Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mikluho - специалист
Здравейте.
Моля за съвет относно машина за рязане на метал.
Ще се ползва предимно за черни метали с дебелина до 5мм /профили, тръби, винкел и др./
Разглеждах циркуляри от типа на Bosch GCD 12 JL
и лентови машини за рязане от типа на Holzmann BS128HDR

Основното ми изискване е точността на сряза и консумативите.

Благодаря предварително за отговорите :)
cat - специалист
Лентоотрезна си вземи , дисковете за циркуляра са доста скъпи .
tzetz009 - специалист
... и отделно , че в един момент дисковете стават "неизползваеми" и с недоизчерпан ресурс !

Работил съм като разкройчик на лентоотрезна машина и между двата типа машини просто няма място за сравнение , особенно при ъглови срезове ! Незнам защо се двоумиш . Най-малкото е , че лентореза не оставя "чепаци" и заготовките са безопасни за монтажниците и заварчиците ! :-D Последните на шега ще искат да допускате грешки в ъгъла на среза , че да имат място за провар :-D !

Последно "питане" - срез от един милиметър срещу срез от три милиметра - кой е по изгоден ?!?!?

:partyman: :partyman: :partyman:
mikluho - специалист
съб май 02, 2020 1:10 pmtzetz009 написа:
... и отделно , че в един момент дисковете стават "неизползваеми" и с недоизчерпан ресурс !

Работил съм като разкройчик на лентоотрезна машина и между двата типа машини просто няма място за сравнение , особенно при ъглови срезове ! Незнам защо се двоумиш . Най-малкото е , че лентореза не оставя "чепаци" и заготовките са безопасни за монтажниците и заварчиците ! :-D Последните на шега ще искат да допускате грешки в ъгъла на среза , че да имат място за провар :-D !

Последно "питане" - срез от един милиметър срещу срез от три милиметра - кой е по изгоден ?!?!?

:partyman: :partyman: :partyman:
Благодаря :)
залагам на 1 мм.

Спрял съм се на
Holzmann BS128HDR
Има някакви забележки доколкото гледах ревюта , но не е болка.

Тема "Лентово рязане или циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: