Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
november - помощник
Здравейте на всички.Чудих се къде е по адекватно да пусна тази тема.
Та на въпроса-Имам микровълнова печка на която дъното отвътре и е толкова изгнило,че има дупки.Иначе си работи всичко е ок ама колелцата не се движат по неравната повърхност.Чудя се с какво да я кинта или заравня,нова плосткост ли да изрежа и т.н.Притеснявам се че материала после може да реагира на микровълните.Ще съм признателен ако ме посъветвате нещо.
hygro - майстор
Ако има дупки е опасно да се използва. Може и да не усещаш СВЧ облъчването, но най-напред ще ти пострадат... абе ще станеш стерилен :lepra: Купи си нова - не си заслужава за 100-200лв. да си рискуваш здравето.
november - помощник
хм ок,така е да те сега са много евтини,но тая е с грил и си ме кефеше,то не че тая мрежичка на вратичката пази много. :sad:
hygro - майстор
Напротив, магнетронът на печката е настроен на 2,45GHz, което съответства на дължина на вълната 12,2cm. Излъчването може да преодолява без особено затихване отвори, съизмерими с дължината на вълната. Мрежата на врата е с отвори около 1,5mm т.е. около 80 пъти по-малки от дължината на вълната. Дори съвсем близо до нея облъчването ти е в рамките на нормата. Най-страшно е ако някъде имаш процеп с дължина около половината на вълната - образува се т.нар. процепна антена, която ще ти отдаде доста голям процент от мощността на магнетрона.

Ремонтът не е невъзможен, но ако не си ВЧ специалист - по-добре остави. Пък има печки вече и за 80лв...
november - помощник
Аха,всъщност мерси че ме разколеба.Няма смисъл.Пак ще изгние дори нов под да и сложа.
UNIOR - модератор
Аз си купих "Мидея" и съм много доволен , препоръчвамтия тази марка.
mladkal - майстор
november написа:
Здравейте на всички.Чудих се къде е по адекватно да пусна тази тема.
Та на въпроса-Имам микровълнова печка на която дъното отвътре и е толкова изгнило,че има дупки.Иначе си работи всичко е ок ама колелцата не се движат по неравната повърхност.Чудя се с какво да я кинта или заравня,нова плосткост ли да изрежа и т.н.Притеснявам се че материала после може да реагира на микровълните.Ще съм признателен ако ме посъветвате нещо.
Не пипай! Пускай Email на Дядо Коледа да ти носи нова. Скоро тема на разговор с 1 дипломиран физик, а по хоби майстор-любител бяха микровоълновите печки.. и от целият разговор тогава заключих, че тва е едно от малкото неща, с които трябва да се внимава когатосе пипат - ремонтират. Колкото и да съм сръчен, колкото и златни ръце да имам не отбирам нищо от вълни, честоти, а и ...обичам си пакета и съогледно факта че съм на 28 скоро ще ми трябва за репродуктивни цели.
Само един съвет ще ти дам - купи си нова и не оставяй вратичката дълго време отворена така че да свети лампичката вътре. Моята изгоря на 2-та седмица и ми беше голяма кушия да разхвърля печката, за да стигна до крушката- не че са дефицитни, ама то бяха торксове, отверки ...Кушия си е.
Разгледай на http://www.technomarket.bg http://www.technopolis.bg
Желая ти успех!

Тема "Китване на микровълнова печка?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: