• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
imegogo - специалист
Здравейте може ли мнение какъв к-т поне среден слас свредла за метал да си взема сега пробивам с к-т от лидъл,но са гола вода тези който са на бош,макита,метабо,девалт,вюрт стават ли ?
EDI - майстор
Кейл, Хавера.Ако искаш свестни, Алпен.Още по-свестни и скъпи, Алпен кобалтови.
ky-kyy - майстор
Поръчай от адаша бургии Милуоки. Добри са.
kr1100 - майстор
вт юли 20, 2021 3:14 pmimegogo написа:
Здравейте може ли мнение какъв к-т поне среден слас свредла за метал да си взема сега пробивам с к-т от лидъл,но са гола вода тези който са на бош,макита,метабо,девалт,вюрт стават ли ?
А охлаждане при пробиване в метал ?? А има ли свирене като пробиваш ?
Бъркоч от свинска мас и сяра върши чудеса + подходящи обороти.
Без да ги хваля, но с ЛИДл ски свредла съм пробивал тръба + жабка за скеле на 4,5м височина качен на стълба, в едната ръка дрелката , с другата се държа без да счупя свредло. Първо с ф 5мм после ф8 мм. Кофти е като пръсне разтопена мас+ сяра и някоя стружка върху гола кожа.
Avas_co - майстор
Аз съм много доволен от ултра кобалта на Река .
kr1100, това което предлагаш е изпитана рецепта, ама в днешно време ...
Уж, кобалтовите и титаниевите свредла нямат нужда от охлаждане .
Тук като цяло няма много качествени титаниеви свредла . Бяха ми носили от Англия два комплекта титаниеви на Бош, много добри . Колегата го видях тия дни, че още си ползва кутията им .
То толкова и дупча метал последно де, ама карай .
iliya_i - майстор
вт юли 20, 2021 6:00 pmkr1100 написа:
А има ли свирене като пробиваш ?
Добре заточено свредло не свири. Свирят затъпените. Чуеш ли свирене, тръгвай към шмиргела.
nikolson - майстор
Като съотношение цена/качество вече купувам от старите български свредла от продавлниците. За по-използваните размери - кобалтови, където набарам добри цени. Залежалите запаси от предприятията вървят на 0.20-0.25 ст./мм.
Индианец - специалист
https://m.olx.bg/d/ad/svredla-za-metal- ... 3CY4Y.html
Ето и едно линкче.
Мисля, че цените са добри...
angelfilev - специалист
ср юли 21, 2021 12:13 pmiliya_i написа:
вт юли 20, 2021 6:00 pmkr1100 написа:
А има ли свирене като пробиваш ?
Добре заточено свредло не свири. Свирят затъпените. Чуеш ли свирене, тръгвай към шмиргела.
+1. Правилно и добре заточено свредло до 4-6мм при ниски обороти и не голям натиск трябва да прави "хубави" стружки.
iliya_i - майстор
ср юли 21, 2021 2:48 pmangelfilev написа:
ср юли 21, 2021 12:13 pmiliya_i написа:
вт юли 20, 2021 6:00 pmkr1100 написа:
А има ли свирене като пробиваш ?
Добре заточено свредло не свири. Свирят затъпените. Чуеш ли свирене, тръгвай към шмиргела.
+1. Правилно и добре заточено свредло до 4-6мм при ниски обороти и не голям натиск трябва да прави "хубави" стружки.
И при по-големи диаметри при рязане няма свирене. Свиренето е от триене.
  • 1
  • 2

Тема "Свредла метал среден клас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: