Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
yanko78 - специалист
Здравейте, поръчал съм метална ограда, която след като се произведе, ще ходи на горещо поцинковане. Притеснява ме последващото боядисване. Избрал съм 3в1 боя, но не съм сигурен, дали не трява преди полагането и, да се грундира или обработи по някакъв начин метала. Какво е необходимо да се направи, за да стане както трябва?
radius - майстор
За да стане както трябва, не трябва да я боядисваш, нали за това си я поцинковал.
Мога да ти препоръчам грунд Galvinol (само 33лв кутията, но пък маже много) и после боя 3 в 1 на същата фирма (Rust Oleum).
yanko78 - специалист
пон апр 19, 2021 2:27 pmradius написа:
За да стане както трябва, не трябва да я боядисваш, нали за това си я поцинковал.
Мога да ти препоръчам грунд Galvinol (само 33лв кутията, но пък маже много) и после боя 3 в 1 на същата фирма (Rust Oleum).
Няма как, защото вече имаме поставени парапети по тераса, със същата плетка и те са боядисани, а и, суров цинк, въобще няма да ни се върже към монолитната част на оградата.
radius - майстор
Ясно, и на мен не ми харесва поцинкования вид. Това, което ти препоръчвам държи при мен на улуците (бяха нови) вече 10-та година.
kozl - майстор
В-у поцинкованото може би с прахово боядисване.
Ние па така правихме с улуци и водосточни тръби.
mkocev - специалист
След поцинковане няма смисъл от 3в1, освен ако целта не е да се докара вече съществуващ цвят.
Преди години боядисах нови поцинковани улуци с алкидна боя, като предварително ги матирах (понадрах) с шкурка. Държи и до ден днешен. Миналата година боядиавах нова порта от поцинковани тръби с боя Хемърайт (3в1), която уж ставала за всякакви повърхности и към момента се е олюпила на парцали по дългите гладки части на профилите.
Мисля, че е най-добре/сигурно да се ползва грунд за поцинковани повърхности преди боя.
Ако на мен ми се наложи да боядисвам поцинкована повърхност, със сигурност ще е прахово, ако размера позволява. Избора на цветове е голям, има и бои със структурни ефекти, така че със сигурност ще може да се докара съществуващ цвят и ще отпадне масрафа с грундирането и боядисването на ръка.

Тема "Обработка на поцинкован метал как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: