Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kuger - майстор
На вторичната няма нищо свързано, освен дебелите кабели. Магнитопровода е заземен и още някакъв екран. Това е.

Прикачен файл

20141104_232608 (816 x 612).jpg
Zlateff - специалист
Да му се невиди... сега трябва сигурно да я отварям да видя дали няма някакав боклук или стружка между вторичната и екрана съответно щото ми дава верига...
kuger - майстор
съб юли 13, 2019 9:47 pmZlateff написа:
Да му се невиди... сега трябва сигурно да я отварям да видя дали няма някакав боклук или стружка между вторичната и болта.
По-скоро вторичната е протрита някъде към ламелите и опира, лесно за решение. Може и опечена изолация на вторичната, тогава е доста кофти.
Имам такъв, но не съм го отварял откак се е родил :) , не мога да дам по-точна информация.
Zlateff - специалист
Ами вчера като заварях гледах амперите, отговарят на амперклещите... не знам... Дано няма нещо прецакано.
koveslav - майстор
съб юли 13, 2019 9:47 pmZlateff написа:
Да му се невиди... сега трябва сигурно да я отварям да видя дали няма някакав боклук или стружка между вторичната и екрана съответно щото ми дава верига...
А как и с какво я мериш тази верига? Иначе изходното напрежение при изправна вторична трябва да е около 55-56V на макс. Измери го и виж също от 50 до 160A на различните степени как се променя.При моя варира от около 49-50V на минимална степен до към 56V на макс,нещо такова беше.Като подробност-това е един от малкото трансф. електрожени,при които част от първичната намотка е навита на макарата под вторичната.
Zlateff - специалист
Ами с омметъра.Същото е и при мен като напрежения на 50А - някъде към 47-48V. На 160 към 56-57V.Просто не мога да си обясна как става тая работа.Амперите като заварях ги мерих също, около реалните се въртят... Забравих да вметна че мерих и напрежението на "масата" спрямо нулата в контакта показва ми 56 волта.А ръкохватката за заваряване спрямо нулата - 0V. Ръкохватките са свързани по картинките на капака.Нямам никаква идея какво се случва... а електрожена изглежда работи добре защото 1 седмица заварявам с него.Не знам да го отварям ли утре...
kuger - майстор
Проблема е по-скоро в галваническата верига м/у вторична и магнитопровод. Явно машината е изнасилвана и продадена за да се отърват от нея. Така мисля.
koveslav - майстор
съб юли 13, 2019 10:53 pmkuger написа:
Проблема е по-скоро в галваническата верига м/у вторична и магнитопровод. Явно машината е изнасилвана и продадена за да се отърват от нея. Така мисля.
Е,не шашкайте човека толкова бързо.Аз ще измеря и на моя траф дали има такава връзка.Ето я вътре саксията,тук отварях моята и и сложих байонети,за да я ползвам и с други заваръчни кабели,а и да е по-удобна при пренасяне и съхранение.Така като гледам на снимката левия извод на вторичната минава точно покрай металната шина,при твоя да не се окаже че опира някъде там? Иначе по начина по който е изпълнен трафа не виждам как това може да се случи дори и след претоварване...
ПП; Ето го и оригинала на този електрожен.

Прикачен файл

Photo0492.jpg

Прикачен файл

44362_1.JPG
44362_1.JPG (111.04 KиБ) Видяна 1775 пъти
plamen6703 - майстор
съб юли 13, 2019 10:08 pmZlateff написа:
Ами вчера като заварях гледах амперите, отговарят на амперклещите... не знам... Дано няма нещо прецакано.
Нищо му няма на електрожена, ползвай го по предназначение и не се занимавай да мериш нищо, че ще се оплетеш в неща, които са ти по-неясни и от заваряването :)
Заваряване се учи както да караш велосипед, само в движение /практика/ и колкото повече практика, толкова по-добри резултати ще имаш.
Успех и си пази кръста от тая "саксия"! :partyman:
Zlateff - специалист
koveslav, благодаря за снимките, които си качил!И аз на това се надявам.Изовда да опира в гредата.Ако не прави това някакъв проблем, изобщо няма и да го отварям.Ще съм ти благодарен ако измериш и ти твоите изводи и да видим какво ще покаже. :partyman: plamen, прав си едно нещо като работи по добре да не се пипа! :D

Тема "Електродъгово заваряване с КРАКРА Е ОУ 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: