Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
шоп - майстор
чет фев 21, 2019 5:47 pmchapara написа:


То ясно че на ръка няма да я сгънеш. Намираш къде да я заклиниш, грееш и със дължината на тръбата напъваш, като изстине и от другата страна правиш същото упражнение :wink:
+1 към мнението.

Кой учен бе казал: дайте ми достатъчно дълъг лост и опорна точка и ще преместя луната?

Та и тук така. Опора и ако рамото е малко в тръбата или около тръбата удължаваме с колкото е необходимо. Който е отвивал гуми на камион, знае как върху рамото на ключа се слага 1-2м тръба и се скача върху нея:-)
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср фев 20, 2019 6:21 pmЧираче написа:
Попитай колегата BLUEPUPIL-2. Със сигурност ще ти намери някакво решение от нета :lol:
Търсиш виновен, за това, че не можа да се справиш с критичната скорост на вала и пообърка стойността на периферната скорост. Искам да ти олекне, затова признавам вината си, каквато и да е тя. === Без хубава машина няма да стане хубаво и огъването. А къде в БГ има хубави машини, за тази работа ще каже някой друг. И за да не объркате хубавата машина със самоделката, ето исканите от Чираче снимкови напътствия:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (21.52 KиБ) Видяна 1171 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (103.78 KиБ) Видяна 1171 пъти
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (40.61 KиБ) Видяна 1171 пъти
Прикачен файл:
8.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
9.jpg
9.jpg (45.22 KиБ) Видяна 1170 пъти
Прикачен файл:
10.jpg
10.jpg (48.67 KиБ) Видяна 1170 пъти
Прикачен файл:
11.jpg
11.jpg (48.22 KиБ) Видяна 1170 пъти
Прикачен файл:
12.jpg
12.jpg (54.96 KиБ) Видяна 1170 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
13.jpg
13.jpg (24.59 KиБ) Видяна 1169 пъти
Прикачен файл:
14.jpg
Прикачен файл:
15.jpg
15.jpg (75.3 KиБ) Видяна 1169 пъти
Прикачен файл:
16.jpg
16.jpg (13.26 KиБ) Видяна 1169 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
17.jpg
17.jpg (50.39 KиБ) Видяна 1168 пъти
Прикачен файл:
18.jpg
18.jpg (98.43 KиБ) Видяна 1168 пъти
Прикачен файл:
19.jpg
19.jpg (64.5 KиБ) Видяна 1168 пъти
Прикачен файл:
20.jpg
20.jpg (44.42 KиБ) Видяна 1168 пъти
radius - майстор
Супер картинки, всяка втора фирма разполага с такива машини. :roll:
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб фев 23, 2019 4:52 pmradius написа:
Супер картинки, всяка втора фирма разполага с такива машини. :roll:
:arrow: Ми, защо тогава не му огънете на човека тръбата? :? :?: =====================================
====================================
:arrow: И след огъването, има леко връщане, за което разбрах по трудния начин и дето ми разказа играта на един навес на бензинаджийница. И работниците натягаха с ръчна тресчотка, за да посвият гредата още малко преди да влезе на мястото си. А за една греда, дето беше огъната повече отколкото трябва, изобщо не питайте как се наложи да бъде поизправена.
plamen6703 - майстор
На човека не му се дават пари, иначе отдавна да си е намерил фирма да му свърши работа :wink:
Това е "леко" несериозно
Свързах се на няколко места но цените бяха ужас над 100лв ако аз оперирам машината(което нямам представа как се прави)
Няма фирма, която да си причини подобна лудост, да пуснеш неграмотен да се осакати на машина във фирмата ти и после да те влачат по съдилища!
Цената от 100 лв. е повече от приемлива, защото изслушването и обясненията какво иска ще отнемат минимум 1/4 работен ден, а времето е пари! :partyman:
Чираче - майстор
съб фев 23, 2019 4:43 pmBLUEPUPIL-2 написа:
, ето исканите от Чираче снимкови напътствия:
Аз нищо не съм ти искал. Лично съм работил с много видове машини за огъване на тръби, ламарини и профили. Така, че няма нужда лично на мен да ми вадиш картинки от нета.

Тема "Тръбогиб/ огъване на тръби къде в София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: