Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sokolov.91 - майстор
пон юни 01, 2020 3:19 pmVLADO66 написа:
Не знам колко са български, защото много приличат на хасковските електрожени, не че е лошо, но.Никъде не видях подробни описания по сайта им.Например на този модел колко му е напрежението на празен ход?
Ами не знам. Ще премеря после и ще пиша.
aig_welding - специалист
пон юни 01, 2020 3:23 pmsokolov.91 написа:
пон юни 01, 2020 3:19 pmVLADO66 написа:
Не знам колко са български, защото много приличат на хасковските електрожени, не че е лошо, но.Никъде не видях подробни описания по сайта им.Например на този модел колко му е напрежението на празен ход?
Ами не знам. Ще премеря после и ще пиша.
69 волта
sokolov.91 - майстор
Уникална машинка. От сутринта заварявах краката на барбекюто. С 2мм електрод на 70А става чудесно. Профилите са 2х2см квадратни 1.4мм дебели. Само на две места леко ги прогорих, но на там нямаше грешка. Аз дето нямам никакъв опит със заваряване щом успях... Супер е уреда. После и дръжки на грила си правих с 8мм плътна неръждавейка. С 3.25 неръждаем електрод на 125А направо пее. Неръждавейката се лее направо. Много съм доволен. :partyman:
koveslav - майстор
пон юни 01, 2020 3:19 pmVLADO66 написа:
Не знам колко са български, защото много приличат на хасковските електрожени, не че е лошо, но.Никъде не видях подробни описания по сайта им.Например на този модел колко му е напрежението на празен ход?
Китайчета са,кой казва че са български? Сина ми е от първите собсвеници на тази "играчка" и тя определено си струва парите.Това не е машина с претенции за профи,но е идеален домашен електрожен.А за описанията на техниката си много прав.
resistbody - майстор
Вчера пак ползвах мъника, доволен съм как пали и работи с базичните(3.25), една идея по-зле работи на ММА от другата ми машина(МИГ) и по-добре от третата(ТИГ), ама за тея пари и размер кво да искаш..

п.с.: и работих на скара над 10м. отворена шахта.. беше ми писнало да свалям шланга и телата на Миг-а като се наложи тоя обект..
sokolov.91 - майстор
На 1ви го купих, на 3ти спря да заварява. На 4ти ми го смениха с нов... Машинката е супер и гаранцията е 4 години. Хората в магазина са много точни, ама дано не направя пътека до там...
С интерес прочетох мненията в темата. Бях се ориентирал към DEL MMA160 от АИГ - Заваряване, защото искам да е нещо наше пройзводство.Обаче тук прочетох изказване, че и те били китайски (аз китайски имам "Fronius WSM200 profesional" - но здаде багажа, а и последно време заваряваше когато той си реши. идвало ми е да го ударя в земята, но ......реших, че ще го заменя с нов). Та китайски ли са ДЕЛ или не са? Четох също, а и разглегдах на ИЗА99 150 Хоби и на ДЕЛТЕХ ООД MINI160. Електрожена ще се ползва за домашна употреба, ще се заварява както с 2,5 така и с 3.25 електроди, в редки случай може да се наложи и със стоманени и чугунени електроди. И сега дилемата е кой ел.жен да избера.
resistbody - майстор
съб юни 06, 2020 3:28 pmsolun написа:
С интерес прочетох мненията в темата. Бях се ориентирал към DEL MMA160 от АИГ - Заваряване, защото искам да е нещо наше пройзводство.Обаче тук прочетох изказване, че и те били китайски (аз китайски имам "Fronius WSM200 profesional" - но здаде багажа, а и последно време заваряваше когато той си реши. идвало ми е да го ударя в земята, но ......реших, че ще го заменя с нов). Та китайски ли са ДЕЛ или не са? Четох също, а и разглегдах на ИЗА99 150 Хоби и на ДЕЛТЕХ ООД MINI160. Електрожена ще се ползва за домашна употреба, ще се заварява както с 2,5 така и с 3.25 електроди, в редки случай може да се наложи и със стоманени и чугунени електроди. И сега дилемата е кой ел.жен да избера.
Само ИЗА е сътворен тука, делтех си е китайска платка..
gogo7777 - майстор
съб юни 06, 2020 3:28 pmsolun написа:
...
..аз китайски имам "Fronius WSM200 profesional"...... И сега дилемата е кой ел.жен да избера.
Какъв е тоя китайски Фрониус.....да не е Есаб?
....избери българското, няма да сбъркаш :partyman:
нед юни 07, 2020 11:43 amgogo7777 написа:
съб юни 06, 2020 3:28 pmsolun написа:
...
..аз китайски имам "Fronius WSM200 profesional"...... И сега дилемата е кой ел.жен да избера.
Какъв е тоя китайски Фрониус.....да не е Есаб?
....избери българското, няма да сбъркаш :partyman:
Този Фрониус е китайски т.е. само надписа е FRONIUS иначе е от тези китайските от Хаскьой и учудващо и за самия мен изкара доста дълго време като съм го давал и на приятели да ударят по някоя заварка на по-високодостъпни места и ел.жените от типа Кракра не са удобни.
Да избера българското - но кое е бългрското ?!( май ДЕЛ ММА 160 и ДЕЛТЕХ МИНИ 160 не са , остава само ИЗА 150 ХОБИ /демек нямам май никакъв друг избор, нещо с което да се съпостави, конкурира, за да може да избереш това , което ти харасва като качество, надежност, визия, удобен сервиз и т.н.).

Тема "Del mma 125 инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: