Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
plamen6703 - майстор
Няма такъв, който да се е научил да заварява с електрожен по книга!
Ти имаш най-важното - мерак да се научиш, имаш и добра машина, другото е практика и добрите резултати няма да закъснеят!
Успех! :partyman:
npace - специалист
Доста по-практично е да прочетем учебник като белите хора и да действаме целенасочено упражнения отколкото да похабим половин тон желязо в преоткриване на топлата вода. :-D
А телчак с един тефтер настройки без теоретична подготовка просто няма как да бъде използван пълноценно.
plamen6703 - майстор
Доста по-практично е като чете да разбира прочетеното от учебника, а като едва разбира какво пише на английски и ще ползва "преводач" е много по-практично да си прочете упътването за работа с инструмента и да се залавя да практикува с машината. Сега стана модерно да се дават линкове към чуждестранна литература, но дали се знае чужд език е без значение :-D
Като похаби един тон желязо със следващият тон вече ще може да заварява и да си върне парите от инвестицията и обучението. :partyman:
Yori_1 - напреднал
вт дек 03, 2019 6:01 pmnpace написа:
вт дек 03, 2019 3:59 pmYori_1 написа:
Горещ старт го настройвам на 4-5 от възможното което е до 10 в настройката.Динамика на дъгата и тя на 4-5
А може ли да пробваш палене и залепване (не нарочно :-D ) при комбинации горещ старт и динамика 1/1, 10/10, 1/10 и 10/1?
И също върху няколко успоредни наварки да направиш перпендикулярни със същите комбинации от настройки.
Това с базични, рутиловите и на акумулатор да ги вържеш пак ще горят. :-D
Интересува ме ефекта на настройките. И за теб ще е полезно.
Книгата е хубава, има и теория, и упражнения.
Пробвах :-D
Значи електродите са базични 3.25 плюс на ръкохватката,за пробата вземах винкел и шина с дебелина около 4мм.
Горещ старт-1,Динамика на дъгата 10-електрода се опитва да залепи и от 4-5 опита за залепване залепи един път.Като запали обаче дъгата е добра и прави дълбок провар.Ампери-100
Втори опит-Горещ старт 10,динамика на дъгата-1-пали много бързо и не се опитва да залепва дори почуквам електрода и се опитвам нариочно да залепи.Няма дълбок провар обаче,по скоро залива отгоре.
Трети опит-горещ стар-0 и динамика на дъгата-0-Много трудно пали и като запали електрода е нестабилна дъгата някак си поне според мен.
Трети опит-горещ старт-10 динамика на дъгата 10-пали от раз и не залепва никак даже и нарочно да искам да залепи.Прави много дълбок провар и даже издуха шината и стана дупка,разтече се метала,изгорих два електрода един след друг и почти на края на втория ми изгоря и бушона на контакта :-D :-D :-D
Взех да свиквам с машината,има изгледи да стана добър :partyman:
Yori_1 - напреднал
вт дек 03, 2019 6:46 pmplamen6703 написа:
Няма такъв, който да се е научил да заварява с електрожен по книга!
Ти имаш най-важното - мерак да се научиш, имаш и добра машина, другото е практика и добрите резултати няма да закъснеят!
Успех! :partyman:
Мерак имам голям и предполагам че ще постигна добри резултати в бъдеще.
Благодаря! :partyman: :supz:
gogo7777 - майстор
Пожелавам ти го от все сърце.... Машината ще помогне до някъде, но без учител ще ти е трудно. Тая пътечка съм я минал..... :razz:
npace - специалист
ср дек 04, 2019 4:38 pmYori_1 написа:
Взех да свиквам с машината,има изгледи да стана добър :partyman:
Ще станеш, няма де да ходиш. :-D
Само да има какво да се заварява. :-D

Тема "Синергично телоподаващо-моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: