• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Предстои ми закупуването на нов електрожен. Засега съм се насочил към следните два модела:
- https://www.jasic.co.uk/tig-200-welding-inverter
- DEL MMA / TIG Lift 200 599 лв.
220V +/-15%, 200А при 60% ПВ, Hot Start, Anti-Stick, Arc Force, Lift – TIG, затихване, 4.6 kg
Чувам много добри мнения за българския производител АИГ. Jasic се произвеждат в Китай, но изглежда да са с много добри характеристики и се продават по цял свят. Цената на двата е почти идентична. Досега никога не съм заварявал, електроженът ще се използва основно за домащни цели към момента.
gogo7777 - майстор
Едното е в паунда, другото в лева....
Ако ти трябва само електрожен има 100 пъти по-добри оферти.
dragozow - майстор
И на варианта от UK дължиш мито и ДДС от тази година, та цената няма да е еднаква. Отделно гаранцията не е в България.
Virtex - майстор
ДДС се дължи. Споразумението избягва вносни мита.
Има го в момента в емаг намален на 540 лв.
nikolson - майстор
Износът от UK е освободен от ДДС. Така че няма значение. Но пък доставката струва пари. Друг е въпроса, че щом е официално представителство, може да се договори (теоретично) цената да се договори и с приспаднат сервизен рабат. Но за една бройка е само теория.
dragozow - майстор
Износът е освободен от ДДС, но вноса не е. Ще му струва още 300+ лв, митническо представителство и нерви. В един друг форум го обсъждахме, към момента пратките от UK са си внос извън ЕС. Някои като Габко временно са спрели пратките точно за това. Друг е въпроса ако ти начислят нашия данък по време на покупката, от US съм поръчвал до GB и някои сайтове го начисляват веднага, плащаш и не се занимаваш.
Споделих сайта на Jasic заради характеристиките му, цената му в Емаг е 540 лв.
dragozow - майстор
Ако е еднаква цената, гаранцията в България пак натежава. В емаг имат гаранция, но е друго да може да се свържеш с жив човек за проблем, отколкото да говориш с операторки. Ти си знаеш де, но това е моята логика.
gogo7777 - майстор
Да ама Jasic е доказана марка за това ниво заваръчна техника. Колко-толко....Има кой да ги ремонтира в БГ ако се наложи.
:)
  • 1
  • 2

Тема "АИГ Дел vs Jasic (избор на електрожен)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: