• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Илчо Илиев - майстор
Здравейте Колеги!
Имам едно такова питане, някой рязал ли е стоманена ламарина 2мм с контурен банциг, дали може и как...
Трябва да изрежа един детайл, сърповиден, имам контурен банциг, та питам дали има шанс да стане с него...

Благодаря предварително!


:partyman:
nikolson - майстор
Със зегето не става ли?
Илчо Илиев - майстор
Нико, може и да стане,но не знам как ще стане " завоя" ...
Днес търсих ножчета за метал,но .......,а не се сетих да взема за зегето,да се мъча с него,а с шлайфа да дооформя вътрешната дъга.....
Интересно ми беше дали някой е пробвал и дали и от къде може да се намерят свестни ножчета....
Взех от Практикер комплект ножчета,има и с мн. ситни зъби,пробвах,отряза около 8-10 см и.........,и почти няма шанс за извиване,макар да е доста тясно ножчето....
nikolson - майстор
Аз съм рязал със зеге отвори със сравнително малък диаметър, но беше поцинкована ламарина 0,8мм.
Илчо Илиев - майстор
Трябва да направя една планка 1/4 от кръг Ф 110-120 мм,от 2 мм ламарина..
Не ми се играе с шлайфа,а и ми се искаше да пробвам банцига, но явно няма да стане......
gogo7777 - майстор
Защо не с ъглошлайфче. Чука и секача също е вариант. Резак, електрожен.....Лъкче ако е необходима прецизност......и те така.
Илчо Илиев - майстор
Гого :partyman: , то има доста начини да се отреже, на "лазара" става най-точно и лесно, но идеята беше дали този контурен банциг ще може да свърши тая работа, и ако, от къде може да се намерят свесни ножчета...
Детайла е сравнително прецизен, ляга на малко място и трябва да е точен , от към вътрешната дъга,а и има ушички за болтчета и.....
Накрая с шлайфа ще го направя, за сега става дума за един детайл.....
EDI - майстор
Илчо, ето качествени ножчета, но дали ще се справят с твоя материал ,не мога да гарантирам. https://www.nemos.bg/bg/produkti/instru ... lubrikant/ .
Илчо Илиев - майстор
чет апр 25, 2019 11:48 amEDI написа:
Илчо, ето качествени ножчета, но дали ще се справят с твоя материал ,не мога да гарантирам. https://www.nemos.bg/bg/produkti/instru ... lubrikant/ .
Благодаря ти Приятелю :partyman:
Гледах какво са качили, но няма реална снимка какви са точно,а и не са описали баш какъв модел са, дали са с пинчета....
Ти вземал ли си, или нямаш такава машинка...
Иначе като цена са супер...12 бр за средна цена 3 лв..., докато в Практикер 5бр са 6 лв и са мноо китайски.....
nikolson - майстор
Прикачен файл:
планка.PNG
планка.PNG (99.34 KиБ) Видяна 1602 пъти
Я кажи има ли нещо общо с това?
Прикачен файл:
планка1.PNG
планка1.PNG (98.22 KиБ) Видяна 1602 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Контурен банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: