• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
То всички марки има кой да ги ремонтира. Не е грешен избора и на двете машини.
Virtex - майстор
нед яну 03, 2021 6:32 pmdragozow написа:
В един друг форум го обсъждахме, към момента пратките от UK са си внос извън ЕС. Някои като Габко временно са спрели пратките точно за това.
Макар и извън темата :
В другия форум са леко надути пишещите, особено когато считат всички такива фирми за абсолютни некадърници. Габко, ГГБГ и другите може и да са гаражни фирми както ги обсъждат ( а и спрямо писанията им в нета ), но има и други фирми. Макар и на тях да им хлопа дъската (вярват в 5Г конспирации), имат голяма инфраструктура и работят да си я запазят. Съответно какво още ще стане - никои не знае.

Всеки сам си избира дали да купува оттук или навън, просто казвам, че не сме само ние като страна в прецакано положение от ДДС-то (в UK доста хора се оплакват, че вече не доставят към тях от Европа ) и има шанс да се измисли нещо в тази посока.
dragozow - майстор
Към момента е тегаво и за британците и за европейците, само си усложниха живота всички.
aig_welding - специалист
нед яну 03, 2021 1:04 pmNikola999 написа:
Предстои ми закупуването на нов електрожен. Засега съм се насочил към следните два модела:
- https://www.jasic.co.uk/tig-200-welding-inverter
- DEL MMA / TIG Lift 200 599 лв.
220V +/-15%, 200А при 60% ПВ, Hot Start, Anti-Stick, Arc Force, Lift – TIG, затихване, 4.6 kg
Чувам много добри мнения за българския производител АИГ. Jasic се произвеждат в Китай, но изглежда да са с много добри характеристики и се продават по цял свят. Цената на двата е почти идентична. Досега никога не съм заварявал, електроженът ще се използва основно за домащни цели към момента.

Привет и Честита Нова Година!

Двата посочени модела са в разлчен клас по начина на запалване да дъгата и нямат съществена база за сравнение.

Нашия модел аналог на Jasic по начин на запалване на дъгата е DEL TIG DC 200 Pusle. Цената за форума е 629 лв. и изглежда така:


Прикачен файл:
DEL TIG  DC 200 Pulse.jpg


Поздрави,
Георги
Stefan2000 - специалист
Цената все още ли е същата за форума?
aig_welding - специалист
пон дек 13, 2021 9:48 pmStefan2000 написа:
Цената все още ли е същата за форума?
Да. :)
Stefan2000 - специалист
вт дек 14, 2021 11:49 amaig_welding написа:
пон дек 13, 2021 9:48 pmStefan2000 написа:
Цената все още ли е същата за форума?
Да. :)
Преди малко ме обзаведохте с тази машина. Това бях аз :wink:
  • 1
  • 2

Тема "АИГ Дел vs Jasic (избор на електрожен)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: