Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Привет,


На повечето места които намирам, наличните ламарини винаги се продават на листове от най-малко 1000/2000мм.
Може ли някой да препоръча магазин за разкроени на по-малки размери алуминиева и/или стоманена ламарина?
Има ли го това животно въобще? :)
nikolson - майстор
Преди няколко години си взех на размер рифелова ламарина от Лавина-Горнаков. :wink:
koveslav - майстор
чет мар 04, 2021 8:33 pmDan1 написа:
Може ли някой да препоръча магазин за разкроени на по-малки размери алуминиева и/или стоманена ламарина?
Има ли го това животно въобще? :)
То това "животно" го има,но трябва да се ходи на място.Например около гилотината,на която разкрояват винаги има остатъци от разкрой на разни поръчки.Едно време в стария склад на Хъс в Пловдив,например са ми правили много на далавера разни планки 100х100,150х150 и т.н.Но се завъртах около гилотината и си харесвах от остатъците някое парче и си поръчвах да ми го разкроят по определен начин.Иначе едва ли някой може да заведе под точен отчет всяка изрезка и да ти каже по телефона може ли да ти свърши работа,без да реже от голям лист...Та затова гледат да си хванат цената на листа.Другия вариант е да си поръчаш на лазер-някои от тях вече продават и материал.Даваш си заявка какво ти е нужно и те вкарват твоите детайли между другите поръчки,така че да си оползотворят максимално листовете материал.Малко се чака,но се върши работа без да плащаш излишъци.
@mu - напреднал
https://www.astoilov96.com/%D0%BA%D0%B0 ... D0%B8.html
Режат ти колкото искаш. 5-6 мм се реже със зеге без проблем.
Celeborn - специалист
Няма смисъл да отварям нова, еднаква тема, затова "вдигам" тази.

Та има ли алтернатива на Ангел Стоилов 96 в София за дребни неща и по-точно ламаринени плочи (в случая ми трябва дебела рифелова ламарина за 4 стъпала и малък капак за шахта), защото това за мен са най-завършените идиоти - 3 пъти поръчвам, 3 пъти проблеми - първо сгрешен материал (различна стомана), после сгрешен размер и накрая сгрешна дебелина! Егати алпийската фирма! Бях помислил, че аз съм карък, ама разбирам, че за малки поръчки генерално им е през оная работа и не се свенят да го покажат и с отношение.

И като страничен въпрос - останаха ли някъде вторични, от които може да си "набереш" и платиш нещо? Примерно от Норд на Военна рампа редовно си взимах разни дреболии (и не само), но отивам преди няколко дни и ми викат "вече не можело". Сигурно е приказката царят дава, пъдарят не дава, ама айде...

Тема "Поръчка на дребно разкроена 5-6мм алуминиева/стоманенеа ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: