Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Lion15 - специалист
пон юни 08, 2020 9:57 pmMamaMy написа:
нед юни 07, 2020 11:31 pmLion15 написа:
Ама съм малко глух.
...
Бавно, но сигурно вървя по стъпките на Тинки :wink: , даже преди малко казаха, че съм трол :-D .
Изказването не беше за теб. Точно на теб исках да помогна. Явно обаче не го заслужаваш. :? [-(
Извиних ти се в темата.
Явно не съм разбрал.
Още един път ти се извинявам.
Съжалявам за спама.
Здравейте! Искам да ви попитам за този модел от темата или MMA 160PLS - на Агромаркет - на кой да се спра ? Електрожена ще е за хоби нужди за баща ми да заварява : по асмите , някой рафт от винкели или поправка и зглобяване на метални врати по къщата.Не разбирам от заварки.но попрочетох и се отказах от покупка на ширпотреби от големите вериги и Хасково.Ще ви бъда благодарен ако ме насочите в дилемата .Благодаря и здраве на всички!
gogo7777 - майстор
Ще те насоча ама извън дилемата.
ИЗА 190......плащаш нищо получаваш професионална машина. 5 години гаранция и сервиз от най-способния техник. Човека произвежда сам тези машини, български са....НЕ Е ТЪРГОВЕЦ.
Машините му работят нормално и при доста ниско мрежово напрежение, което хич не е маловажно и евтино. ПВ-то е високо и презапасено.
Машинките от твоята дилема са класи под тази.
Имам 190 амперовия, но съм сигурен, че и 150 амперовия е достоен "боец"
:partyman:

Ето ти линк ако се решиш
http://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0% ... D1%8F.html
Здравейте,
спрял съм се на въпросния DEL MMA 125 и мисля тази седмица да отида до магазина им в София.
Изчетох каквото намерих за него и мисля, че за моите нужди, без опит в заваряването, засега ще върши чудесна работа, а ако някога се наложи да се занимавам с по-сериозни неща ще инвестирам в по-мощен електрожен.

Имам нужда от мнението ви относно заваръчна маска, която да си купя с електрожена. В AIG имя няколко вида с различни параметри и цени.
Имате ли впечатления от тях и коя бихте ми препоръчали. По принцип нося очила и ми се иска използването на маска при заваряването да може да се съчетае с диоптричните очила.
Благодаря предварително за съдействието.
aig_welding - специалист
пон фев 15, 2021 1:21 pmckotsev написа:
Здравейте,
спрял съм се на въпросния DEL MMA 125 и мисля тази седмица да отида до магазина им в София.
Изчетох каквото намерих за него и мисля, че за моите нужди, без опит в заваряването, засега ще върши чудесна работа, а ако някога се наложи да се занимавам с по-сериозни неща ще инвестирам в по-мощен електрожен.

Имам нужда от мнението ви относно заваръчна маска, която да си купя с електрожена. В AIG имя няколко вида с различни параметри и цени.
Имате ли впечатления от тях и коя бихте ми препоръчали. По принцип нося очила и ми се иска използването на маска при заваряването да може да се съчетае с диоптричните очила.
Благодаря предварително за съдействието.
Привет,

Маските които предлагаме са с еднакви защитни качества. Разликата в цената идва от големината на визьора, напр. от 40х100мм за най-евтината до 90х100мм. за най-скъпата.

Маската може да се ползва с очила, но има и вариант за диопрично стъкло, което се поставя пред визьора от вътрешната страна и съответно очилата не се слагат. Има ограничение в диоптъра на диоптричното стъкло - налично е само с "плюс" диоптър, от +0,5 до +3,0 през половин диоптър.

Поздрави,
Георги
Благодаря за бързия отговор,
предполагам избора на маска ще е най-удачен на място.
Когато дойда до магазина за електрожена и ще изберем и маска.
Хубав и успешен ден!
welder_enthusiast - напреднал
Е има ли още колеги закупили си Del MMA 125?
B0bi - специалист
пон фев 15, 2021 1:54 pmaig_welding написа:
... Маските които предлагаме са с еднакви защитни качества. Разликата в цената идва от големината на визьора, напр. от 40х100мм за най-евтината до 90х100мм. за най-скъпата.

Маската може да се ползва с очила, но има и вариант за диопрично стъкло, което се поставя пред визьора от вътрешната страна и съответно очилата не се слагат. Има ограничение в диоптъра на диоптричното стъкло - налично е само с "плюс" диоптър, от +0,5 до +3,0 през половин диоптър.

Поздрави,
Георги
Старичко е, но знам, че следите форума.
Можете ли да обясните с думи предимствата на по-големия визьор? Нали гледам заварката? Промотирайте ... На път съм да си взема и маска с поръчката на електрожен, но как да я избера? Все пак е основно за хоби работа.
Това с диоптричното стъкло ме заинтригува. Подлежи ли на смяна? Предвид, че късогледството (ми) прогресира?
С инверторните електрожени (почти) не пръска, но как стои въпросът все пак - има ли сменяемо предпазно стъкло отпред?
resistbody - майстор
съб ное 11, 2023 1:12 pmB0bi написа:
има ли сменяемо предпазно стъкло отпред?
Маските масово имат слюда пред екрана и се сменя... моята е отдавна за смяна, но все се сещам като взема да работя с нея..
aig_welding - специалист
съб ное 11, 2023 1:12 pmB0bi написа:
........................
Това с диоптричното стъкло ме заинтригува. Подлежи ли на смяна? Предвид, че късогледството (ми) прогресира?
С инверторните електрожени (почти) не пръска, но как стои въпросът все пак - има ли сменяемо предпазно стъкло отпред?
Задължително има предна предпазна плака на маската и задна предпазна плака на фотосоларната касета.

Диоптричната пластина (не е стъклена) се слага допълнително на обособено за това място на задната страна на фотосоларната касета.

Прикачен файл

Диоптрична пластина.jpg

Тема "Del mma 125 инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: