Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
silent - майстор
имам такъв детайл с приблизителни размери като твоя става без промишлено оборудване но с добра заваръчна техника и добър заварчик ...ако искаш на лично ще ти пиша фирмата където са ми правили такава заварка-специализирана е в работата с тенекии...не си давай парите за оборудване ако ще си заваряваш само 5тенекии и нямаш интерес към железарството...нищо няма да направиш....
mikluho - специалист
Не знам дали няма да стане със сребърен припой?


Иначе :-D
шоп - майстор
нед авг 16, 2020 12:31 amP88-Verona написа:

Става въпрос за 8 детайла по 30 лева и се оказва, че е по-рентабилно да си закупя макар и евтин заваръчен апарат, така ще науча нещо с което до сега не съм се занимавал.

Няма лошо да си купите апарат. Но ще си останете само с него и без детайли.
Казвам го на база опит от 1989г
Вестник не се заварява, сменете технологията:-)
Успехи!
kabel96 - специалист
Това е твоята машина.Купихме я за приятел и мога да го питам за колко ще ти ги завари.
torbalan - Дървен философ
нед авг 16, 2020 12:31 amP88-Verona написа:
...
Става въпрос за 8 детайла по 30 лева и се оказва, че е по-рентабилно да си закупя макар и евтин заваръчен апарат, така ще науча нещо с което до сега не съм се занимавал.
...
Оптимист.
torbalan - Дървен философ
нед авг 16, 2020 8:55 amшоп написа:
...
Няма лошо да си купите апарат. Но ще си останете само с него и без детайли.
Казвам го на база опит от 1989г
Вестник не се заварява, сменете технологията:-)
Успехи!
Всичко се заварява. Въпрос на технология и цена е.
Иначе съм съгласен, че ако си купи евтин апарат за ръчно електродъгово заваряване, най-вероятно няма да успее.
torbalan - Дървен философ
нед авг 16, 2020 8:06 ammikluho написа:
Не знам дали няма да стане със сребърен припой?
...
И с обикновен тинол става. Въпроса е каква здравина се гони.
С припой ще стои само, ако не го буташ на никъде, при тези изисквания за външен вид.
P88-Verona - специалист
kabel96 написа:
Това е твоята машина.Купихме я за приятел и мога да го питам за колко ще ти ги завари.
Ха така. Точно тази не съм я виждал, но цената на Pulse Arc Welder ме отказа. Взех да поглеждам към китайските модели, на видео ревютата изглежда се справят. Питайте го за цена и ми пишете на лично.
mikluho написа:
Не знам дали няма да стане със сребърен припой?
..............
Иначе :-D
За сребърния припой се съмнявам, но както писах по-горе такъв тип заварки ми трябват.
silent написа:
............ ако искаш на лично ще ти пиша фирмата където са ми правили такава заварка-специализирана е в работата с тенекии .......
Пишете ми, макар, че не съм оптимист за цената. Не ме разбирайте погрешно, но колко евтино да излезе...?

Тук ще поправя една грешка от предишният ми коментар. Не става въпрос за 8 броя, а за 80 броя. Получи се голямо недуразомение.
Сега разбирате, защо гледам направо в заваръчните апарати, а не към услугите с тях. Харесва ми да си майсторя разни полезни предмети, но винаги гоня производствено качество. Това е като наркотик, трябва да се получи като че ли е излязло от някой завод, но за някои неща си трябва смециално оборудване. По тази причина доста неща са на изчакване.

Добре де, с обикновен TIG при най-ниския ампераж няма ли да се получат заварки като от видеата?
шоп - майстор
Ти на видеата видя ли челна заварка в една равнина?
Всички са ъглови, защо ли?
mikluho - специалист
Не става въпрос за 8 броя, а за 80 броя.[/b] Получи се голямо недуразомение.
Ама това са си 32 метра заварка!

Тема "Заваряване на ламарина 0.5 мм / избор на заваръчен апарат и/или оксижен - тема за новаци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: