• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kr1100 - майстор
ср юли 21, 2021 12:13 pmiliya_i написа:
вт юли 20, 2021 6:00 pmkr1100 написа:
А има ли свирене като пробиваш ?
Добре заточено свредло не свири. Свирят затъпените. Чуеш ли свирене, тръгвай към шмиргела.
Илия точно затова го питах дали свирят. Свири ли - захабено и не реже, натискаш като ненормален , а полза никаква
Тия жълтите титаниеви са много крехки - малко накриво и се чупи.
Avas_co - специалист
ср юли 21, 2021 6:03 pmkr1100 написа:
ср юли 21, 2021 12:13 pmiliya_i написа:
вт юли 20, 2021 6:00 pmkr1100 написа:
А има ли свирене като пробиваш ?
Добре заточено свредло не свири. Свирят затъпените. Чуеш ли свирене, тръгвай към шмиргела.
Илия точно затова го питах дали свирят. Свири ли - захабено и не реже, натискаш като ненормален , а полза никаква
Тия жълтите титаниеви са много крехки - малко накриво и се чупи.
Има разлика, да знаеш.
Т.н титаниеви, са си свредла с покритие от титаниев нитрит, май така беше.
Като основата е от говнолин, ще ги чупиш, не ами ...
Тия ултра кобалта, баш за това ги хваля. На много бой държат . Като съм ядосан, хич не пазя .
Пък тях, успявам да ги счупя само като дупча два листа заедно.
mkocev - специалист
Причината за похабяването на свредлата в голяма част от случаите, е свързана с неспособността на машината (или на човека, който я ползва) да осигури максимално добри параметри за пробиването. Имам приятел с железарски цех и когато имам за пробиване отвори, при които почти сигурно свредлото ще замине за нула време при мен с ръчната на стойка, отивам да свърша работа на една от колонните машини. Стара, българска, но свредлата на нея изкарват най-много. Ползват масло (някакво), май предимно за охлаждане на свредлото. Като че ли цаката е, да не се оставя да се разсвири (доста) свредлото, т.е. да не прегрее и да омекне. В някакъв момент естествено се затъпява, но в сравнение с ръчната бормашина на стойка, "живота" на свредлата е доста по-дълъг.
Темата и мен ме вълнува, но съм стигнал до извода, че и най-хубавото свредло може да сдаде багажа доста бързо при неподходящи условия.
  • 1
  • 2

Тема "свредла метал среднен клас" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: