Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kingarthas - напреднал
Здравейте,

Наскоро купих къща и имам желание да направя люлка с катерушки за децата. В тази връзка се реших да купя електрожен, който да е под ръка за двора и гаража. Не знам дали някога ще имам нужда от MIG или TIG. За първата ми задача ММА ще е повече от достатъчен. Отделно не ми се занимава с инерт газове и бутилки. И въпреки всичко ме тегли към по мулти-функционално устройство.

Не ми харесва че по-евтините МИГ/МАГ са перманентно свързани с телоподаващия шланг, имат ли вариант за ремонт и смяна (ако се разнася така за ММА заварки ми се струва вероятно да се прецака и после да не върви телта)?
Има ли полза от микропроцесорното управление, притесняваме че само усложнява нещата с излишни настройки?
Защо някой МИГ/МАГ имат един кабел който излиза от тях и влиза в едната букса за ММА? Предполагам за смяна на поляритета на телоподаващото. Има ли някакви недостатъци?


От тези най ми допада синия вариант... с букса за телта и опростени настройки...

Кой модел бихте ми препоръчали, може да дадете снимка аз ще го търся... за да не се приеме за реклама...

Прикачен файл

20200703_140452.jpg

Прикачен файл

20200703_135728.jpg

Прикачен файл

20200703_135737.jpg
welder_enthusiast - напреднал
Аз имам WELDSTAR CARIMIG 160.Доволен съм.Настройките са лесни.Ако не си работил до сега ще ти е малко трудно в началото.Попринцип с телоподаващо се заварява най-лесно.
kingarthas - напреднал
нед юли 05, 2020 8:36 amwelder_enthusiast написа:
Аз имам WELDSTAR CARIMIG 160.Доволен съм.Настройките са лесни.Ако не си работил до сега ще ти е малко трудно в началото.Попринцип с телоподаващо се заварява най-лесно.
Благодаря за отговора...

Не съм заварявал, гледах ония ден заварчиците на работа и взех урок на сухо... но при нас апаратите са само Юнитор с опростени настройки... отделно доста видеа и няколко книги съм почнал.

За сега се чудя между модела с микропроцесорното управление и синия с 3те врътки. С кой би било по лесно... дали микропроцесорното ще помага или ще пречи?

За маска харесах по спецификацията някаква Argo... уж полски, най-вероятно китайски. Ако някой има отзиви..
Прикачен файл:
Screenshot_20200710-043105_Samsung Internet.jpg

П.с
До преди 10г не бях тунинговал ДВГ... сега пиша упътвания :lol:
Ето едно за голф, че там са най-грозните и мизерни модове които съм виждал

VW Golf BXF (by Arthas) – 387836.rar
https://drive.google.com/file/...o7OpkP ... sp=sharing
Tuning guide VW Golf BXF 16U34 v1.0.pdf
https://drive.google.com/file/...Bg7dBt ... p=drivesdk
enigma79 - напреднал
пет юли 10, 2020 2:18 amkingarthas написа:
нед юли 05, 2020 8:36 amwelder_enthusiast написа:
Аз имам WELDSTAR CARIMIG 160.Доволен съм.Настройките са лесни.Ако не си работил до сега ще ти е малко трудно в началото.Попринцип с телоподаващо се заварява най-лесно.
Благодаря за отговора...

Не съм заварявал, гледах ония ден заварчиците на работа и взех урок на сухо... но при нас апаратите са само Юнитор с опростени настройки... отделно доста видеа и няколко книги съм почнал.

За сега се чудя между модела с микропроцесорното управление и синия с 3те врътки. С кой би било по лесно... дали микропроцесорното ще помага или ще пречи?

За маска харесах по спецификацията някаква Argo... уж полски, най-вероятно китайски. Ако някой има отзиви..Screenshot_20200710-043105_Samsung Internet.jpg


П.с
До преди 10г не бях тунинговал ДВГ... сега пиша упътвания :lol:
Ето едно за голф, че там са най-грозните и мизерни модове които съм виждал

VW Golf BXF (by Arthas) – 387836.rar
https://drive.google.com/file/...o7OpkP ... sp=sharing
Tuning guide VW Golf BXF 16U34 v1.0.pdf
https://drive.google.com/file/...Bg7dBt ... p=drivesdk
Линковете не са активни.
kingarthas - напреднал
Странно, прав си.. ето ги пак


VW Golf BXF (by Arthas) – 387836.rar



Tuning guide VW Golf BXF 16U34 v1.0.pdf





И да попитам виждали ли сте това устройство, уж Вики Б... но не го виждам на техния сайт
Прикачен файл:
20200714_022349.jpg
Прикачен файл:
20200714_022119.jpg
cat - специалист
Не съм виждал такова Вики а и техните са оранжеви .
kotarankat - специалист
Аз имам такова Вики, само че 180А и шланга е с евроконектор. Казват, че апарата е произведен в Полша по лиценз на Вики-Б. За мен работи добре, натискаш спусъка и заваряш (това от позицията на човек без опит с телоподаващите). Регулира се само ампеража, а скоростта на тела е автоматична. Като за начинаещ е добре, на мен поне ми допада.

MuTeB_ - специалист
вт юли 14, 2020 10:35 amkotarankat написа:
Аз имам такова Вики, само че 180А и шланга е с евроконектор. Казват, че апарата е произведен в Полша по лиценз на Вики-Б. За мен работи добре, натискаш спусъка и заваряш (това от позицията на човек без опит с телоподаващите). Регулира се само ампеража, а скоростта на тела е автоматична. Като за начинаещ е добре, на мен поне ми допада.
Имам същото Вики-Б и си го купих директно от магазина им. Това е нов модел. Аз също съм начинаещ, и щом успявам с него, да не кажа че е направено само да заваря. И на Електрожен и на тел е добра. Моето е 180А. Само да вметна че и скоростта на тела, освен че е автоматична, може да я регулираш допълнително ако ти е бърза или бавна. За сега съм много доволен. Препоръча ми я момче, което е професионалист, и също има такава.
koveslav - майстор
вт юли 14, 2020 7:42 amcat написа:
Не съм виждал такова Вики а и техните са оранжеви .
В магазините им се продава делeч по-разнообразна техника,отколкото е публикувана в сайта им.Освен,че има Вики-та с различни цветове,има и техника,която продават на някакви бартери,поне така се изрази магазинера им в Пловдив.Тази друга техника е чисто китайска и няма нищо общо с моделите,които те сглобяват и предлагат в традиционните си оранжеви и сиви серии.Послединя път като ходих за електроди до техния магазин в Пловдив,освен своите модели имаха налични може би и поне 15модела други заваръчни апарати. И ММА и телоподаващи и ВИГ машини.
kingarthas - напреднал
От 2 седмици правя опити да намеря упътването на MIG-250SNY но безуспешно. Двама търговци обещаха да ми го пратят, но нищо... писах два пъти и на официалния сайт - пак нищо. Освен това нямат никакви снимки на кабелите, явно не са хубави и ги крият.

За зелените Вики Б, разбрах че са без програми. 145А при 60%. Цената им е като на Вион MIG 230, но пък имат 2г гаранция, срещу 1г за Виона. И два дисплея voltage/current, срещу 1 на Виона.

Предполагам че по-добър вариант е смяната но поляритета от вътре. Така на тел, може да стои безгазово, а на стик да се закача към плюса без да се налага да се вади буксата за телта. Не съм сигурен дали съм прав в това предположение.


И не го разбирам тоя дизайн без евро буксата, защо не им слагат по една кука или нещо от страни да се фиксира тоя шланг там като се разнася или ползва на стик. Гледам и тая букса за поляритета и тя няма къде да се закачи като е на стик.

Тема "Кой модел електрожен или телоподаващо за новобранец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: