Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kr1100 - майстор
[quote=Christo
Например:
https://markita.net/skobi-za-stomaneni-vazheta.html
[/quote]

На тия цените им са от върха.
Жабка за 3мм въже - 9 стотинки, за 5 мм въже -14 стотинки, за 6 мм въже - скъпотия - цели 16 стотинки. Поцинковани са .

А за " канапа" - има стоманени проволки покрити с PVC . По такива ми е закрепена мрежата срещу градушка с. Мрежата е закачена към проволката с карабинки по DIN 5299 4 mm от 2016г. Досега няма наранено по PVC покритието на проволката.
Чираче - майстор
При мен и просторите, и асмалъците са ми от неръждаема тел Ф1 мм. Ще надживеят и пра пра правнуците. :?
shotik - майстор
На балкона на апартамента , теловете са Ф4 мм, напъхани в шлаух в далечната 1966 г , когато баща ми живееше тук!!!
Ако искате вярвайте, ако не искате , недейте !
На село съм опънал пломбажно въже от поне 10 години, като го гледам ще ме надживее, а е употребявано по предназначение на ремарке на TIR, без да знам колко време.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 15, 2021 5:17 pmChristo написа:
От къде тръгнахме, къде стигнахме!
Айде наздраве!

:-) Знаеш де да търсиш мезета
Дам, откъде тръгнахме. В интерес на истината, женските у другия форум, бяха малко по-активни и също толкоз продуктивни.

Жалко, че всичките отговори бяха на незададен въпрос
zz_stefanov - майстор
вт мар 16, 2021 10:46 amn_a написа:
пон мар 15, 2021 5:17 pmChristo написа:
От къде тръгнахме, къде стигнахме!
Айде наздраве!

:-) Знаеш де да търсиш мезета
Дам, откъде тръгнахме. В интерес на истината, женските у другия форум, бяха малко по-активни и също толкоз продуктивни.
Жалко, че всичките отговори бяха на незададен въпрос
Айде пак на зададения въпрос: такава тел се поддържа чиста да не цапа с редовно забърсване и простиране по нея.
Та ако искаш да разшириш обхвата търкаш, бършеш простираш редовно. Спре ли да се ползва ръждясва.
За това препоръчвахме телчица обвита в пластмасичка. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 16, 2021 11:05 amzz_stefanov написа:
Айде пак на зададения въпрос: такава тел се поддържа чиста да не цапа с редовно забърсване и простиране по нея.
Та ако искаш да разшириш обхвата търкаш, бършеш простираш редовно. Спре ли да се ползва ръждясва.
За това препоръчвахме телчица обвита в пластмасичка. :)
Вече ръждясалата как почиствам?

Прикачен файл

тел.jpg
тел.jpg (65.17 KиБ) Видяна 751 пъти
vlax - майстор
вт мар 16, 2021 12:20 pmn_a написа:
Вече ръждясалата как почиствам?
С нова тел.
:partyman:
Чираче - майстор
вт мар 16, 2021 12:20 pmn_a написа:


Вече ръждясалата как почиствам?
Първо с шкурка Р120 разтъркваш ръждата на сухо. След това обработваш с разредена 1:1 ортофосфорна киселина с вода. Когато започне да побелява, примерно след 15-20 минути, обилно измиваш с течаща вода. По този начин железния окис се превръща повърхностно във фосфорен окис.
Воала :lol:
hidrazin - майстор
вт мар 16, 2021 12:20 pmn_a написа:
Вече ръждясалата как почиствам?
Ако толкова държиш на ръждилника (вероятно сантиментална стойност) - както се постъпва с всяко ръждясало желязо.
Ръждопреобразувател или солна киселина - грунд - боя.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Задобрявате

Тема "тел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: