназначението на отвора? Трябва да се знае какъв е чугуна. От практиката знам, че не всеки чугун може да се заварява/наварява/. А има много видове чугун. А тук веднага започнаха да се дават всякакви съвети, чути от някъде или лично изпробвани. След това се съставя технология за наваряването.
Добре, да кажем, че някак може да се навари отчупената част. Как обаче ще се възстанови резбата? Кауза пердута….

А не е ли възможно тая издатина с резбата да се премахне до основния диск/фланец/? След това да се присади планка с отвор с нарязана резба, прикрепена към фланеца с болтове с фрезенкова глава. Само като вариант го казвам. Ама някой трябва да може и да го изпълни качествено.
borchoyor - специалист
чет фев 14, 2019 3:51 pmlov написа:
В магазините които знам само половинки не продават. :lol: Всякакви най-обикновенни електроди се продават и на брой.
То иначе ще им умре и бизнеса. :) А пък и кой ще си купи някоя цяла кутия специфични електроди освен ако не си вади хляба с това. Нормална практика е.
То по тракторо бая чугуний има😀 сетих се за вица, " Старшината строил войниците и пита кой по желание ще отиде да разтоварва алумин? Един от войниците Казва се алуминий другарю старшина. Ти умния бегай да разтоварваш чугуний😂
Чираче - майстор
чет фев 14, 2019 6:02 pmborchoyor написа:
Ти умния бегай да разтоварваш чугуний😂
А ти какво умно и полезно казваш, М? Че нещо ми убягва....
preslav - майстор
чет фев 14, 2019 5:41 pmЧираче написа:
Не разбирам какво толкова се палите? Човека зададе въпрос, и избяга. И тук всеки се надпреварва да доказва "мозък". Нека тогава и аз си кажа мнението. За да се реши правилно казуса, бих подходил по следния начин: Първо трябва да се установи какъв е детайла и какво е предназначението на отвора? Трябва да се знае какъв е чугуна. От практиката знам, че не всеки чугун може да се заварява/наварява/. А има много видове чугун. А тук веднага започнаха да се дават всякакви съвети, чути от някъде или лично изпробвани. След това се съставя технология за наваряването.
Добре, да кажем, че някак може да се навари отчупената част. Как обаче ще се възстанови резбата? Кауза пердута….

А не е ли възможно тая издатина с резбата да се премахне до основния диск/фланец/? След това да се присади планка с отвор с нарязана резба, прикрепена към фланеца с болтове с фрезенкова глава. Само като вариант го казвам. Ама някой трябва да може и да го изпълни качествено.
Ама и ти пак се изказа - че нали аз попитах какво се навива в тази резба, каква е причината за повторното чупене (според питащия). Според евентуалните отговори можеше да се даде адекватно предложение, но отговори нямаше и се започна с гадаенето. Съвсем от обща култура знам, че чугун не се заварява - там където е било чугун става стомана с неизвестна марка, заварката си остава цяла, а се къса в съседство, което в същност се е и случило. Кое е кауза пердута на възстановяването на резбата? Дадоха се много разумни предложения за болтове с фрезенкова глава, за ползването на електроди за чугун и т.н. - за какви планки говориш ти, за какво качествено изпълнение? Ти нали беше заварчик с висок разряд, един чугун ли ще ти се опре - навари го, а аз ще му направя резбата, ако ще и със зъби да е.
Решения много, ама се иска да се знае за какво се използва този детайл, че не всеки има трактор от неизвестна марка - аз примерно бих продължил отвора, съответно и резбата в корпуса, в който се захваща този фланец, но знам ли какво има там.
Чираче - майстор
preslav-е,
Има доста верни неща в поста ти, които не цитирам. Че ще стане досадно с цитирането. Но, повярвай ми, много проблеми са ми минали през главата в моята практика. Това е дребен проблем. И нещо не си ме разбрал за моята квалификация. Въпреки, че имам документи за много видове заварявания, и които практикувам, не съм заварчик. МАШИНЕН ИНЖЕНЕР СЪМ. И на теория, и на практика съм се сблъсквал с всевъзможни проблеми. Може да ти изглежда самонадеяно, но няма проблем, с който да не мога да се справя. А, ако не мога, не се притеснявам да си призная.
ben84 - специалист
Ай да се запиша и аз. :-D
Разпробиване, стругар, втулка (ако требе-глуха).

Тема "Възможна ли е заварка на чугун със резба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: