Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
brpraziel - специалист
Здравейте,
търся човек или фирма в раиона на София да извършват услугата.Поръчката не е голяма 2 чупки с малък ъгъл на метална тръба ф50 с 1.5-2мм стена.Свързах се на няколко места но цените бяха ужас над 100лв ако аз оперирам машината(което нямам представа как се прави).По теми тук четох че има човек в Герман който прави тази услуга но не намерих координати.Ако някои може да ме насочи ще сум много благодарен.А ако някои има тръбогиб и иска да свърши работата ще заплатя и почерпя :supz:

Мерси
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колко малък ъгъл? Каква е тръбата?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср фев 20, 2019 8:50 ambrpraziel написа:
... ако аз оперирам машината(което нямам представа как се прави)
Това е с цел сам да си спукаш тръбата
sian - специалист
Звънни в метал м.
шоп - майстор
Едно е да се даде точния ъгъл, но трябва да се даде и радиуса.
Чираче - майстор
ср фев 20, 2019 11:21 amшоп написа:
Едно е да се даде точния ъгъл, но трябва да се даде и радиуса.
Така е. Но трябва да се знае и какво е предназначението за прецизността на огъването. А и при тоя диаметър и дебелина на стената в мястото на огъване ще се деформира от правилен кръг.
brpraziel - специалист
Тръбата е ф50 с дебелина на стената 1.5-2мм и дължина 1.60 трябват по една згъвка с ъгъл около 30-35 градуса на 30см от двата края.Незнам дали го обясних правилно.Цели се да остане с кръгъл профил на згъвките но и малка чупка не е фатална стига да не е силно видима но при такъв малък ъгъл не мисля че ще има фрапантни последици.Ще се използва като преграда да пази елемент зад нея.Може да буде заменена и с 2 тръби с по малък диаметър примерно ф40 или ф30 ако са по лесни а огъване (дебелина на стената не съм проучвал още но предполагам че ще са около 1мм).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз съм практик, не мога да ти изчисля тръбата ще се скъса ли на този ъгъл. Щото то набрчква от вътрешния и разтегля външния.... Освен това съм безкраен лаик и не разбирам 30 или 60 градуса е всъщност ъгъла, та най-добре го нарисувай.... Инак, ако е моя тръбата и не търся супер прецизност, ще да я напълня с пясък, двата края затавям в дървено трупче, и огъвам ...
шоп - майстор
Радиус пак никъде не видях в заданието, а той е най важния при огъване на остър ъгъл от 30 градуса.

Тръбата шевна или безшевна е?
1.5 или 2мм?
какъв е метала?

Разбирам фирмите, които не им се занимава с дребна поръчка за две огъвки, за които няма чертеж и точна спецификация.

Иначе за 100 лв си купи един ръчен тръбогиб и си свърши сам работа. Аз лично имам такъв до 2'' с крик до 20 тона.
brpraziel - специалист
Това е идеята.Тръбата е безшевна желязо с примеси.За радиуса може би не разбрах но от центъра на тръбата до точка на окръжността 25мм.

Прикачен файл

Untitled.jpg
това е идеята
Untitled.jpg (10.86 KиБ) Видяна 1958 пъти
Последна промяна от brpraziel на ср фев 20, 2019 3:24 pm, променено общо 1 път.

Тема "Тръбогиб/ огъване на тръби къде в София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: