• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте колеги. Заварявам едни детайли с робот за ВИГ заваряване. Използвам червени електроди 3.2х175. Правя по 70-80 броя и трябва да се заточи . Преди дни отворих нова кутийка, пак червени 3.2х175 и повече от 10 броя не може. Замърсява се върхът и край. Ампераж, детайли и настройки са същите, от какво се получава тази коренна разлика.Мисля, че е от качеството на електродите, поръчваме от различни места и същото, а старите си работят добре.Благодаря!0 :yawinkle: :yawinkle: :rolleyes:
aig_welding - специалист
Една от възможните причини извън електрода е защитния газ - дебит, качество и т.н.

Защо червени електроди? Има по-добри от тях по параметри на заваръчния процес, а цената (принципно) е еднаква.
gogo7777 - майстор
Продали са ти сиви електроди. Къде ги купи?
съб яну 18, 2020 10:17 amaig_welding написа:
Една от възможните причини извън електрода е защитния газ - дебит, качество и т.н.

Защо червени електроди? Има по-добри от тях по параметри на заваръчния процес, а цената (принципно) е еднаква.
Само с червените, прави хубава и качествена заварка. Защитният газ е един и същи, както дебита и количеството. Иначе пробвах със златни, лилави, сини и сиви. Най-хубава заварка и най-дълготрайни са wt20
Последна промяна от Nikolaio89 на нед яну 19, 2020 1:05 pm, променено общо 1 път.
нед яну 19, 2020 8:48 amgogo7777 написа:
Продали са ти сиви електроди. Къде ги купи?
Едните, бяха поръчани от Редко, другите от една Ямболска фирма(не помня името). И на мен така ми се струва колега, работят, точно като сивите. Бихте ли ми препоръчали от къде да поръчваме?
gogo7777 - майстор
Не съм купувал от България скоро. Преди купувах консумативи от Редко и Кастолин, не съм имал проблеми с тях. Колегата, който ти е отговорил aig welding, също продава заваръчни консумативи. Популярен е и се слави с коректност в бранша. Свържи се с него и купувай.
нед яну 19, 2020 1:18 pmgogo7777 написа:
Не съм купувал от България скоро. Преди купувах консумативи от Редко и Кастолин, не съм имал проблеми с тях. Колегата, който ти е отговорил aig welding, също продава заваръчни консумативи. Популярен е и се слави с коректност в бранша. Свържи се с него и купувай.
Много благодаря за отделеното време и информацията. Всичко добро .
gogo7777 - майстор
Благодаря.
Какво като материал заварявате роботизирано?
npace - специалист
нед яну 19, 2020 1:02 pmNikolaio89 написа:
Редко
Има две фирми с такова име дето продават консумативи, малката пловдивската са си мошеници. :-D
В голямата (производителя на електрожени) веднъж като питах за български електроди се опитаха да ми продадат унгарски. :-D
aig_welding - специалист
нед яну 19, 2020 1:00 pmNikolaio89 написа:
съб яну 18, 2020 10:17 amaig_welding написа:
Една от възможните причини извън електрода е защитния газ - дебит, качество и т.н.

Защо червени електроди? Има по-добри от тях по параметри на заваръчния процес, а цената (принципно) е еднаква.
Само с червените, прави хубава и качествена заварка. Защитният газ е един и същи, както дебита и количеството. Иначе пробвах със златни, лилави, сини и сиви. Най-хубава заварка и най-дълготрайни са wt20
Благодаря за коментара! Интересен факт.

(off-topic: Пратих Ви л.с., но поради някаква причина не излиза от Изходяща кутия. Има ли друг начин за връзка?)
  • 1
  • 2

Тема "Виг заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: