Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте,имам телоподаващо работещо на 220в.Има си траф,изправител,дросел платка за управление на подаването на телта и т.н.Дилемата ми е следната възможно ли е да използвам за силовата верига инверторен електрожен вместо това което е в момента.На ясно съм,че електрожена работи на по-висок волтаж може би 50-80в,а телоподаващото на около 18в.Ако е възможно да стане преустройването,какъв би бил начина на намаляване напрежението на електрожена.По сайтовете се предлагат приставки за такъв електрожен и става телоподаващо само изрично е посочено електрожена да е до 200а,така,че мисля че идеята ми не е невъзможна!?!?!?
gogo7777 - майстор
Възможно е, но не е рентабилно.
:)
чет окт 21, 2021 6:21 pmgogo7777 написа:
Възможно е, но не е рентабилно.
:)
Амиии,аз телоподаващото го имам и инвертора го имам,даже два броя.Какво още е необходимо?
Целта ми е да го ползвам на място където не е мн добро напрежението!Естествено и идеята!
gogo7777 - майстор
Ще трябва преработка
чет окт 21, 2021 6:49 pmgogo7777 написа:
Ще трябва преработка
Еми,ако ти се занимава кажи какво е необходимо да се преработи може да се навия да пробвам все пак!
Другото,което ме интересува е ако се откажа да го преустройвам в инверторно в момента оригиналния изправителен блок е някакъв доста смешен според мен.Монтиран на едни ламаринки алуминиеви.Имам 4 бр диоди в200 монтирани на радиатори свързани в Грец,ако сложа тях дали ще подобря работата на апарата или може да свлоши.

Тема "Промяна на телоподаващо!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: