Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Hursa - майстор
Но мислите ли как ще захванете насрещника за касата? Ако е със самонарезните върху повърхността на профила - могат да бъдат изтръгнати (не лесно, но мoгат).
plamen6703 - майстор
Не знам какъв е бил тоя ключар оторизиран да монтира такива брави, но направиш ли заварки по самата брава моментално ти отпада гаранцията! :partyman:
koveslav - майстор
Самонарезки натоварени на срязване ще дадат много зор дори и на напън с лост.Но пък при вибрации те имат склонност към саморазхлабване.Въпроса е какъв е материала и толкова ли е тънък,че да не може да се навият резби и да се ползват винтове.Или нарязването на резби вече не е "квалитетна" операция за съвременните майстори? Наистина някоя и друга снимка на вратата и мястото ще изясни доста въпроси и ще се намерят подходящите отговори.
Веднъж имах нещастието да видя сериозна блиндирана врата извадена направо с касата и пак бяха влезли.Не беше моя вратата,но картинката беше грозна.Обраха наша пирятелка.Та здравината трябва да започне още от монтажа...
Hursa - майстор
Но при монтаж на насрещника върху повърхността на касата - самонарезните няма да работят на срез, а на "опън".
А нарязване на резба в профил със стени от 2 мм - не е много сериозно, особено, ако ще очакваме сериозно натоварване.
koveslav - майстор
вт дек 10, 2019 9:05 pmHursa написа:
Но при монтаж на насрещника върху повърхността на касата - самонарезните няма да работят на срез, а на "опън"...
Това сериозно ли е? Осигурявате се против крадци,или плашите гаргите? Искаш да кажеш,че насрещника се захваща странично на касата,а не на челната повърхност срещу крилото?
cat - специалист
Тъпичко е , ама аз да попитам съвременните мастори не изрязват ли отвор в касата на металната врата ние на село още така правим .
Hursa - майстор
вт дек 10, 2019 9:55 pmkoveslav написа:
Искаш да кажеш,че насрещника се захваща странично на касата,а не на челната повърхност срещу крилото?
Ами вижте насрещника. Този монтаж трябва да се подсили. При отваряне на крилото навън - както са повечето противовзломни врати - не е проблем. Но в случая е голям проблем и трябва да се знае конкретната конструкция за да се реши как да се подсили. Дали крилото има фалц. Ако няма - дали при затворено положение повърхността му се изравнява с повърхността на касата или не. Касата как е монтирана в отвора в стената (спрямо повърхностите и). Дали има перпендикулярни стени до касата (от страна на бравата).
вт дек 10, 2019 10:01 pmcat написа:
изрязват ли отвор в касата на металната врата
Ако питате за отвори за шиповете - то да, но за вградените в крилото брави. А този тип брави се монтират върху "повърхността" на крилото.
(Не съм спец, само от любопитство съм се интересувал.)
пс Нещо повече - в касата се "изрязват" отвори и се вграждат електромеханични брави или ел механични брави блокиращи основните брави.
gogo7777 - майстор
Тия ключари ще ми вземат занаята, че и 100 кинта искат :lol:
koveslav - майстор
ср дек 11, 2019 12:20 amgogo7777 написа:
Тия ключари ще ми вземат занаята, че и 100 кинта искат :lol:
Не могат да го заварят като тебе,нито визуално,нито като механична здравина,така че не се коси за занаята :D Иначе ценово добре подработват пазара,аз нямам нищо против.
lov - майстор
К'ви самонарезки и заварки ви блазнят. Бах го в ключаря да му разреша да ми усере фратата със заварки. Че аз ша го утепя с лопатата бре.
Кат ви е тънко тенекето на вратницата и няма за какво друго да се захване за нит гайки не сте ли чували. Дупчиш занитваш и навиваш винтовете. Ако ицелиш профил още по добре.За такива цели самонарезките са крайно неподходящи. По горе колегата спомена, че се саморазхлабват от вибрациите. След второто третото претягане са аут и трябва да минаваш на следващия размер.

https://old.tashev-galving.com/images/c ... 3_3694.jpg
https://shop.steeldesign.bg/product/st- ... br-bralo-1

Тема "Монтаж на висок клас брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: