Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
Мамаму,то очакванията за твърдостта и якостта(без да изпадаме в подробности)се виждат още във първите цифри на етикетите. Е38 на Вежен и Е42 на турския.След това в номерата има едни букви RR рутилов,RB за рутилово базичен,B за базичен и RC- за рутилово-целулозен.За сравнението-има и електроди Вежен-S,които са със същите параметри E42като турския,както и Аскайнак има и други видове рутилови,които са Е38. Трябва да се сравняват еднотипни електроди.

Нашата търговия е много объркана,доста от търговците не са наясно какво точно продават и общо взето в малките магазини ти продават само "обикновени" и "стоманени" електроди,но както не винаги ти дават обикновени "обикновени",така и "стоманените" не винаги са стоманени :D .Трябва сами да разучаваме и да внимаваме какво точно ни продават,а като знаем подробностите за това,което търсим,можем да го търсим и при други марки и производители.
MamaMy - майстор
Разликата на новите Вежен от Асканак-а е, че изобщо не си приличат. Вежена е голям боклук. Пали трудно и гори неравномерно. Спойката му с материала е неравномерна.
koveslav - майстор
пет фев 26, 2021 4:30 pmMamaMy написа:
Вежена е голям боклук. Пали трудно и гори неравномерно.
Стига,бе!Едва ли съществува по-лесно палещ електрод от Вежен и едва ли съществуват по-красиви и "мазни" на вид шевове от тези с Вежен.Я си проверете електрожените,сравнете работата им с по-гарантирани машини.
MamaMy - майстор
Сравнявам с траф до 200А гарантирани. Сравнявам и с електроди Вежен от татово време. За тях наистина важи туй което си писал. Новите нямат нищо общо. По близо са до китайските смърдящи и пушещи боклуци.
gogo7777 - майстор
пет фев 26, 2021 9:31 amkoveslav написа:
След това в номерата има едни букви RR рутилов,RB за рутилово базичен,B за базичен и RC- за рутилово-целулозен.За сравнението-има и електроди Вежен-S,които са със същите параметри E42като турския,както и Аскайнак има и други видове рутилови,които са Е38.
R-рутилов електрод
RR-дебелообмазан рутилов електрод
koveslav - майстор
нед фев 28, 2021 11:23 amgogo7777 написа:

R-рутилов електрод
RR-дебелообмазан рутилов електрод
:supz: Благодаря,мой пропуск!
koveslav - майстор
съб фев 27, 2021 9:47 pmMamaMy написа:
Сравнявам с траф до 200А гарантирани.
Имаше при мен за известно време един китайски инвертор,който много се лигавеше при ниски токове.Рботеше прилично при по-високи токове и с базични и с рутилови,но под 80А дъгата започваше да се "дави" в шлаката,всичко ставаше на шупли и т.н.Абе с две думи работата с ниски токове на тънки материали си беше проблем.Единственото спасение беше да се държи дълга дъга,малко "натиснеш" ли и всичко се сгомнясваше.Докато с другите инвертори с които съм работил,също така със старата Кракра и с наследствения трансф. електрожен от баща ми никога не съм имал такива проблеми,Вежен 2,5мм си работят правилно още от около 50-60А ако се наложи.Но всички машини правят описания проблем при ниско захранващо напрежение,естествено.Скоро си допълвах запасите от Вежен 2мм и 2,5мм,ами работят,не съм останал с чак такива неприятни впечатления,каквито споделяте тук....
Но и друг път сме споделяли какво нещо е навика.С променливотоков добър траф рутиловите работят по-твърдо,повече пръскат,но това някак си ме кефи-като едно време,както казваш и ти.И неясно защо с рутиловите с траф се кефя повече,а и шева си става с познатия стар вид,с инвертора стават като замазан,излят.Може би лоши навици и се кефим на по-лошото или е точно обратното-не знам.Профитата знаят.Аз само си върша работа,като ми се наложи да заваря нещо и не претендирам за теоретични познания.
silent - майстор
Аз работя с квот има...на един стар Ейнхел траф....единствено трябва да изгоря няколко електрода докато се нагодя към новите електроди и уцеля тока...така че ми е странно че имате чак такива драми с електродите....Конкретно за Вежен 2,0 и 2,5мм нямам оплаквания ....но "горят" доста по различно от Бьолер например....
zz_stefanov - майстор
Ми на мен, като на калпав електроженист все електродите са ми виновни, какво друго :cool:
cat - специалист
За домашна работа най често ползвам рутилово базични електроди Емона , много съм доволен и от топенето на електрода и от заваръчния шев , иначе от рутиловите електроди ползваме Бьолер и Аскайнак . Аскайнак са по лиценз на Линкълн електрик и турците явно спазват стриктно технологията защото между оригиналният Линкълн и турските няма разлика .

Тема "Рутилови електроди Вежен Е6013" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: