Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Ivo_Dinkov - специалист
Здравейте,
Препоръчайте ми фирма, която да изработи на нормални цени около 30 оградни пана с размери 2,4х1,5м(3,6м2 всяко).
Искам нещо такова:
Изображение, като ще ги ползвам за ажурна ограда.
Вече имам оферта за 230лв/квадрат, което е многокранто повече, от което съм склонен да платя и определено отпада като вариант.
radius - майстор
230лв/квадрата :shock: , грозно, но за сметка на това скъпо.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Колко е нормалната цена, според теб?
И какво включва?
Проектиране, изработване, боя, монтаж?
Ivo_Dinkov - специалист
пон мар 25, 2019 10:15 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Колко е нормалната цена, според теб?
И какво включва?
Проектиране, изработване, боя, монтаж?
Честно казано, нямам фиксирана цифра, но 230 на квадрат е абсурдно спрямо алтернативите от ковано желязо. Харесва ми идеята за пано тип щора- с видимост от двора и почти блекаут ефект отвън. Цената си я представям формирана от етапа на 'Г-н Х., ей този тип оградно пано ми харесва, направете ме максимално бизко до снимката пано' до етапа на изработено готово изделие, за монтаж и транспорт е ясно, че почти винаги е отделно (смятам, че и аз ще се справя с монтажа). За самото проектиране- имам няколко аматьорски скици с размери на проекта за паното- не смятам че е нещо уникално сложно.
П.С. Цветово ще е черен мат, на мен ми допада :-D
П.С.2 праховото е 6,8 на квадрат
Gadnyara - специалист
Дайте малко подробности за размерите - каква шина и колко реда на пано се предвиждат?
Какъв профил за рамката?
Мисля, че до 100лв/кв.м е съвсем изпълнимо, като за праховото приемам цитираната. :wink:
Онова 230 е цена за отказване.
Ivo_Dinkov - специалист
Чакам точните размери да ми ги даде изпълнителя, който ще ми зида оградата следващите седмици, по първоначален план е дължина 2.4м и височина 1.4м(тук е възможно да е 1.5, но залагаме на първоначалните сметки- 1.4м). ОК съм и паното да е събрана рамка от две пана като това.

Прикачен файл

stroy-podskazka.ru8.jpg
stroy-podskazka.ru8.jpg (87.02 KиБ) Видяна 7919 пъти

Прикачен файл

stroy-podskazka.ru1.jpg
шоп - майстор
Такива пана аз бих ги направил не от шина и профила, а от ламарина. Трябва ти абкант, гилотина и телоподаващо.

ламели Z образни от 1,5мм, а рамка от П образ от 2мм

Един съвет от мен, не боядисвай прахово. То не е за вън при топлова много фуги и заварки. След 1 година ще потече една ръжда и ще стане грозна гледка.

Пръсни една ръка грунд и 1-2 ръце качествена боя. Ще изкара над 10 години....лошото е, че много боя ще отиде, а една кутия качествена боя е над 20 лв.
lov - майстор
Има прахови бои за външна употреба като се прави и предварително фосфатиране на основата.
Другия вариант е да се поцинковат предварително и след това се нанася боята. Сега не знам какви са цените за поцинковане но преди се доближаваха на цената на праховото. Лошото е че не знам фирми които имат такава възможност и да им се разправя с дребни поръчки.. А с дребни гаражни майстори това няма как да се направи. Та козата си сака пръч макар също да смятам че тази цена наистина е като за отказване.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
От формата и ъгъла на лентите има значение с колко ще се покрие 1м2.
Пример с ъгъл от 45гр. при нулево припокриване. Ако има застъпване, ще отиде още материал за покриване на метъра. Вижда се, че при варианта със зелено отива 20% по-малко материал. Но пък ще отиде на абкант.
От друга страна само прави ленти на 2,4м нещо не вярвам да седят прави, даже и от 3мм да са. Като са пречупени може да се намали дебелината пък, а тя е основно перо в цената.
Само материала при вариант зелено при 1,5мм е към 25лв., другите два към 30лв.
При 2мм вариант зелено е 33,40лв., другите два към 40лв.
Без гилотина и абкант. Абкант на 2,40м не е най-често срещаното явление.
Трябва да помислиш какъв ще е начина на монтаж - заварка, нитоване. Шаблони за заварка или П-профилите да са с прорези. Вариантите са много, конкретният определя цената.
Прикачен файл:
OGRADA.PNG
OGRADA.PNG (28.9 KиБ) Видяна 7867 пъти
шоп - майстор
Правил съм подобни огради, жалюзи и капаци за прозорци. Обаче мойте абкат и гилотина са ръчни и само до метър.
45 градуса е не е удачен ъгъл. По-евтино, ефективно и удачно е ъгъл около 60 градуса.

Относно гилотината и абканта под път и над път има 3 метрови. При голяма бройка срезове, сгъвки и еднотипни детайли цената може да падне и под 20 ст.

В София има завод за горещо поцинковене. По спомен ваната е дълга 12 м. Давал съм поръчки. Намира се в Казичене.
Квадратурата не е малка и това определено няма да мине като дребна поръчка.

Тема "Фирма за изработка на метални пана за ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: