Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Такива машини имало във всяка втора фирма, дори и от тези дето цената им е от шест цифрени суми, ама пари йок. И какво правят тези машини. Чакат да се вдигне БВП. След дълго и изморително чакане, следва запориране и ги пращат на търг. ===================================== ==================================
Автора отива и купува 2м тръба или квадрат в които огъваната тръба да влезе сравнително плътно, плюс 25см парче тръба с диаметър равен на този за огъване на тръбата (виж снимка 2). Реже 2м на две. Едното парче заедно с 25см тръба, слага върху метална маса и ги застопорява с каквото има- яки стяги, шпилки с шини, заварява ги и пр. в подходяща равнина. Вкарва тръбата за огъване, нахулва тръбата лост и огъва. И чак след огъването тръбата се реже за да има по-дълги рамена за напъване. Метода изпитано работи, но позволява само по една сгъвка, за повече трябва рязане и после заваряване или втулки.
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб фев 23, 2019 5:57 pmЧираче написа:
Аз нищо не съм ти искал. Лично съм работил с много видове машини за огъване на тръби, ламарини и профили. Така, че няма нужда лично на мен да ми вадиш картинки от нета.
Ама тези не са като твоята дето е n-та ръка. И е с такива хлабини, изкривявания и табихети, че никога не можеш да уцелиш агъла, за излизането от равнината да не говорим, а пък огънатите тръби трябва после да се китосват и шлайфат.
nikolson - майстор
Дано съм полезен на питащия. Фирми, които произвеждат ауспуси, или фирми, занимаващи се с изграждане на промишлени парни инсталации. ТЕЦ-София, напр. Фирми, предлагащи огъването като услуга (напр. тунинг сервизи), сигурно биха поискали 100 лева. Ако ъгълът е някакъв стандартен, могат да се ползват колена за заварка, но питащият не казва какво точно трябва.
Ръчен тръбогиб е най-лесно, все пак.
cat - специалист
Колегата вместо да се чуди и да търси досега да я беше огънал въпросната тръба . Ако е необходимо да е точен ъгъла може да се направи шаблон от дъска или метален профил и пирони или пинове
kr1100 - майстор
нед фев 24, 2019 4:30 pmcat написа:
Колегата вместо да се чуди и да търси досега да я беше огънал въпросната тръба . Ако е необходимо да е точен ъгъла може да се направи шаблон от дъска или метален профил и пирони или пинове
Абе то и да си намери и фирма за огъване 2017г 6м - 20х20х1 мм на кръг с диаметър 1,5м цели 14 лв.
cat - специалист
Знам цените ,абканта ми събира прах . Преди седмица ми се извиниха че са вдигнали цените 70 ст на огъвка до 2 мм и 90 ст от 2 до 4 мм отивм нарязват и ми огъват каквото ми трябва но ако ми трябва да огъна тръба на две места не бих си губил времето да се разкарвам , ще я напълн с пясък ако е 50 мм може и да не я нагрявам даже и ще си я огъна .
brpraziel - специалист
Проекта не е спешен и затова проучвам много.Продълважам да се свързвам с хора и цените вече варират от 5лв до 100лв :D .Вариянта с пясъка и аз да я огъвам беше обмислен, но нямам къде просто освен ако не изляза навънка и не я застопоря на оградата на близкото училище ито пък имам с какво да я нагрея освен ако не става на газовия котлон :D.И колегата е прав бюджета ми не е голям имам идея и търся и разпитвам да разбера колко ще ми излезе да не говорим че огъването на тази тръба е първа стъпка после ще се търсят още хора и машини само защото нямам условия аз да го направя.
шоп - майстор
пет мар 01, 2019 6:35 pmbrpraziel написа:
Продълважам да се свързвам с хора и цените вече варират от 5лв до 100лв :D .....................




..................огъването на тази тръба е първа стъпка после ще се търсят още хора и машини само защото нямам условия аз да го направя.
Ако си намерил за 5 лв действай:-))) За единична бройка цената на сгъвка е добра.

Ако все пак серията е дълга може да пишеш. Имам тръбогиб и цената може да стане 0,5лв ако говорим за над 1000 сгъвки.

Тема "Тръбогиб/ огъване на тръби къде в София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: