Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
Ами тази нитачка по ТТД изисква под 100 л/мин. при 6 бара, което е постижимо от малки компресори. Мнението ми е, че за 200-300 нита последователно си трябва не ръчна нитачка.
lov - майстор
Колкото трябват толкова. Не мога да схвана защо се хващатате веднага колко вятър трябвало. Като си се хванал на хорото ще го играеш. Нещо в последно време почва да ми се повдига от пишман майстори. Ако може без техника само с теслата още по добре.
Преди два месеца една позната ме помоли да им надзиравам майсторите какви ги вършат. Та гледам едни картонджии кат застъпили копчетата нямат удържане. А бе шапшали клещи за нитоване нямате ли
-Аааа.... началник те скъпи а с копчетата по лесно.
Дадох им моите и познай дали бяха виждали как се работи. :x
Бах мааму аз де не ми е това работата мога да си купя щот са ми дотрябвали някога си а тоя де е решил пари да изкарва не може.
ZEDYCUS - майстор
Със пневматична нитачка до 4,8 мм съм работил преди време, малък компресор 25 литра се справяше перфектно. Дори не беше и марков. Нитачката модела съм го забравил, беше преди 10 години. С ръчна не си е работа, за толкова броя попнита.
BLUEPUPIL-2 - специалист
lov, Напълно си прав. Ама има проблем. Като правя сметките, почвам да се отчайвам, като се питам, кой будала с пари ще си купи тези „ламарини“ на тези цени? Ми, бетона е с смазваща цена. Защо е така е съвсем друг разговор.
lov - майстор
Проблема у нас ми е ясен аз им викам офис багажник. И знаеш ли що? Щото всичката цигания на една посредниеска фирма дето изкуствено надува цената се събира в багажника. И за капак добави и пишман майсторите дето ще се мотка незнам колко си време. И най лошото че нямат мерак да се научат че има нови материали и освен тесла чук и канап друго не знаят.
Та няма нужда да ми обясняваш що цената на бетона била смазваща.
nikolson - майстор
https://www.onlinemashini.bg/pnevmati4n ... -mm-/39116
Наистина добра цена на нитачка за 1/4" нитове.

Тема "Усилена Лостова поп-нитачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: