Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
zori_ch - напреднал
Здравейте!
Имам следния проблем и въпрос, ако може помагайте...... :) :?
Изнесоха ми чугунения радиатор на балкона, ама само до там-балкона е присъединен към кухнята /познато сигурно на всички/,майстора ми каза,че ще го закрепи, но повече не се и появи.Всички тръби са пуснати, но не знам как да се захване на гипсокартона отзад.Казаха че трябва да е на стойка от долу, но аз и поняте си нямам каква да е тя. Моля дайте идея къде в София мога да поръчам нещо такова да се направи и как да изглежда, и от какво да е, че това чудо тежи сигурно 100 кила :lol:

Благодаря на всички предварително!!!!!!
todor_velikov - специалист
да за алуминиевите знам че се продават такива стойки които се слагат на земята и на тях се поставя радиатора.защото на гипсокартона няма как да се сложи радиатора.продават ги във всеки магазин дето продават резервни части и радиатори.слез в абонатната и виж на вратата номера на техника който отговаря за вашта абонатна той би трябвало да ти го свърже.пък и вече не е разрешено други да пипат по абонатната.имай предвид че взимат по около60-70 лв за източване на водата,но ти си трай,казвам ти го само да инфо :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма смисъл да се източва водата. Стойка може да направи всеки железар от стотиците обяви във вестника. Намери такъв, който ще дойде да вземе размери.
zori_ch - напреднал
Благодаря и на двамата за отговорите!Наистина ще потърся нещо по магазините, ако има готово или от весника-дано да намеря....а иначе радиатора ми го източиха - взеха ми само 15 лв, после майстора го напълни, за да види дали не тече и го махна. Сега радиатора е затапен и пълен и не може да се помести. Ако намеря такава стойка не знам само кой ще монтира радиатора - наистина тежи ужасноооо :shock:
Благодаря още веднъж!!!!!

Тема "Радиатор.....?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: