Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
P88-Verona - специалист
Може ли да споделите впечатления от редуцир вентилите с флоуметър и такива с два маномтъра?
Вие каквъв тип ползвате и защо?
Аз се спрях на флуметър, но гледам масово в магазините се предлагат с два манометъра.
Някои TIG заварчици педпочитат флоуметъра с обяснението, че бил по-прецизен.
Въобще какво ви е мнението по поставените въпроси, какво бихте препоръчали и защо?
cat - специалист
Трета година ползвам редуцира от Драгозов с 2 манометра доволен съм работи си
silent - майстор
Се тая....и с 1 манометър е ок....вземай нещо дет те устройва като цена и си ти.... И най евтините вършат работа...
mkocev - специалист
Че даже и без манометър става заварка :)
Аз така се чудих, мислих, търсих информация, поръчах някакъв, дето ми хареса. На единия манометър имаше скали за аргон и въглероден двуокис (или поне така пишеше), гумирани предпазители на "часовниците".. абе "страшна работа". Били им свършили тия обаче и ми изпратиха някакъв, бих казал китайски отпадък, само дето не пише къде е произведен. Двата манометъра еднакви, не пише нищо, освен цифри.
Оказа се, че и цифри да нямаше, а просто маркери/чертички за индикация (а и без) пак ще ми върши работа, стига "кранчето" да работи :)
При условие, че почти сигурно масовките на добра цена не са калибрирани, трудно може да се каже, че някой е точен или прецизен и т.н. Настройката така или иначе не може да стане само по цифричките, така че са предимно за ориентир. Е, уж се разбира и колко има в бутилката, ама пак какво от това, свърши ли, трябва да се пълни. За допълване не приемат, а и дори и да приемаха, никой не би се разкарвал :)

Тема "Избор на редуцир вентил за Аргон/СО2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: