Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lda_has - напреднал
Е майстори и аз да се включа за малко в темата. Не, че се сещам много но навремето преди 40 години си навинтих един трансформатор. Тогава добри хора ми дадоха доста акъл за което съм им много благодарен. Тогава нямаше интернет, нямаше форуми и акъла беше друг :yawinkle: та ме посъветваха от първичната да извадя 3 извода, а вторичната да я направя с 5. Така и направих изпълних точно заръките за дебелина на проводниците и се получи едно "добиче" повече от 20-тина кила не съм го теглил само помня, че излязоха 15 различни напрежения от 14 до 48 волта и тока от 20 до 210 ампера. Не ми загрява но за всеки случай му лепнах един панелен вентилатор. Скоро се сетих, е имам едни диодчета В200 - 600 волта на 200 ампера с радиатори и от секлет си спретнах един изправител който не съм довършил и пробвал още. Та в тая връзка да попитам дали ще издържи на напъна и ще има ли ефект от него. Без него заварката си я прави като масло и шлаката сама се люпи на около 6-7 сантиметра докато заварям. Забравих и пръски не ми прави при заварката. Според вас има ли нужда от изправител или не.

Ей това сътворих> Изображение
kozl - майстор
пон юли 15, 2019 10:27 pmkuger написа:
Имам инвертор, но тая Кракра ще решават наследниците за нея, аз май няма да я продам.
И аз така, но от как имам инверторния електрожен, саксията само прах събира. Освен че тежи, и ми събаря предпазителите, а с инвертора съм паркал профилчета и през 10А АП.
ben84 - специалист
пон юли 15, 2019 11:52 pmlda_has написа:
Според вас има ли нужда от изправител или не.

Ей това сътворих> Изображение
Сам по себе си нищо няма да подобри тоя грец.
Трябва и дросел.
Аз и кондензатор някакъв бях сложил и дори с рутилови заваряваше значително по-добре. И звука беше някак по-приятен.
Мислех да го правя стационарен в работилницата, ама нито заварявам толкова там, нито ми се мъкнат още 20 кила да си прикапя нещо си там :-D
Zlateff - специалист
Колега то и да става тази схемичка към Пернишкото чудовище, имай предвид че ще тежи доста.Само кракрата е 22 кг. + кабелите + тия изправители... СМЯТАЙ.Като опериран от херния, препоръчвам количка задължително.Аз правя една грешка... Държа го в една изба със стълби и докато го изкарам и после докато го върна... Но ме е страх отдолу навеса да го оставям.В такива времена живеем, че ще те ограбят и ще те осъдят за това, че си тръгнал да се оплакваш. :lol:
koveslav - майстор
Такива диоди и аз имам от много години,но нищо не подобряват сами по себе си.Базични електроди така или иначе дори и с дросел не можах да подкарам.А относно рутиловите,не се лъжете само по звука,мекия звук с диодите е от пада на напрежението през тях,но резултата не е нищо особено.С рутилови електроди резултатите на променлив ток по принцип са по-добри.Старите големи профи Кракри имат отделни изводи за прав и за променлив ток.Защо ли са си правили труда?
cat - специалист
Колеги самият факт че ползвате Кракра Е ОУ 1 за еталон говори достатъчно за качествата на саксията , понеже от тук нататък темата ще се превърне в плювки по въпросния електрожен затова пиша .
kuger - майстор
вт юли 16, 2019 8:40 pmcat написа:
Колеги самият факт че ползвате Кракра Е ОУ 1 за еталон говори достатъчно за качествата на саксията , понеже от тук нататък темата ще се превърне в плювки по въпросния електрожен затова пиша .
Трафа си е класика, не може да се отрече!

Тема "Електродъгово заваряване с КРАКРА Е ОУ 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: