Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
Ламелите не се режат на гилотина а се изцепват от рулон на ролкова ножица. Ако се прави от листова ламарина средния отпадък на материал може да стигне и 30% А при дължина на ламелите 2,4м може и повече да не говорим че намиране и рязане на такива големи листове вече си е голям проблем. Изцепена ламарина на рулон може да се поръча и купи при някой от производителите на профилни тръби. Даже може да се играе и с техни готови размери на заготовки за производството. Щото ме е малко зор да ги караш да пренастроят ножицата за нещо нестандартно. А и всичко там така е разчетено че да няма никакъв отпадък. Имат технологична изрезка /кромка/от двете страни на рулона максимум 5-7мм. Примерно както е показал колегата на първия вариант тъкмо е заготовка за профилна тръба 20х20 но според мен е по добре ламелата да е по широка. Минималната дебелина за такава дължина трябва да е не по малко от 1,2мм и при всички случаи от вътрешната страна при 1,2мм ще се наложи спъване поне през средата с ивица. Което си е голямо загрозяване.
Огъването на ламелите с такъв профил на обикновен абкант си е жива мъка и за това се прави или на ролкова машина или на призма.
За съжаление повече информация кой кое от къде и как може да се намери не мога да дам щото тия по край мен по миналата година клопнаха кепенците.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Принципно стандартен размер е 2000х1000, но често ползваме и 2500х1250.
При някой по-големи дебелини е възможен разкрой 1500хХХХХ. Иначе стандартно е 1500х6000.
В случая добре пасва 2500х1250.
Спъването в средата може да е само от вътрешната страна, примерно.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Идеалният ламел за оградно пано е под ъгъл 60 градуса, широк е 120мм и се прави от 3 броя 40х10х1.4 СВ или 40х20х1.4 СВ- за по дълги пана.
Бързо, лесно и евтино!
И най-важното, носи много повече на огъване от тънкостенния, отворен 1.4-1.5мм Z ламел, което е може би най-важното за подобни линейни елементи с малка ширина, при който не искаме да има визуални
неравнини или хлътване.
Ivo_Dinkov - специалист
Помощ отново. Видях изработено със студено огънати П-профили и ми допадна варианта, споменат по- горе. Но- отново греда- къде да намеря 40х20х1.4 ?
Навсякъде почват от 60х40х1.4 ?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Разкрой на гилотина, после на абкант и си готов!
Ако говориш за профил 20х40х20.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет апр 12, 2019 12:23 pmIvo_Dinkov написа:
Помощ отново. Видях изработено със студено огънати П-профили и ми допадна варианта, споменат по- горе. Но- отново греда- къде да намеря 40х20х1.4 ?
Навсякъде почват от 60х40х1.4 ?

Поста ми по-горе се отнасяше за кутия 40х20х1.4
http://www.metal-m.bg/productdetails.aspx?id=2
„П“-профилите започват от 3мм нагоре.
http://www.metal-m.bg/productdetails.aspx?id=7
Иначе огъват по индивидуална поръчка „П“ профили.
Ivo_Dinkov - специалист
Аз само да се похваля, че след много мъки, нерви, псувни, намерих правилния човек и най- накрая оградата е факт. Останаха дреболии и тротоара, но ще са напролет:
Изображение
Изображение
Изображение
пет дек 13, 2019 12:51 pmIvo_Dinkov написа:
Аз само да се похваля, че след много мъки, нерви, псувни, намерих правилния човек и най- накрая оградата е факт. Останаха дреболии и тротоара, но ще са напролет:
Изображение
Изображение
Изображение
Здравейте, г-н Динков!
Наистина добре се е получила оградата - поздравления! И аз търся нещо подобно, бихте ли споделили контактите на "правилния човек", за да се ползваме от услугите му. Благодаря предварително.
cat - специалист
Може ли снимки в по едър план на оградата
nikolov333 - майстор
Ей това е подобно.. Питах ги за цена и ми казаха нещо около 50-60 лв. квадрата в зависимост от едностранно или двустранно боядисани профили с цвят по RAL..

Прикачен файл

FB_IMG_1579863622601.jpg
FB_IMG_1579863622601.jpg (84.82 KиБ) Видяна 2872 пъти

Тема "Фирма за изработка на метални пана за ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: