Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
jele3 - помощник
Здравейте,
какъв вид панти препоръчвате за интериорна МДФ врата и защо?
Благодаря.
https://ibb.co/DrfNqTC
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-) Каква е вратата?
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
R7Y.jpg
R7Y.jpg (18.09 KиБ) Видяна 1201 пъти
miliad - майстор
На така зададен въпроса, отговора е: Хубави.
Какъв тип е вратата?
PIP - майстор
Аз ползвам само панти от вида дето блу е показал на снимката, но работя само с врати от масив, за мдф-ови врати основно слагат ‚пеперуди‘ и винтови панти, които аз не харесвам, но може би са най-подходящи в твоя случай.

пантите предлагани от роси са ниско качество.
jele3 - помощник
Крилото е без фалц, облечено с мдф плочи тип крафт мастър. Някои ме съветват да избера регулируема панта. Необходимо ли е или може да мина и с панта с лагери/пеперуда?
PIP - майстор
Ако вратите не са тежки пеперуди ще свършат работа, трябва да премериш дали имаш маясто да ги монтираш без вкопаване, понеже мдф не позволява много грешки. Другото е да провериш как са монтирани касите – пеперудите не позволяват регулиране и при некачествен монтаж ще имаш проблем.
nautilus33 - майстор
Да питам и аз- става въпрос за врата масив, но майстора ме върти вече страшно дълго, уж няма материал. Става дума за врата в кухнята, водеща към малък килер. 3 от стените са шпакловани, прешкурени и чакат боята. Само стената с вратата съм и минал една ръка с мрежа, но не мога да чакам още много. Та- има ли такива панти за врата масив, с който нивелирането на касата не е необходимо? Останалите врати ги е правил с най-обикновени панти, акто при монтаж съответно нивелирам горе, долу, и ако крилото не ляга хубаво по касата, почуквам касата навън или навътре в долен/горен край за да легне. При това обаче касата в единия край влиза в зида, а в другия стърчи много от него. Въпросът ми е има ли панти, с които това може да се избегне, така че да мога да си шпакловам поне, и като дойде вратата направо да я монтирам и боядисам.
PIP - майстор
Ако вратите са с фалц може да ползваш винтови панти, които позволяват регулиране, но за мен е задължително касите да са нивелирани. По принцип и пантите, за които писах по-горе могат да се регулират (неофициално), като се измести една/две панти напред/назад (сложи първоначално само два винта) в едната посока и чрез вкопаването в другата посока.

Тема "Избор на панти за интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: