Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Да
lov - майстор
ср дек 11, 2019 8:22 pmpavelvasilev написа:
Това ще ми свърши ли работа, https://www.onlinemashini.bg/profesiona ... ufar/49288
Абстрахирай се от тази дистанционна втулка дето я прави в началото на клипа. Става с няколко шайби една над друга. Но като си решил да си купуваш твоя си работа. Годишно слагам 30-40 такива нита и до сега не съм усетил остра нужда от такава преса.

pavelvasilev - специалист
ср дек 11, 2019 10:40 pmlov написа:
ср дек 11, 2019 8:22 pmpavelvasilev написа:
Това ще ми свърши ли работа, https://www.onlinemashini.bg/profesiona ... ufar/49288
Абстрахирай се от тази дистанционна втулка дето я прави в началото на клипа. Става с няколко шайби една над друга. Но като си решил да си купуваш твоя си работа. Годишно слагам 30-40 такива нита и до сега не съм усетил остра нужда от такава преса.


Благодаря за клипчето и съвета, ще пробвам по този начин, ще купя усилен болт и гайка, няколко стоманени нит гайки и ще се упражнявам на парче ламарина.

п.с. Няма ли такива готови приставки, които да се слагат директно на дрелката и да се завива лесно и бързо нит гайките?
lov - майстор
Има, ама те по скъпи от това дето си го беше харесал. :lol:
pavelvasilev - специалист
Да завърша темата, в крайна сметка след доста умуване реших да викна майстор ключар, който има номер и лиценз да монтира брави Gerda, ако бях тръгнал да го правя както исках, щеше да ми трябва със сигурност един ден отпуска, за да купя каквото е нужно като материали и монтажа с подръчните ми инструменти, щеше да ми отнеме цял ден който го нямам.

Купих оригиналната блокировка на Gerda, която идва комплект с високоякостни болтове, които се захващат директно за шината на бравата през вратата, майстора измери и изряза като с лазер, идеално кръгъл отвор за патрона на бравата и малки отвори за блокировката и за самия ключ, имах късмета че уцели и една от усилващите греди в самото крило за бравата ( по мое желание когато правиха вратата, исках да има повече подсилващи греди, радвам се че го направиха че не се виждат иначе ) , монтира я и работата заспа, насрещника го подсили, първо го нагласи и го хвана със яки и доста дебели самонарезни винтове със гаечна глава, после след тестове дали заключва гладко и без луфтове, завари допълнително насрещника и смея да кажа че стана здраво.

Да чукна на дърво, няма врата която да не може да се отвори, но по-важното е че поне съм направил каквото е нужно за да удържи поне срещу аматьори.

Благодаря Ви колеги все пак за съветите Ви, това за нит гайките, беше нещо ново за мен и със сигурност ще намеря друго приложение за него непременно :)

Тема "Монтаж на висок клас брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: