• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nv952 - майстор
Купих си електроди 2мм http://www.tashev-galving.com/027+ELD+0 ... 0%BD%D0%B8 ,но не заварят.Съседа ми взе от неговите няколко да пробваме и тръгнаха много добре,но не мога да разбера какъв вид са.Сканирах един и на него пише само марката ВЕЖЕН и един номер.Разгледах и другите електроди в ташев галвинг,но не намирам същите.

Прикачен файл

P190513_1453.jpg това е с електродите на съседа.

Прикачен файл

elektrod 001.jpg

Прикачен файл

el 001.jpg
VLADO66 - майстор
Ето http://elektrik90.com/?item=260&group=20 -търси рутилови електроди става ти наплюто щото си ползвал предполагам променливотоков електрожен .
Илчо Илиев - майстор
Какво разбираш под"не заваряват", лепнат ли, правят само шлака, трудно палят ли...
Има много писано из форума за заварки и заваряване и смятам,че там би намерил доста отговори...
Аз ползвам 2,5....каквито намеря на магазина, само гледам да не са влажни,че майтапа е голям...
Дай малко повечко инфо за всичко свързано с проблема, с какво се мъчиш да заваряваш, електродите в какво състояние са...дали не са се овлажнили, какво искаш да завариш, има ли много ръжда и т.н....


П.П. Тук има мнооого грамотни и знаещи хора и на всеки биха дали разумно решение на проблем,но трябва и те да имат достатъчно информация,че на боб трудно се познава...
ESPACE - майстор
Това, което си купил са базични електроди. Работят с постоянен ток на обратна полярност + на електрода. Прочети надписите по кутията, там всичко пише!
nv952 - майстор
Илчо Илиев написа:
Какво разбираш под"не заваряват", лепнат ли, правят само шлака, трудно палят ли...
Има много писано из форума за заварки и заваряване и смятам,че там би намерил доста отговори...
Аз ползвам 2,5....каквито намеря на магазина, само гледам да не са влажни,че майтапа е голям...
Дай малко повечко инфо за всичко свързано с проблема, с какво се мъчиш да заваряваш, електродите в какво състояние са...дали не са се овлажнили, какво искаш да завариш, има ли много ръжда и т.н....


П.П. Тук има мнооого грамотни и знаещи хора и на всеки биха дали разумно решение на проблем,но трябва и те да имат достатъчно информация,че на боб трудно се познава...
Имам предвид ,че като се допре не излиза никаква искра а ако стане не тръгва да се топи електрода а просто залепва и не може да се дръпне лесно. Ако "под мъчене да заварявам" имаш предвид електрожена този е http://einhell.bg/?p=1138 Пробно се опитах да заваря една права лопата и не стана и както съм писал по-горе съседа ми даде от неговите и стана даже имам и снимка някъде.Относно ръждата имаше,но преди да започна заварката мястото го изпилявам леко с ъглошлайфа.


ESPACE
Купих ги на килограм

Прикачен файл

P190513_1452.jpg лопатата
idunno - специалист
То затова има написано на кутията на електродите, ама кой да ти чете.
idunno - специалист
И като прочетох заглавието на темата ме напуши на смях.Не заварявали електродите- задръкохватковото устройство не може да заварява, а не електродите. :)
VLADO66 - майстор
Idunno,че човека не разбира не разбира.За бой е тоя който му е пробутал неподходящи електроди,а след като ги е купил насипно вероятно са били и влажни.
mitron - специалист
Здравей аз също съм купувал от ташев и галвинг електроди(2,5 и 3,25) никъв проблем не съм имал заваряват си най вероятно те са ги сбъркали често им се случва.На мен са ми давали неща различни от това което искам
idunno - специалист
Аз съм купувал електроди откъде ли не, от Ташев включително.Там нямат кой знае какво разнообразие, обаче хората, които работят там, сега да ги обвиняваме, защото някой не знае елементарни неща като базични и рутилови електроди е най-малкото несправедливо.Продавачът в края на краищата не е инструктор по заваряване.
И си държа на мнението, че човек трябва да търси проблема във възможностите си, а не в електродите.
Ама нейсе, то половината тук, дето дават акъл, не знаят разлика между вертикален шев с базичен и с рутилов електрод.Най - лесно е с клавиатурата... :)
Може да не е много учтиво, но заваряването не се учи по форуми.Колкото до влажността на електродите, тя не е причина за незапалване на електрода.Тя влияе на други неща, но това е друга тема.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Какви електроди за заваряне на желязо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: