Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
пет яну 24, 2020 1:03 pmnikolov333 написа:
Ей това е подобно.. Питах ги за цена и ми казаха нещо около 50-60 лв. квадрата в зависимост от едностранно или двустранно боядисани профили с цвят по RAL..
Цената, която цитиране за кв.м. или за л.м. e? И може ли координати и за къде става въпрос. Мерси!
шоп - майстор
съб яну 25, 2020 8:50 amnichko написа:
пет яну 24, 2020 1:03 pmnikolov333 написа:
Ей това е подобно.. Питах ги за цена и ми казаха нещо около 50-60 лв. квадрата в зависимост от едностранно или двустранно боядисани профили с цвят по RAL..
Цената, която цитиране за кв.м. или за л.м. e? И може ли координати и за къде става въпрос. Мерси!
Ми той човека си е написал относно цената и дименсията. :idea:
съб яну 25, 2020 11:34 amшоп написа:
съб яну 25, 2020 8:50 amnichko написа:
пет яну 24, 2020 1:03 pmnikolov333 написа:
Ей това е подобно.. Питах ги за цена и ми казаха нещо около 50-60 лв. квадрата в зависимост от едностранно или двустранно боядисани профили с цвят по RAL..
Цената, която цитиране за кв.м. или за л.м. e? И може ли координати и за къде става въпрос. Мерси!
Ми той човека си е написал относно цената и дименсията. :idea:
Да прочетох, но ми стана странно, защото цената за оградите по принцип се оферира на л.м. И за това питам изрично. А и друг е въпроса, че тези 50-60 лв./кв.м. са 4 пъти по-малко от онези 230 лв./л.м....Как Ви се струва-дали има резон в питането?
cat - специалист
Цената винаги е на М2 нищо че се обявява на л.м , простичко е труд и материал за ограда висока меттър са наполовина на ограда висока 2 м .
nikolov333 - майстор
Конкретния отговор на въпрос, колко струва пано 2.35 на 1.3м височина~3м2, който получих е следният:
-Еднолицево пано с размери 2,35/1,3 височина е с цена 144 лв.-лицето на ламела е в цвят, а гърба на ламела, който остава от вътрешната страна на двора е светло сив
-Двулицево пано с размеи 2,35 /1,3 височина е с цена 178 лв, включва ламели, П профили, нитове и поддържаща колона за гърба на щората-двулицев, означава, че лице и гръб на ламела са еднакви.
Т.е.цената не е точно на квадрат но е ориентировъчна..
Не искам да правя безплатна реклама, понеже ги намерих във фейсбук и олх и не знам доколко са серьозна фирма.. Уж профилите идвали от Корея, но според мен са китайчета.. :idea:
Прикачен файл:
Screenshot_2020-01-24-14-32-53-075_com.android.chrome.jpg
SEV - специалист
За кой регион е питането?Правили сме подобни огради,прилагам снимки.
Ламелите вкарани в П-образен профил имат лошо водоизтичане,съответно са по податливи на корозия.Колкото и добре да е обработен матала няма как да влезе боя меду ламела и профила,дори и прахово боядисване.Имайте го на предвид.

Ето и подобно изделие от нас https://www.facebook.com/pg/sevmetal199 ... tn__=-UC-R
Ivo_Dinkov - специалист
Само боята прахово е 9-10лв на квадрат, като за всяко пано има веднъж грунд, веднъж боя, т.е. по 19-20лв/м2.
При мен материалите и труда без боята (ламелите се рязаха и огъваха на едно място и се транспортираха на друго място, където се изработваха паната) бяха почти двойно на цената, която са ви казали, т.е. около 120лв/м2 тотал всичко. Монтажа го правихме аз и брат ми. Крепежите бяха Fischer FurSS 10x100- само те са към 200лв, около 100лв са декоративните капачки за монтажните отвори- тапи за тръбна мебел от Бриколаж- УВ устойчиви.

Ето снимка по-отблизо, малко са мръсни, вижда се и новата придобивка- монтирахме и дръжки на входната порта:
Изображение
вт мар 26, 2019 4:50 pmшоп написа:
Правил съм подобни огради, жалюзи и капаци за прозорци. Обаче мойте абкат и гилотина са ръчни и само до метър.
45 градуса е не е удачен ъгъл. По-евтино, ефективно и удачно е ъгъл около 60 градуса.

Относно гилотината и абканта под път и над път има 3 метрови. При голяма бройка срезове, сгъвки и еднотипни детайли цената може да падне и под 20 ст.

В София има завод за горещо поцинковене. По спомен ваната е дълга 12 м. Давал съм поръчки. Намира се в Казичене.
Квадратурата не е малка и това определено няма да мине като дребна поръчка.
В София няма завод за поцинковане. Завода е в Пловдив, а в Казичене е депо. Цена от 20ст за рязане или огъвка е абслютно смешна. Няма как да издържаш структора в бранша с такава цена.

Тема "Фирма за изработка на метални пана за ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: