Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
npace - специалист
съб мар 07, 2020 7:45 pmMamaMy написа:
моя инвертор е от най-ефтините и не се долюбва много със стоманените електроди
Ако засилиш тока малко над написаното на кутията и държиш дъгата супер къса какво се случва?
Аз не разбирам кой знае колко (даже изобщо :-D ), обаче колкото съм чел шева трябва да застива на вълни, да не е изцяло гладък.
В Ихтиман произвеждат ли електроди сега?
ЕСАБ продават някакви унгарски Вежени. :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
ЕСАБ купиха завода, за да го затворят, щото им беше конкуренция. Както стана и със завода за олио и маргарин Калиакра, Шоколадите Своге и много други качествени български стоки. Колкото до Вежена - нашият заварчик си го харесва (и новия) повече от турските Magna Weld и работи с него, пък ние заваряваме тръби, а не асми. Напоследък му взимам едни Balkan weld, които са по-добри.
maxx271 - специалист
съб мар 07, 2020 8:54 pmMamaMy написа:
Тези Вежени с жълтата точка са перфектни. Такива нови няма да намериш. Ползвам едни такива 4мм и палят на 90А. Работят без пръски и само съскат тихичко и равномерно. Шева става като отлят, а шлаката пада сама. Да, за обикновено желязо са.
Твоите Вежен може и да стават за заваряне но моите не много трудно палят дори и на по силен апераж а съм тествал доста видове интересното е,че бяха отворени продавача каза уж,че клиентите разпечатали пакета и аз се подлъгах .ЛОшото е,че ги купих от друг град и няма как да ги върна .
Билян - специалист
Завода в Ихтиман работи но не е на есаб правят електроди вежена вече са Рожен защото Вежен си било запазена марка на есаб но технолога си е стария и електродите са на добро ниво дори перфектни
cat - специалист
Рутилови електроди ползваме турски Aскайнак , доволни сме добре се топят и отделят малко шлака . Вежен не съм вземал от няколко години последно като заварявах с тях бяха много зле .
koveslav - майстор
Многото шлака не е случайност,нито страничен ефект,има отношение към скоростта на застиване и защитата на шева.Но това естествено касае профи заварчиците.Дали на нас ни харесва като си заваряваме винкелите е съвсем друта бира,но и нямаме право да говорим за качествата на електродите от тази гледна точка.Търсим си вариант,който ни създава по-малко проблеми и така.А дали сме се спряли на най-надеждния вариант и дали е станало здраво-това времето ще покаже.
welder_enthusiast - напреднал
Аз съм доволен от Askaynak.Пробвъл съм Вежен/ESAB и Рожен.Стават но турския Askaynak повече ми харесва.Мисля тея дни да си взема Böhler или Magmaweld.Колегите да кажат и нещо за Емона имало рутилово-базични?
cat - специалист
пет юни 26, 2020 9:53 pmwelder_enthusiast написа:
Аз съм доволен от Askaynak.Пробвъл съм Вежен/ESAB и Рожен.Стават но турския Askaynak повече ми харесва.Мисля тея дни да си взема Böhler или Magmaweld.Колегите да кажат и нещо за Емона имало рутилово-базични?
Емоната са много добри електроди пробвай ще се убедиш сам .
iva6ki - специалист
Пробай да метнеш във фурната на 150-170 градуса да не са мокри и виж дали ще палят. :?
welder_enthusiast - напреднал
Аз наскоро пак взимах Esab Vejen щот Askaynak бяха свършили и .... кофти пак.Два заваряват ок,третия го изхвърлям.Говорим за сушени в сушилня.Взех след няколко дена Askaynak та си свърших работата.

Тема "Рутилови електроди Вежен Е6013" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: