Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Естествено, че издава.
nikolov333 - майстор
Имах предвид, че с фактура на фирмата ми възстановяват ДДС.
cat - специалист
Ргистрирани са по ДДС и двете фирми .
kingarthas - напреднал
Вики Б - да се смееш ли, да плачеш ли?

"От къде мога да изтегля упътване за този модел, за да се запозная с модела и да разгледам функциите?
-------------------------------
Навдякъде, където пише за функцийте на синертипен апарат"

Иначе от потребител:
"Не се задават програми за дебелина на метала и телта, избираш си само ампераж и посредством някакъв алгоритъм си пуска необходимото количество тел. В книжката с упътванията има таблица, пък и нета е пълен с такива - на каква дебелина колко ампера са необходими.
Има и една допълнителна настройка, която според мен увеличава или намалява тока с до 20 % (от минус 20 до плюс 20)."


Поръчах румънското (псевдо намалено + 15% отстъпка weekend 604лв, по румънските сайтове е 770лв), но дойде без кабелите за MMA. Еконта вика трябва да го снимам, ок погледнах диспля здрав, снима и замина. Влизам в къщи вадя го от кашона и мигам на парцали, само кабел за телоподаващото. Да викам на Еконта или да звъня на ЕМАГ. Сега чакам ЕМАГ да кажат какво правим, идва ми да им го върна и на тях. Не че не мога да си купя 2 кабела, ама ебаси схемата... все едно съм 1995 на пазара в Димитровград, само че без табелите ВИС2.


П.П
колкото и абсурдна да ми се струваше идеята, кабелите за MMA да са в телоподаващото, реших да проверя.... :supz: е там бяха...
Прикачен файл:
0-02-0a-84189f72295436ee69f640d5500275354f6f2eb0bf18640f14ddc2f26d18c509_a72df9b1.jpg
kingarthas - напреднал
Върнах го понеже беше доста обемист и тежък, а вече влизаха с влозом веднъж и не върви да го оставям в къщата.
Купих Райдер 200А 150лв
Прикачен файл:
3498066_id65800.jpg
Купих соларните очила от 25лв и една маска 1/1/1/1 тру колор (стори) :) за 90лв. Доволен съм и от очилата (за помагача) и от маската, с обикновена маска щеше да ми трябва седмица да уцеля мястото при първите заварки. Няма проблем с очите.

Започнах и заваряването с 6013 3,5мм и 2мм... Заварките ми са ужасни, дано да държат, повтарям ги след шлайф.
Прикачен файл:
viber_image_2020-08-08_01-55-00.jpg

Определено съм доволен на жегите от последните дни 32-34Ц, никога не е прегрявал или спирал, но пък и моите заварки са предимно точкови. Като прикапя 4те ъгъла, то почти не остава за заваряване. Единствения недостатък който намирам са късите кабели. Доста са тънки 10мм2 в сравнение с 25мм2 на румънския, но не е било проблем.


Та за тези които си търсят нещо за инцидентни заварки в двора или гаража (т.е без газ)... НЯМА нужда от телоподаващо! Само ще ви пречи.

Тема "Кой модел електрожен или телоподаващо за новобранец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: