• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
P88-Verona - специалист
Някой да знае фирма или частно лице които изработват метални кошници (черна тел е достатъчна) по поръчка. Трябват ми 10 броя от тел 2.5-3 мм, диаметър на кощницата около Ф50 мм и висока 70 мм? Отворите са през 4.5 мм с отклонение до не повече от 5 мм.
Бих купил и преправил, но не мога да намеря такъв продук. Гледах за метални филтри, обаче попадам само на големи цилиндри и не е ясно колко милиметра е светлият отвор. Отделно, че масово са неръждаеми, а това няма начин да не вдигне цената, макар че не знам колко точно струват.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 18, 2021 9:28 amP88-Verona написа:
Някой да знае фирма или частно лице които изработват метални кошници (черна тел е достатъчна) по поръчка. Трябват ми 10 броя от тел 2.5-3 мм, диаметър на кощницата около Ф50 мм и висока 70 мм? Отворите са през 4.5 мм с отклонение до не повече от 5 мм.
Бих купил и преправил, но не мога да намеря такъв продук. Гледах за метални филтри, обаче попадам само на големи цилиндри и не е ясно колко милиметра е светлият отвор. Отделно, че масово са неръждаеми, а това няма начин да не вдигне цената, макар че не знам колко точно струват.
Оправи си мерките :-)
P88-Verona - специалист
n_a написа:
Оправи си мерките :-)
Тоест, толкова малки няма кой да ги изработи... :?
stefanjor - специалист
пет юни 18, 2021 9:28 amP88-Verona написа:
от тел 2.5-3 мм, диаметър на кощницата около Ф50 мм и висока 70 мм? Отворите са през 4.5 мм с отклонение до не повече от 5 мм.
ZEDYCUS - майстор
Ако това са размерите фи 50 и височина 70мм е лесно. Намираш парче тръба с вътрешно фи 50мм и парче плътно желязо фи 40 мм, после нарязваш си парчета от мрежата полагаш над тръбата и бой с чука по плътното желязо. Получава се чорап по кълъпа. Дооформяш с ъглошлайфа. Ако имаш и хидравлична преса, ще стане още по лесно. Моята не беше под ръка затова с чука.
Тъкмо вчера с това се занимавах, но правих само една мрежеста капачка за филтър.

Прикачен файл

viber_image_2021-06-17_22-36-17.jpg
brum - майстор
То ако ще е така направо може да завари капачка на тръба с правилният диаметър и да разпробие отвори...
hidrazin - майстор
Само дет не разбрах що на тоя напръстник му вика кошница?
Не знам каква е трагедията да пита у Пловдив - sito.bg
:partyman:
P88-Verona - специалист
пет юни 18, 2021 6:35 pmZEDYCUS написа:
Ако това са размерите фи 50 и височина 70мм е лесно. Намираш парче тръба с вътрешно фи 50мм и парче плътно желязо фи 40 мм, после нарязваш си парчета от мрежата полагаш над тръбата и бой с чука по плътното желязо. Получава се чорап по кълъпа. Дооформяш с ъглошлайфа. Ако имаш и хидравлична преса, ще стане още по лесно. Моята не беше под ръка затова с чука.
Тъкмо вчера с това се занимавах, но правих само една мрежеста капачка за филтър.
Не се бях сетил за това, тъй като нямам преса. Както го описваш не вярвам да се получи без някъде да се скъса мрежата.
hidrazin написа:
Само дет не разбрах що на тоя напръстник му вика кошница?
Не знам каква е трагедията да пита у Пловдив - sito.bg
:partyman:
Трягедията е, че във форум за взаимопомощ не всеки го приема сериозно, а фирма като споменатата няма дори да ми отговорят на мейла. Попадал съм в такава ситуация със съвсем различен проект знам какво се получава - нищо не се получава. :wink:
stefanjor написа:
пет юни 18, 2021 9:28 amP88-Verona написа:
от тел 2.5-3 мм, диаметър на кощницата около Ф50 мм и висока 70 мм? Отворите са през 4.5 мм с отклонение до не повече от 5 мм.

Ами тел минимум 2.5, максимум 3 мм — откъде да знам с кой с какво разполага. Така наречения отвор или светлата част е минимум 4,5 мм , но не повече от 5 мм. Просто такова нещо ми трябва. Изработих си една с аргона, обаче това е истинско мъчение и необоснован разход на газ. Точковия който имам е около 630 А и не може да завари по-дебело от 2 мм. Ще излезе по-евтино някой да ги изработи вместо да си изработвам 3 КА електросъпротивителен.
P88-Verona - специалист
нед юни 20, 2021 9:36 amnikolson написа:
За нещо такованка ли иде реч?
Изглежда точно каквото ми трябва. Но предвид предназначението му цените са високи. Решено е, ще си го изработя. :|
  • 1
  • 2

Тема "Метални кошници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: